Prepustena sama sebi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Poz braco!!!Zasadio sam sjeme u kanti 30 marta,kanta od 10 litara. Zadnji put sam ih vidio oko prvog maja,u toj kanti je imalo 7-8 lijepih biljcica.Kao sto naslov kaze,od tada su moje cure :-D prepustene same sebi.Uslovi su im ok,ima sunca,kisa je redovno padala,kanta ima solidnu rupu da bi voda odticala,zemlja je transformisano djubrivo,ali.....Ovo je prvi put da sadim, i maksimalno se oslanjam na prirodu,pa sta Bog da.Ponovo cu ih vidjeti kroz 15ak dana,i moje pitanje glasi: STA I KOJIM SLEDOREDOM DA PREDUZMEM DA BI MOJE BILJKE BILE SOLIDAN ILI SPEKTAKULARAN DIM KROZ 4 MJESECA :-D Pojma nemam pa me posavjetujte,posebno oko ovoga treninga i prije toga presadjivanja,jer mislim da je kanta od 10 litara mala za 7 biljaka.Naravno,sve sto yreba uraditi spreman sam , samo me dobro posavjetujte. Kad ih ponovo vidim slikacu i prikazati ih da bi imali najbolji uvid.Poz i hvala unaprijed
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Djubrivo koje je dugo stajalo i postepeno postajalo zemlja,idealna varijanta za cvijece,pretpostavljam i za biljcice

Edit:
I kod mene je vrijeme bilo ok,idralni odnos kise sunca i vjetra,a slike kakve su bile imas u mentorskom kutku,mentor power seed,tamo sam ih objavio

Koristi opciju edit!
Mod. z&n
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Ja ne shvacam neke ljude koji dodu na forum ne procitaju nista zasade u jednu kantu 3-4 biljke odnesu u sumu i odmah razmisljaju o plodovima. Prvo procitaj malo o uzgoju,presadi svaku biljku u svoju posudu,posveti im vise paznje i biljke ce ti na kraju vratiti dvostruko!
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Mogu li ja brate da ovu zemlju sa biljkama komplet izvadim iz kante,i integrisem je u pripremljen sajt.Sad da odvajam biljku po biljku ne smijem,a racunam da je ovo bolje nego da ostany u kanti.Pa dogodine cu drugacije,posto sad znam koje sam greske pravio
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Pa trebao si prije nego sto si sadio proci malo forum i pogledati dnevnike uzgoja. Probaj ih razdvojiti ako nije kasno.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
To buraz vec ne smijem,da ih ne pokidam ili neko cudo.Cijelu zemlju cu izvaditi i ubacit u pripremljen sajt,a ako budu rasle vezivacu ih da se malo razmaknu,kao paradajz :) Kad je idealan tajming za ovaj trening,i koji se listovi cupaju
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
O kojem se sjemenu radi? Lisce nemoj cupati pusti da priroda radi svoje,a sto se treninga tice to sve imas na forumu strucno objasnjeno
 
04.04.2014
267
230
43
Smoky69 je napisao(la):
Hahaha,decki nemojte ga zezat. Rade mu dajte neki savjet,niste ni vi sve znali kad ste poceli sa ovim

Pa sta covek da mu savetuje kada ih je poslednji put video na okupu 01.05., a sledeci put ce ih videti tek za petnaestak dana!? To je vec sad umrseno, a do kraja meseca ce biti tako uvezano da ih ni sajdzija nece razmrsiti. Evo ja cu mu dati savet: stavi druze na klijanje nove semenke, a onu kantu od 10 litara zaboravi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VoiJah

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
U toj kanti neces dozivit plodove ja mislim.Morat ces svaki dan ici zaljevat kad udu u cvijetanje,i biti ce male.Imat ces poteskoca sa vadenjem muzjaka odatle.Razmisli sta radis,nekazem da se ne moze to izvest ali je neisplativo i puno ima zafrkancije.Ako te je strah raspetljavat nadi neko mjesto dobro iskopaj metar sa metar sirine duzine i pol metra dubine rupu.Natovari rupu sa zemljom Terra magma,ako nemas gdje to kupit svaka bolja vreca zemlje je dobra za outdoor.E onda uzmi tu kantu i izvadi svu zemlju i biljke,sveskupa zabi u tu rupu i tocka.Bit ces miran sa zaljevanjem a dalje ces vidit gdje sve to ide.
 
19.05.2014
39
19
8
nadi neki sajt iskopaj rupe pola metar jednu od druge i stavi zemlju unutra i posadi ih
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Ja bi na tvojem mjestu prvom prilikom pažljivo presadio svaku posebno odma na sajt pa koja se prime super, koja ne opet dobro jer od ovoga teško da će bit nešto ako ovako ostane

Edit: + nemamo slike da bi ti mogli neke konkretnije savjete dati
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Evo da ti probam pomoci:
1. Probaj sto prije razdvojiti biljke iz iste kante
2. Kad ih razdvojis presadi ih u neke kante ( svaku biljku u drugu kantu)
3. Probadji si sajt u sumi koje je preko cjelog dana osuncano i prije svega sigurno
4. Iskopaj rupe ( ako ne mislis cesto obilaziti sajt iskopaj dublje i sire rupe,neka razmak izmedju biljaka bude nekih 10 metara)
5. Kod presadjivanja rupe napuni kupovnom zemljom,najbolja ti je tera magma,a moze biti i neka druga.

Mislim da sam ti pomogao,ako mozes napravi to u jednom danu. A sto prije RAZDVOJI biljke.

Sretno! ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Može se razdvojiti naravno,samo pažljivo. To je naravno preporuka. Ali isto tako,može i ovako posaditi pa neka vidi rezultat.Muške kad bude počelo pokazivanje spola neka jednostavno odsječe i šta bude bit će. Šta drugo reći. Nitko se nije naučen rodio.Ni sam nisam znao kako izgleda muška a kako žensak biljka.
Bitno je da ima volje i da se pazi da ga ne ulove. :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
ko zna kolko su te biljke vec velke....ak se korjenje pocelo vec frkat dole....7-8 zafrkanih korijena medjusobno ce biti mentalna penetracija i sex bez zastite za odvojit :D
ja bi izvadio sve iz kante...rukom maknuo zemlje sto se da maknut.....a onda....čik za zube, zivce u djep, shlauf/kanister vode i ispirao zemlju sa te hrge korjenja....e kad je sve cisto...polako odvojit jednu po jednu.......imam filing(mozda je kriv) da je manja steta ako potrga koji korjencic nego ako ostavi tu hrpu biljaka u kantici :)

o daljnjem presadjivanju nema smisla govorit...to je jednostavniji dio price....barem tako izgleda :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.