Prestati pusiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Hvala drugari :) na komentarima ...
Ja sam pisala na temu zavisnosti - ovisnosti - sinoć me dotako onaj članak sa linka ...
Zavisničko ponašanje , poroci , drogiranje sve je to isti mehanizam .. promiskuitet , pušenje, prejedanje, slatkišim i slanišima ... kockanje, ogovaranje, alkoholizam, psihoaktivne supstance ........

Istina je ..dobro je pogodio ovaj što je valjda obrisao komentar .. ja hoću da prestanem da pušim ... i moje drugarice mi se smeju ... jer ja pušim dve tri do pet cigara dnevno , mogu samo jednu ... a mogu da ne pušim i po nekoliko meseci ... što će reći da nikad nisam prestala s tim .. i mnogo se nerviram oko toga ... pa zato čitam i slušam na tu temu - a ovo mi je došlo kao neki siže da napravim negde napisemeno - prvo sebi a onda i nekom ko isto ne može da se oslobodi ovog ropstva .. Sve ovo nisam ja smislila negoo sam prepričala uz svoje neke dodatke ... ali čini mi se da je suština to - otkriti nevidljive sile koje te gone da radiš ono što ne želiš a ne možeš da se odupreš ...

Evo danas sam prošla s tri cigare .. dve uz kafu ujutru ... a na treću sam mislila ceo dan ... hahahhaha i to me izluđuje ... eto čak iako sve ovo što sam ispisala znam .. nikako da dođe taj dan da sve ovo i primenim ... Letos sam prestala da palim u avgustu ... prosto sam popila kafu ujutru bez cigarete i onda sam u novembru imala jake stresove koji su trajali čitav mesec .... i naravno šta ću nego da zadimim ,,, malo da zamaglim situaciju ... i opet pušim ..
 
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
@Minja3 Ne znam da li znas ali nakon prve cigare u danu ti si posle toga nikotinski zavisnik.. primetio sam na sebi da ako ne zapalim prvu cigaru taj dan ne moram ni pusiti. Ako na primer zapalim prvu u 16:00, do kraja veceri meni se trazi i popusicu ih nekoliko. Poenta je ne krenuti sa prvom! Najbolje ne imati ih u kuci :) Inace ne pusim 20 dana. Pozz
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.040
15.539
358
Ma kakva navlaka, ne dimim oko mesec dana isto mi je kao da dimim, nikakav poremećaj sna, nikakve trzavice, ništa od toga, na kanabis se ne navlači fizički, psiha je druga priča ali to takodje nema veze sa kanabisom nego sa samim sobom.. Kanabis nije droga!
 
30.05.2019
9
8
3
33
Ma nema to veze sa vujom zavisnost,depresija i anksioznost jednostavno ako volis da dunes duvaj brate ali sve u umerene kolicine i bice ti lepo funkcionises.da da je zivot jednostavno dosadan to stoji jer si ogranicen svemu i zato ti je tesko jer lakse podnosis neke stvari naduvan al moj ti je savet setaj priroda je nesto najdivnije
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Jako je jednostavno prestati pusiti ak znas da je lako i ne bojis se odpocetka da ces izgubiti nesto,
Znaci jedino tko ti moze pomoci si ti sama.
Prestati pusiti je zapravo smjesno.. Ali nas svi uvjeravaju da je tesko da smozapravo uvjereni da je i zato i je.
Slicno kak su nam uspjeli usaditi u mozak da je vutra droga, da n izborima odlucujemo o necemu itd.
 
30.05.2019
9
8
3
33
Jednostavno svako radi ono sto voli,jedino kada imas porodicu ne preteruj obracaj paznju na njih radi nesto korisno i duni usput nadji sebi mir bar 2 3 sata i bice ti lakse...posveti se zeni deci i videces kako je lako ziveti i gurati se sa svim problemima.da!stoji da vutra pravi probleme oko razmisljanja mnogo si cutljiv nekada i nemas volje ali imam savet treninga malo bar setnja nista vise van grada za zenom sam nije bitno i bice ti polje nema vise paranoje.a zavisi i sta dunes mozda jako deluje na tebe probaj nesto slabije ne kupuj na ulici i to je to.
 
30.05.2019
9
8
3
33
Hvala drugari :) na komentarima ...
Ja sam pisala na temu zavisnosti - ovisnosti - sinoć me dotako onaj članak sa linka ...
Zavisničko ponašanje , poroci , drogiranje sve je to isti mehanizam .. promiskuitet , pušenje, prejedanje, slatkišim i slanišima ... kockanje, ogovaranje, alkoholizam, psihoaktivne supstance ........

