presadjivanje u vecu saksiju kad pocnu da cvetaju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
Pozdrav ljudi:sun2:

Dali je pametno biljke presaditi u vecu saksiju odmah nakon sto pokazu spol jer se nebi sad zezo dok jos neznam tacno dali je zenka.
Sta kazete za rizik uvezi stressa i slicno....?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nema stresa nikakvog ako si oprezan.Pogledaj dnevnike pa vidi kako drugi radu.Ja regularne držim u čašama u pola litre do pokazivanja spola,možda je malo,trebala bi bar litra ali sve to ide.
Logika i search:)
:lock:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
E sunce mu,pa jel vi ljudi čitate teme koje već godinama postoje na ovom forumu?
Možeš presađivati kad god hoćeš,samo pazi da taj proces bude sa što manje cimanja,kako biljka nebi od stresa poćela muške cvjetove bacat.
Ja presađujem poslije pokazivanja spola,a prve saksije su zapravo tetrapak kutije od soka.To lako izrežem i samo prebacim u veće saksije.
Naravno,hermić se može pokazati i kasnije (to je gotovo pa pravilo),ali barem si moodonje eliminirao.

Edit:
Lol,green me preteko :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
green kampira i samo ceka post da prve zvenke nesto :D.

presadit mos kad hoces...ja sam presadjivao nakon 2 mj i nista se nije lose dogodilo
 

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
thank you vam kolege:icon_lol:

nemam puno iskustva sa saksijama pa reko da bacim kratko pitanjce..

@zlo nemoj da psujes sunce kad nam ovako lepo greje:icon_smile: oticu da procitam nekoliko dnevnika ne brini..

Peacce
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
zlo&naopako je napisao(la):
Ja presađujem poslije pokazivanja spola,a prve saksije su zapravo tetrapak kutije od soka.To lako izrežem i samo prebacim u veće saksije.

A sta ako korjen izadje iz saksije/kutije ? Kod mene je korjen izasao dole kkroz saksiju (na rupama)......planiram da ih presadjujem ili da ih ostavim tako ???
 

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
moras da stavis na dnu saksije kamencice ili glinene kuglice (sloj od 1-2 cm.) pa onda zemlju.. tako ti se to nece desiti sa zilama. obavezno presadi! jer nije dobro nikako da dodje svetlosti do korena a i biljka ce se fino dalje razvijati i bit ce joj udobnije sigurno:icon_lol:
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
E hvala puno ! Onda cu cim uzmem saksije ili kante,na dno kamenja stavit (ne mislim na kamencuge,nego kamenje otprilike 1-2 cm velicine).....samo jos nesto,posto vjerovatno necu bit u mogucnosti da nadjem sajt da ih preadim,mogu li one u saksijama da budu do kraja grow-a (naravno u vecim saksijama,od npr 8l ) ??
 
Poslednja izmena od urednika:
06.02.2015
5
0
1
31
ljudi ja konj presadio 25 dan joj veget.kako sam presadjivao ovi korijeni sto su kroz zemlju isli kroz saksiju i poodkidase se malo korenja ostalo sada se listovi objesili doslovice puzu po saksiji.sta d radimm..help please
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa sad ne mozes nista da radis sem da se nadas da ce se oporaviti, ako nisi mnogo iskidao hoce, samo ce jedan period kilaviti, a ako si s*ebo mnogo... jbg. onda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bilcevic

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.877
358
Socotra Island
eelslap.com
Matora tema :)
Bilcevic was last seen: Feb 11, 2015
al' njegov poslednji status sve govori "Very hapy moja mala se oporavila cudoooooo.cudaaa...."
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.