Prerada kupaonskog ormara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.05.2019
33
143
33
Pozdrav svima.
Ovo je moj prvi post na forumu i molio bih vas pomoć jer krećem od nule i ne bi želio zasrat motku na početku.
Ormar na slici ima sljedeće "karakteristike" :)
V-Š-D = 170 - 55 - 57 (dio iscrtan crvenim)
Ima cijevi radiatora koje prolaze kroz njega, gradska toplana - od 6 do 22h (po meni plus za zimu)

Šta bi želio napraviti:
Dva boksa
gornji visine 60 cm za vegetativni dio i donji 110 cm za cvjetanje
uveo bi struju u ormar :)
obložio sve reflektirajućom folijom
imao bi odvojenu LED rasvjetu za svaki box (gledam neke 50W 4000 Lumena LED žarulje i razmišljam da li 2 ili 4 uzeti za svaki box), da li je 60 cm premalo? da li će žarulja biti preblizu biljci?
Ono što nisam shvatio iz postova, yt filmova je ventilacija. Upuhivanje, ispuhivanje, maženje vrhova povjetarcem sreće ... čini mi se prostor premali za neki ozbiljnjiji ventilator ili griješim? Možda odvod toplog zraka rješiti na onom najvišem djelu ormara koji ne bi koristio, nešto kao dimnjak. Volio bih čuti prijedloge. Šta instalirati i kako "ugraditi" ili postaviti.

Olakotna i otegotna okolnost su mi to što živim 20 dana solo a 10 sa klincima. Njih boli dupe za ormar u kupaoni, i mogu ga pod ključ staviti, ali ako će ventilatori ružiti 100 na sat onda možda probudi interes. Novaca imam za uređenje, no ne opet za bacanje.

Hvala.
275773
 
Poslednja izmena:

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Pozz
za pocetak, prvi grow pretpostavljam, nemoj splitat ormar nego odradi jedan grow. U gornji dio ces morat stavit kakav takav filter i turbinu, zbog mirisa. Onda mozes krenit sa led ili cfl, jel ce ti toplina biti problem, plus para, vlaga kupaone koja ne odgovara u cvjetanju. Kupaone imaju uglavnom ventilatore, pa nek zuji, sta te briga dokle god mozes sakrit miris. Sretno
 
11.05.2019
33
143
33
Me ideja mi je da jednog dana mogu imati više projekata istovremeno. Btw uzgajam ja i drugo bilje tako da mi vegetativni dio uvijek može dobro doći. No prihvaćam savjet i ima smisla. Moram još malo ventilaciju proučiti tu i na YT.
Hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Budes dosao do tog dijela bez problema, i vegetirao gore, ali ce ti cijeli ovaj grow pokazat kako ces to zapravo napravit, buši vamo rezi tamo, vruce je, svjetlo curi, zuji preglasno, osjeti se miris... 100 zajebancija :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and jopezg

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
najvišem djelu ormara koji ne bi koristio, nešto kao dimnjak
pa moze tako ako ti mirisi ne smetaju,sto se tice ventilacije sve mozes da odradis preko pc kulera 10x10 prikljuceni na adapter ac-dc koji moze da ti marihuana min 5 ventova i plus na adapteru imas p[odesavanje voliti od 3,5-12v to ti dodje kao podtciometar.ispuh ostavis pasivan a u gornjem delu stavis svega 2 venta a za simulaciju vetra ostala 3 i sve to stavis na jedan adapter ili dva pa kontrolise posebno ispu a posebno ove u nutra za vetar.

(gledam neke 50W 4000 Lumena LED žarulje i razmišljam da li 2 ili 4 uzeti za svaki box),
bolje da uzmes manje Woltaze sijalice a vise komada tipa recimo za glavni boks ako teras jednu biozu min ti treba bar 130w led e27 grla a ako hoces dve bioze min 200w panelic.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: teoteoteo

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zasto brate,trazio si pomoc.Aj ti lepo napisi koja je tvoja zamisao i koji budjet imas za sve to.Bolje i vise lumena bacaju recimo 5sijalica od 10w nego jedna od 50w to ce svi da ti kazu,a mi hocemo da ti samo sugerisemo malo.Mozes da nacrtas na papir iz vise pogleda kako izgleda tvoja zamisao pa da zajedno vidim sta i kako.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: tryproton

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ovo ti je link jednog mog projekata koji kosta oko 100e ,pogledaj mozda ti nesto i pomogne
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Ja sam te realno htio upozorit na sve, spomenuo si dolazak djece, box ti je kod školjke u Wc, budimo realni, kolko mozes bit stealth bez svega gore navedenog? Uglavnom ne odustaj, kreni, ali moras ulozit da ispunis sve uvijete, i da, to ce proc.
 