Istina je ..dobro je pogodio ovaj što je valjda obrisao komentar .. ja hoću da prestanem da pušim ... i moje drugarice mi se smeju ... jer ja pušim dve tri do pet cigara dnevno , mogu samo jednu ... a mogu da ne pušim i po nekoliko meseci ... što će reći da nikad nisam prestala s tim .. i mnogo se nerviram oko toga ... pa zato čitam i slušam na tu temu - a ovo mi je došlo kao neki siže da napravim negde napisemeno - prvo sebi a onda i nekom ko isto ne može da se oslobodi ovog ropstva .. Sve ovo nisam ja smislila negoo sam prepričala uz svoje neke dodatke ... ali čini mi se da je suština to - otkriti nevidljive sile koje te gone da radiš ono što ne želiš a ne možeš da se odupreš ...

Evo danas sam prošla s tri cigare .. dve uz kafu ujutru ... a na treću sam mislila ceo dan ... hahahhaha i to me izluđuje ... eto čak iako sve ovo što sam ispisala znam .. nikako da dođe taj dan da sve ovo i primenim ... Letos sam prestala da palim u avgustu ... prosto sam popila kafu ujutru bez cigarete i onda sam u novembru imala jake stresove koji su trajali čitav mesec .... i naravno šta ću nego da zadimim ,,, malo da zamaglim situaciju ... i opet pušim ..
Minja kao sto rekoh radi ono sto volis ali u umerenim kolicinama i bice ti ok sasvim ✌
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
od nekud iskoči ova tema ...

hmmmmm.. Ne pušim više od mesec dana .. bio je dan kad sam rekla sebi - ajde probaj da popiješ kafu bez cigarete -ujutru .. i za par dana više nisam mislila o cigaretama ... iako svi oko mene puše .. Moja keva , komšinica kod koje povremeno pijem kafu ... moje drugarice ... i uvek mi je to iskušenje kad vidim cigarete na stolu da pripalim jednu ... ali ne više od te jedne ... Šta je tačno okidač za tu želju nisam uspela da razumem do kraja ... Sve oko cigareta je naopako povezano ..pa zato valjda i ne možemo da raspetljamo ... i previše programiranja oko toga kako neko reče iznad ...

Ali ... 25 juna mi je uginula raetriverka .. Deset dana sam pokušavala da je povratim od nekog kolapsa i pretoplog vremena ali nije izdržala . Imala je 11 godina i bila najbolje i najplemenitije biće u mom okruženju - računajući i ljude .. ili posebno ljude ... I naravno oko sveg tog stresa morala sam da pripalim ponovo ... prošla sam sa tri četri cigarete u nekoliko dana ..

I da ... od prošle berbe mi je ostalo nešto malo hedića ... i ja sam to selila tamo vamo po kući i sad više ne znam gde jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... danima sam bezuspešno preturala i tajna i javna mesta i ništa ... a to mi je bila ona rezervica koju ostavim za vreme kad niko ništa nema ... do oktobra ....
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
ja ne pusim nesto vise od meseca dana i prvi 3 dana ajde nedelju je bilo tesko posle laganica,
al evo ovih dana mi se pali, inace pusio aktivno bez prestanka nesto vise od 3.5 godine.
samo jaka volja i grickajte semenke bundeve npr a zelja za plugom traje minut dva u vr glave..
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
ja nisam pusio mesec dana, pa me odvalilo posteno, jedino sto me nerviralo su prekidi snova i sanjanje raznih sranja...ovo ostalo ok

edit: a nisam video da su cigare u pitanju jbg preletim brzo i jos sam napirkan :D

p.s. cigare sam bio ostavio na godinu ipo, prva 3 meseca su bila kriticna, posle mi je smrdelo kad prodjem pored kafica i klubova i gadio mi se miris dima...onda su se desili neki stresovi u zivotu i propusio ponovo.Moze da se ostavi ko je uporan, a ja sam ostavio dok sam jeo supu krenuo je slajm iz mene od kasljanja da sam se zadavio umalo i zguzvo paklu i bacio u kantu.A sam se raspisao na ovoj skaniji oprostite smiley9934
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
hahahaha ,, a što bi neko prestajao da puši kanabis ?

