Prerada homemade growboxa-pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Pozdrav ljudi..prvo svima vama zelim sretne blagdane i puno srece i odmora za sjedecu god..drugo..ispricavam se na otvaranju nove teme ali nisam uspio pronaci temu tocno za to kaj ja trebam pomoc iskusnijih growera oko prerade boxa..rijesio bi problem sam al nemam budget za isprobavanje pa to kaj se sad napravo treba biti trajno dobro rjesenje..prvi grow u tom boxu je ispao i vise nego savrseno..ali bez filtera od aktivnog ugljena pa je sad to problem jer trebam filter al trenutno stanje boxa i dnevna soba gdje se nalazi nisam u mogucnosti da dalje uzgajam a htio bih..ovako..box je u dnevnom boravku gdje je temp nekih 20 do 22 stupnja..i prvom growu kad je biljki bio dan..tj s upaljenim hps od 150w bila temp do 28 stupnja..savrseno..sad akokupim turbinu i filter bit ce oke.ali turbine imaju cak do 40 db suma..to jedosta glasno za prostoriju i kojoj se boravi..i tako ja trazio i trazio i nasao kupaonski vent koji vuce 100m3/h i daje sum od 25 db..to je vec prihvatljivo..pitanje je dal ce to biti dosta jako da ohladi box sa filterom od nekih 150m3/h s tim da je hps hladeni s ventom od komp posebno..naravno sve ove rupe viska u boxu ce biti hermeticki zatvorene...drugo rjesenje koje sam smislil je da prodam set hm/hps i za te novce i jos nekj dodam kupim led panel koji bi rjesio pitanje temperature..onda bi taj kupaonski vent bio super..ali tu me muci pitanje kolko su dobri ti kineski paneli u odnosu na mars i hans npr..znam da ima velike razlike u kvaliteti ali htio bih cuti vasa misljenja..i ako nisu bas dobri dal bi mozda bilo rjesenje one male led grow full spectrum...da se vise njih poslozi po boxu..a trece rjesenje je da se gore u boxu napravi odvojeni dio i hermeticki zatvori s 6 pc vent i stavi sloj ugljena od nekih 2.5 do 3 cm..dal bi tih 6 ventilatora uspjelo odraditi posao ak bi ostavio hps osvjetljenje s zasebnih hladenjem..box je dimenzija 50x50 i visina 110 cm...bio bih vam zahvalan na pomoci i da me ispravite ako gdje grijesim..ili ako mozda netko ima bolju ideju..bitno mi je da bude stealth..znaci da se sto manje cuje sum ventilatora..to bi trebao biti mali box za jednu biljku za osobne upotrebe..ispricavam se na pravopisnim greskama..pisao sam prek mobitela jer sam zaboravio lozinku pa se ne mogu prijaviti na komp..hvala puno
 

Prilozi

  • preuzmi.jpeg
    preuzmi.jpeg
    6,5 KB · Pregleda: 65
  • DSC_0134.JPG
    DSC_0134.JPG
    145,8 KB · Pregleda: 85
  • DSC_0133.JPG
    DSC_0133.JPG
    371,9 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ceracki Mustang

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Baci pogled na drugare s foruma koj peglaju u duplom manjem prostoru, tipa komp, sa 100w cini mi se da sam negde video i sa 150w, moje misljenje je da mozes da izguras, s tim da bi morao da se pomucis na kojoj strani koj vent da ti stoi kao i izduvni, mslm ja sam se zezao dosta s tim da u mom boxu sad mogu radim sta ocu i to sve sa pc ventovima...doduse dosta sam se mucio da povàtam uglove itd..btw, nisam odma video slike, takav mi je bio prvi box, i nije bilo lose al kad upale grejanje ja otvaram prozor sirom :) leti nisam ni pomisljao da ga palim. Sad mi je izduv s leve strane, tri 12ice pc, izvlace u fulu, s tim da jedna 9pc gura vazduh odma do lampe i druga 12ica pc odma iznad vrhova biljoze, i na podu 6ica pc koja duha u mokar peskir. Kazem izvodljivo al moras ga pronaci :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Misel06