11.05.2019
33
143
33
Ma sa klijanjem bosiljka i nekih drugih sranja mogu ih u početku i informirati samo da vide a poslje tako i tako Fortnite do jutra :)
Nego vi mi ne bi preporučili set up sa recimo četri ovakve žarulje, svaka u jednom čošku/kutu (jedan tip za vegetaciju a drugi za cvijet)?


275882
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
uzmes recimo sijalice od 15w 9 kom poredjas u redu po tri komada i imas ekstra panelic od 135w za jednu biozu vise nego dovoljno.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ribadow

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Čovjek želi bez kombinacija sa filterom, ventilatorom i sl.
Za malu blizinu su vam dobre CFL(štedne žarulje). Ili LED sijalice(obične). LED sijalice moraju 40ak cm imat razmak, a CFL može iči skroz blizu biljke.
Da vas ne bunim sa kraticama. Za ventilaciju koristite običan pc ventilator na 12v, recimo od starog Game boya kabl sa adapterom. Voltaža(V) mora biti ista, amperaža(A) ne. Ima za kupit od 2 do 14cm. Izrežete rupu i samo ispuh, stavite. Da puše van boxa! A i nemorate, jer 2 puta dnevno otvorite vrata ormara!
Pošto je u ormaru, ima zraka sa svih strana. Obljepite Mylar folijom(24kn m²) alu folija može, ali Mylar je bolja(služe za reflekciju) .
I na vrh stavite štedne žarulje ili LED sijalice od 2700k i spuštajte biljku kako raste! (3500-2100k za cvat)
Meni je Krleža dobro poslužio za visinu:)
I to je to!
Upuh vam za ormar, netreba! To, da je izoliran i složen, kako gore ekipa slaže, onda ajde. Ali meni sve manje rade i služe mi kao ispuh za reguliranje temperature. Ali u kupaoni vam neče padat ispod 20°!
Od ovoga krenite, a onda če se sve samo posložit. Od mjernih uređaja i sl
 
11.05.2019
33
143
33
Dječaci i djevojčice pozdrav,
Evo uspio sam skrpati svoj ormar. Dok ovo pišem još samo mi jedan kolega mora doći spojiti izlazni ventilator na termoprekidač i to je to. Postav je sa 7 e27 grla i imam 3x12W grow žarulje i 4x15W obične hladne LED žarulje. Kao što vidite temperatura je oko maximuma pa sam sa otvorenim vratima dok ne dođe strujić.
Neki slatkiš je i u tegli pa bi molio ako me netko može mentorski prigrliti ili mi reći kojem se mentoru mogu javiti.
Hvala!
 

Prilozi

  • IMG_20190608_105910[1].jpg
    IMG_20190608_105910[1].jpg
    271,6 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20190606_164743[1].jpg
    IMG_20190606_164743[1].jpg
    321,8 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_20190608-125351[1].jpg
    Screenshot_20190608-125351[1].jpg
    84,6 KB · Pregleda: 34

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo uspio sam skrpati svoj ormar. Dok ovo pišem još samo mi jedan kolega mora doći spojiti izlazni ventilator na termoprekidač i to je to. Postav je sa 7 e27 grla i imam 3x12W grow žarulje i 4x15W
sa tih led sijalica e 27 skini dufuzire odnosno te bele kugle,ostar noz ili odvijac i skidaj to,imaces vise lumena u svakom slucaju.Pot sto nisi napuni skroz jesi gledao brate nekad kako bake sade cvece ili majke ostavljaju li one cvece u pola saksije.
Mozes kod mene ako hoces u mentorski da te provedem jedan grow dok se ne osamostalis malo.A tada brate citaj listaj forum imas sve napisano i slikovito docarano,imas pretragu i samo cepaj.
 
11.05.2019
33
143
33
sa tih led sijalica e 27 skini dufuzire odnosno te bele kugle,ostar noz ili odvijac i skidaj to
Skinuo!

Pot sto nisi napuni skroz jesi gledao brate nekad kako bake sade cvece ili majke ostavljaju li one cvece u pola saksije.
Da li je sad kasno da natrpam? Pretpostavljam da je ... neće korijen prema gore :)

Mozes kod mene ako hoces u mentorski da te provedem jedan grow dok se ne osamostalis malo.A tada brate citaj listaj forum imas sve napisano i slikovito docarano,imas pretragu i samo cepaj.

Razmišljam da pokrenem dnevnik pa da te s vremena na vrijeme zamolim da baciš oko. Šta kažeš?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur