prespori rast

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.10.2008
15
0
1
34
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenki
2.Koliko su stare vaše biljke ? posađene 20.04
3.Koliko su visoke vaše biljke ? najmanje 15, najveće 30 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? u zemlji su
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )? zemlja iz tla pomješana sa par kg kupovne zemlje za cvijeće, prvi put pognojene 13.06, drugi put danas
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? rijetko jer ima dosta kiše, inače voda iz potoka, jednom nisu zalijevane 10 dana ali je tlo dosta mokro i prije toga je bilo dosta kiše
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? neznam, voda iz potoka
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? tekuće gnojivo za balkonske biljke, NPK 6-4-6
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? imaju dovoljno mjesta
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? sad je ok, jedno vrijeme je bilo dosta hladno (10C) iznalo je po 5 dana kišiti neprestano
13.Koliki je ph zemlje ? neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ima svakakvih kukaca, budem špricao sa češnjakom, al mislim da to nema veze s problemom

dakle, imam 8 biljaka (bilo ih je više al su pojeđene), sorte su satori, the church i himalayan gold. raspoređene su na 3 različita sajta, neke imaju manje sunca, neke više. na jednom sajtu je zemlja rahla, na drugima glinena ali biljke su jednake veličine.u početku sam mislio da sporo rastu zbog oblačnog vremena , no sad se poboljšalo a i pognojene su jednom i još uvijek su male. prošle godine sam na jednom od tih sajtova imao biljku od preko 2 metra u jednakim uvjetima ako ne i gorim (u ovo doba je bila već metar i pol, sorta nepoznata). biljke radi sigurnosti ne obilazim često tako da niti ne očekujem puno od njih al stvarno mi se čini da su premale. od presađivanja u zemlju (nekih 3 tjedna nakon sadnje)do sad su narasle možda 10-15 cm a neke niti tolko.

http://img806.imageshack.us/i/fotografija0071.png/
http://img683.imageshack.us/i/fotografija0072.png/
ovo obje su slike the churcha, 2 najveće biljke sa 2 različita sajta

hvala unaprijed na odgovorima
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ne izgledaju bas kao da su osuncane, sve drugo izgleda ok
nema nikakvih deformacija na liscu...

pocijepaj malo okolnog raslinja da ti ulove vise sunca.

moje na tjedan rastu bar 30-40 cm a bile su iste velicine kao sad tvoje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.