jeste gledali onaj novi film Grass is greener ? Fino deda jazz muzičar objasnio - puši od 16 godine i sad ima 70 ...
Crnci su znali i razumeli delovanje kanabisa i stvarali jazz kulturu ( možda jedinu pravu kulturu koja je potekla sa tih prostora .. ) a belci su brže bolje preračunali i smislili kako da doakaju crncima + se obogate.... ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
ma zato sto nekada hoce da te testiraju i moras biti cist jbg, nismo amerika :( gledao sam film kad si okacila al ne do kraja, mada sam skapirao poentu borbe za legalnost kroz muziku itd...
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
534
93
Znaci ja sam sjeban u glavu zesce,imam milion diagnoza,zbog vutre vise ne uzimam nikake lijekove,al svaki dan zdrobim 10 grama,smotam si 25 30 komada cim se ustanem uz kavu,i na poso sa frulama,u zivot sa frulama,prije spavanja blunt.I derem ulje hash stalno se ubijam,i jedino tako funkcioniram.I kad nemam vutre doslovno se raspadnem,nemogu podnjet sekund bez vutre.
Ja znam da sam ja pregoren,makar sam toga svijestan,a kad nemam vutre onda derem alkohol i zicam tablete od pajdomana.Uglavno msad kad se sjetim,ja protekli 2 godine nisam bio bez ijednog dana a da nisam napusen.Onaj tko kaze da ne postoje ovisnici,zajebo se,ja sam se tolko navuko na vutru,al sam radi toga bacio svu kemiju koja mi je bila terapija.Dal razmisljam prestat?Ne.Nit zelim,kad umrem sijte mi sjeme na grob,jedino sam radi vutre uvijek zivio sve ostalo je smece,moj stav moja stvar.Ovisnost je cinjenica,sve zavisi od covijeka do covijeka,preciznije receno,koliko je zapravo neko sjeban.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Probaj sa psy gljivama, idi u prirodu, daleko od ljudi, i pojedi ih dok je sunce još vani. Legni na travu, slobodno i zapali prije, i opusti se i slušaj sebe, i dobro i loše što krene izlaziti (ne postoji bad trip, samo teška lekcija). Nakon par takvih seansi provjeri jesii li još "ovisnik". Sve je to u glavi... :)

Možda shvatiš da si neki šaman zapeo u ovom glupom vremenu i zato misliš da si lud, jer je svijet naopačke...
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
534
93
Nesmijem jest gljive,vec sam davno potezo tu semu.Ako uzmem samo 0.2 oso sam u materinu.Zabavljo sam se sa njima dosta dugo,monotubovi,lc,transfer agar to grain,i mase taki sema.Davno nekad sam ih i mogo jest,a vise ih ne smije mtaknit jer odma idem na mjesto o kojem necu ni pricat jer nema smisla.I to gdje ja odem je mjesto spoznaje kroz agoniju,nije bad trip,vec svaki put kad ih uzimam umrem doslovno,i ostanem caknut pun k vremena.Odma mi dolaze jedna te ista bica,vecinom razni svijetovi,vizije kad cu umrt,i putovi kojima mogu ic i birta u kojim godinama cu da umrem i take seme.Onda sam jednom odletio u neki mrak gdje sam bio staklena kugla u galaksiji daleko izvan svih ovih,i vidio sam mase neki plavih krugova koji se sudaraju,vidio sam par zeleni krugova i jako malo crnih i crvenih.Odjednom u misli mi ulazi esencija zivota,neki kodovi niakd vidio nista u zivotu slicno a sve sa mu to mtrenu razumio,a o alienima necu ni da nabrajam,demonima pogotovo.I znam,to je sve moja glava,ono si sto mislis,al ja sam ryl fkt up,i kad god uzmem gljive izgorim.Tamo gdje odem,vrat ise samnom i jako dugo vremena se izljeva u vremensku zonu i tek oinda totaln oskrenem.Sad se odma najezim samo kad se sjetim ma uf.Bolim ih uzgajat,mirisat,kuzim se stvarno u gljive,volim taj svijet.Lovim ih svake godine po sumama i livadama,mislim jestive gljive.A magicne cu uzet ali samo kroz ritual u sumi kad budem spreman i sam,kad budem opet zapeo u zivotu onak zesce tek onda cu im se obratit.A da prestanem uzimat vuvu,to je opet neka druga prica gdje sam ja se zakleo da je ona moja i tu je kraj.Toliko joj dugujem,jer i sa njom sam picio i prico i znam kako je moj zivot isao i sta mi se sve dogadalo,i nikad niko niej bio tu osim nje,koja mi je bila odgovor na sve,zbog nje sa mi ziv.Kako neko to gleda il dozivljava to mi je najmanji problem,ja sam stvarno rijedak slucaj i oni koji me znaju nece da imaju puno samnom posla jer zracim tamnom energijom.I mnogo ljudi me gleda cudno neki se nekad i uplase,mjenjaju raspolozenje ko da im sisem dusu.Nemoram ni pricat nist,ljudi blizu mene se suse.Ja za svakog imam odgovor osim za sebe.Jbg to je moje prokletsvo,da mogu puno pametovat i u situacijama kad bas i nisam narucito pametan,uvijek se izvucem,previse mislim unaprijed i ne dopustam svijetu da me shebe,sutnem ga u facu i spalim blunt,poslije se smijem sa msa sobom jer mi odjednom izmjesanja sijecanja dodu i sve bude ispresijeceano,nekad ubrzano nekad slow motion,i odna ljudi me gledaju.Kontam si sta si kontaju jer sam skonto da su skontali da sam ludak,i dio u meni govori boli me kuu a dio scilaj se,dok u glavi 24 7 mislim samo na hed.mislim previse pricam previse sam pregoren.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.