presadivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.07.2008
1
0
0
34
imao sam biljku i dosta dobro je napredovala,otprilike od stavljanja klice u zemlju je bilo proslo oko tri tjedna i narasla je oko 30cm,pod jednom stednom zaruljom,kasnije sam ju prebacio van,iskopao rupu u zemlji i stavio zemlju za cvijece,imala je i sunca i vode,i toplo je bilo,al nije vise uopce rasla,i nakon otprilike 10 dana se pocela susit,i osusila se,jel zna mozda ko zasto se to desilo? da znam za iduci put
Jel moguce da sam joj korijen ostetio il tak nesto?
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Druze ono sto bi trebao znati kod presadjivanja biljke je da koliko god se trudio da budesh nezan,shok je neizbezan,a pitanje je da li je veliki ili mali!(shok)!Sledeci put kada budesh presadjivao obrati paznju na sledece stvari: zalij biljku pre presadjivanja da zemlja bude kompaktna,koristi istu zemlju u kojoj je i pre bila,zalij zemlju kada je presadish,gledaj da je presadish par sati pre zalaska sunca..Tako da je vrlo moguce da si joj koren oshtetio,a mozda i nedovoljno kiseonika u predelu korena,jer zemlja ti mozda nije porozna!!Probaj sledeci put da koristish SLAVOL,da kolko-tolko smanjish stres​