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Tu si tri venta bila za ispuh vruceg zrak i jedan vent i jedna rupa za upuh..i jos posebno spojeno cool tube jedan vent za upuh i jedan za ispuh..isve radilo super..al se miris jako osjecao jer nisam imao filter..sad zelim filter zbog mirisa al kad sve to zatvorim kupaonski vent od 100 kubika nece uspjet to ohladit..a jaceg ne mogu staviti jer su dosta glasni..pricekat cu jos malo ako tko nade nesto vremena i neku ideju pa da sve to poslozim da odradim jos jedan grow do ljeta kad pocnu vrucine..hvala:respect:
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Ako ti je led panel prevelika investicija slozi panel od e27 led zarulja , ne griju puno! Da bi se efektivno rjesio mirisa trebas turbinu i filter, turbini mozes dimerom smanjiti br. okretaja ako ce prejako puhati pa ce samim time biti i tisa, a mozes ju izolirati u zatvorenu kutiju pa unutra vune ,krpe ili spuzvu za zvucnu izolaciju, ako treba izolirac i cjev od ispuha i dobijes poprilicno tih setup, a manje ce trebati hladiti nego da je hps u igri!
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
@h0nda sad procitao tvoj dnevnik..vidim da koristis led zarulje one koje sedaju kupiti u pevecu i takvim ducanima pa me zanima kolko je tu sad bitno kolicina lumena jer sam negdje na forumu procitao da kod ledica lumeni nisu tolko bitni..i koje je tvoje misljenje o onim ledicama kaj se daju kupiti na ebayu full spectar jer njima u opisu rijetko kad pise kolicina lumena
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
O ledicama ti pojma nemam, nisam nista drugo koristio osim ovih led zarulja sada u dnevniku i za njih mogu reci samo da se isplate nisu skupe, lako se montiraju i manevriraju s njima, manje griju pa je lakse ohladiti, mozes mjenjati spektar i woltazu po potrebi, penetracija svjetla je super, zbilja se isplate necces fulati vjerovatno su najednostavnije trenutno pod cim se moze growat a da daje dobre rezultate! Neznam za koliki ti prostor treba osvjetliti ali recimo na 50x50 stavis do 70-80w ide bez beda a i racun za struju se manji posto od starta krenes sa manje w pa dodajes kako raste!
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Imam 50x50..ako slozim nekih 150 w i napravim dobar raspored po boxu bude oke onda jer mislim neku sativi ubacit a njima treba malo vise sunca pa po potrebi dodajem ledice kolko treba..jedino kolko vidim po tvom dnevniku treba paziti dosta na visinu pa budi se radili treningi posto mi je box 110 cm visine.hvala
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Ako sam dobro sluzil tu ih dobim 5 kom i to bi bilo 3000k i 15000+lm...i jos one kaj se vidi u mom boxu na slici kaj imam sa strane 6 kom..nije prirodno svjetlo jer dolazi sa strane a ne od gore al pokazale su se odlicnima jer budovi bili veci na tim djelovima biljke nego inace..tih 5 trakica je 3000k..sad bi trebal jos neke za vege..barem 5000k..ili bi se vege dalo odradit s tima kaj su 3000k?..ispricavam se ak jeglupo pitanje al ledice su mi malo strani pojam..sto vise citam to mi manje jasno..:p
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Trebalo bi da moze ceo grow sa njima da se izgura. Ja ih planiram uzeti za sledeci grow, ima sad kojekakvih tih traka vredi probati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misel06

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Ak vi tak kazete da treba izgurati do kraja onda bum to narucil..pa ako bude kojim slucajem trebalo dodati 5000k imam u blizini trgovacke centre di imaju te male ledice od nekih 7 do 10 w pa se to poslozi jos dodatno..znam iz iskustva one male ledice v-tac..tak nekak se zovu..od 7w 550 lm..mogu se jako pribliziti a da ne steti radijacija biljkama..evo trenutno u mini boxu koji sam napravio za klijanje i za pocetak rasta kad su jos slabe..u tom boxu imam te dvije ledice po 7w..14w i 1100 lm..bosiljak i bozicna psenica super rastu..box je nekih 15x25cm visine 40 cm..i drze temp 25c..
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Pozdrav..da nastavim dalje..mini box za klijanje i rast biljke prvi tjedan je gotov..trenutno na testiranju pod led osvjetljenjem..slike su dolje..na testiranju su bosiljak i bozicna psenica..na bosiljku se malo vidi na gornjim listovima da mu radijacija od led ne odgovara al je vec dosta veliki da se presadi u vecu teglu i u veci box premjesti..led svjetla su ona iz bata ili peveca od 7w..550lm..6500k..i mali pc vent i pasivni ulaz..mozda jos stavim unutar boxa neku foliju tolko da se malo vise vlage zadrzi unutra jer karton ubija vlagu..a za veci box su narucena led svjetla..ono sto su predlozili @Palac Zeleni i @waynejohn ..hvala puno decki..i za probu sam jos narucil 6 kom cob 20w full spektar i 6kom 20w plavi spektar....4+4 idu u box a ostale 2+2 za rezervu ak kaj sjebem pri spajanju jer mi je struja slaba strana..4+4 ide u box..to sam mislio mapravit svaku posebno na hladnjak s pc ventom..jedna plava i jedna full spektar na jedan hladnjak s ventom gore..i tak 4 kom i svaku na svoj prekidac..posebno plave i posebno full spakter..ledice sam nasao neke jeftine na ebayu..svih 12 sam platio nekih 20 dolara..za probu..kad shvatim kak led u potpunosti funkcionira planiram napravit pravi led panel u slucaju ak na ovom skuzim nedostatke..i to cu kombinirat s onim led 3000k kaj sam prvo narucio..sad cekam da dodu pa cu onda planirat raspored u boxu..imam u glavi neku ideju s nosacima za gips ploce al kad vifim kak to sve uzivo izgleda onda idu detalji plana..a za filter imam ideju koja bi zautela malo prostora a moze biti jako ucinkovito..treba neka plastika..nekaj tipa kak su one za kolace za kuhinju..da su joj mjere 30cmx30cm i dobina nekih 10 cm.prvo se dno izreze van al ne u potpunosti nek se po sredini ostavi plastike da imam dosta jacine da drzi ugljen..nacrtal sam na sliki dolje..i to se pricvrsti na strop boxa i silikonom se u potpunosti zatvori gdje su spojevi boxa i plastike..i na vrhu boxa se izbusi rupa fi koji trebate za vent koji bi bio van boxa i oko njega se onda moze stavit kutija da se smanji glasnoca venta..ili turbine..u plasticno kutiju se stavi onaj predfilter pa sitna mrezica koja bi drzala ugljen..na to ugljen i opet mrezica i nekaj na mrezicu da ju drzi dolje fiksno..i onda se po potrebi moze dodavati i smanjivati kolicina ugljena..po potrebi..dajte neke savjete ili kritike ak gdje grijesim..a sad dok cekam opremu pripremiti box i zatvoriti sve rupe i spojeve silikonom..slike u prilogu..:D
 

Prilozi

  • DSC_0152.JPG
    DSC_0152.JPG
    161,3 KB · Pregleda: 45
  • DSC_0150.JPG
    DSC_0150.JPG
    179,1 KB · Pregleda: 48
  • DSC_0155.JPG
    DSC_0155.JPG
    282,2 KB · Pregleda: 46
  • DSC_0149.JPG
    DSC_0149.JPG
    165,4 KB · Pregleda: 47
  • DSC_0154.JPG
    DSC_0154.JPG
    255,1 KB · Pregleda: 46
  • DSC_0151.JPG
    DSC_0151.JPG
    181,9 KB · Pregleda: 45
  • DSC_0153.JPG
    DSC_0153.JPG
    188,7 KB · Pregleda: 46
  • DSC_0156.JPG
    DSC_0156.JPG
    152,8 KB · Pregleda: 44
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
I da..led cob 20w kak sam narucil imaju integrirani cip..sad ak valja..nesam nasel s kojim postotkom snage rade