Prestati pusiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.04.2018
16
55
13
35
Ovako stoji moja situacija.Pusio sam marihuanu neki 8 godina konstantno,iz dana u dan,ali bas svaki dan,blago receno prve 3 godina samo navece iza 19h.Zadnjih godina je to bilo od jutra do sutra.Porodican sam covjek i imam 30 godina.Mojoj supruzi to ne smeta i 80posto ljudi znaju da ja to konzumiram.Problem je taj sto ja nemam granica u tome,a na neki nacin me usporava u svemu,pocela mi je smetati u poslu i drugim stvarima.Nisam zapalio evo 19 dana nikako.To se nikada nije desilo zadnjih 8 godina.Osjecam se depresivno narocito navece i dosadno mi je bez nje.Citao sam da kao treba 21 dan da izadje iz tebe.Meni je isto kao prvih dana kada sam prestao,ne bas,ali fali mi covjece.Ima li neeko iskustva sa prestajanjem pusenja ? Nisam sklon nikakvim tabletama,alkoholu i necu da pijem nikakve tablete da bi mi bilo lakse.Hvala svima.
 
04.03.2019
55
123
33
planet earth
probaj da nadjes neku novu zanimaciju... hobi... posveti se necemu... ne moras strastveno od pocetka ali morao bi nekako da skrenes misli sa dzeje. Sigurno ce ti biti potrebno neko vreme da se naviknes... ali ako si resio da prestanes, onda tu nema sta da ti smeta. Tvoja je odluka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igor Nikolić

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Evo godina i 4 mj. Proslo od ciscenja, i sad zavrsio grow i pripremam se za 12.04.kad cu svecano zapalit moju prvu vutru.
I kuzim te, i mogu yi reci da te fore s 21 dan ne pale,
Meni ne trebalo par mj. Da se sve vrati u "normalu" pod navodnicima je, jer nisam sig. Sto je normala,
Ugl. Kralju nece bit lakse jos najmanje mj dana, bar meni nije.
Iako nema fizicke ovisnosti, psihicka ovisnost je tu.
Sretno
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Evo ja pusim vec 22 g sa 2,3 pauze od godinu ,dve i iskreno ne vidim nikad bas nikad nekakav problem (krize) oko toga,jel to bi znacilo da sam ovisan sto kategoricki odbacujem u vezi marihuane. Vjeruj mi isto mi je falio kruh kad sam ga smanjio, izbacio iz mnogih jela ,znao sam ga trazit po stolu,cokolada, pa
da ne nabrajam.Od nedelje ne duvam dok mi biljka ne zavrsi sa cvjetanjem i opet ne vidim nikakav problem. Nadji si mjeru ,cemu iz krajnosti u krajnost, ako mozes bez 20 dana, mozes i izbacit do poslije posla.Osobno preko tjedna pusim navecer,vikendom kako kad ,jutro ,navece, kak mi dodje. Smanji malo i bit ce ok..
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Imam 28 i pusim pola zivota okruglo. Imao vise faza gde nisam pusio po par meseci, jednostavno mi nije prijala, bacala me u paranoju. Sad ima dana gde pusim po 7+ dnevno, pa par dana ne pusim... Bio bih siguran da trava ne stvara zavisnost da nemam drugara koji je teski zavisnik o travu :D 100 ljudi 100 cudi
edit:
da naglasim, to je jedini covek za kojeg mislim da je zavisnik :)
a nauka navodno kaze da statisticki trava izaziva zavisnost kod jedne od 10 osoba, ispravite me ako podatak nije tacan, davno nekad negde procitao
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Brt, marihuana ne izaziva ovisnost, ni fizičku ni psihičku. Jest, bude ti neobično par dana kad prestaneš. Aj probaj tri godine svaki dan nosit vreću od 50 kg na leđima gdje god kreneš, pa onda naglo prestani, i vidi kako ćeš se osjećati.

@vedadeee Ja bih otišao malo do psihijatra ili psihologa na lagani razgovor, za svaki slučaj. Pa ako ispadne da je sve ok i da si džaba dolazio, tim bolje. Nije sramota, i vrijedi svaku paru.
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.542
358
Depra i "nervoza" nisu stvar odluke, niti imaju ikakve veze sa snagom volje. I ne može se sve kad se hoće, bar ne na planeti zemlji.

Zašto se onda pre nije žalio na depru i nervozu, nego napominje da je to baš od kada je prestao sa pušenjem? O tome se ovde govori, a ne o depri i nervozi kao kliničkoj slici.. Vi Portorož samo medikamente forsirate :) Nisu stvar odluke, pa mu prepiši 6 vrsta lekčina iz Portoroža, jel'? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Pa nije se žalio jer je bio okađen od zvijezde do zvijezde. I ja isto kad se ne okadim uhvati me depra i anksija jer imam depru i anksiju. Mom starom skoči tlak čim prestane piti lijekove, kako to?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Da ja šutim a ti govoriš? Nećemo tako, Dino :)
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Rekao sam sve što sam imao na ovu temu, sad mali polu-off-topic i odoh motati topa:

nemojte N I K A D ljudima koji se žale na bilo kakve mentalne tegobe, od banalnih kao što su Vedadove, do ozbiljnih, govoriti da se sve može kad se hoće, da je stvar volje, da se trebaju trgnuti, ići na trčanje i u teretanu, naći hobi, i dijeliti slične "savjete" iz petparačkih medija. To je nevjerovatna glupost, kao da čovjeku kojeg je upravo zgazio auto kažeš da uzima malo više C vitamina i proba chia sjemenke ili neko slično sranje. Kakvo božje trčanje, po tri dana ne možeš ustati iz kreveta da pišaš i opereš zube. Uz to, dosta ljudi to shvati kao tešku uvredu i čin interpersonalne agresije, i nikad ti ne zaborave, iako možda to ne pokažu. Ako te prijatelj nekad ojadi bez razloga, možda si ga prije deset godina kad je bio u depri nagovarao da upiše tečaj salse. A ako je tako, zaslužio si šta god da ti je uradio.

Ne određujem ja pravila, samo kažem kako jest.

Ostajte zdravi, veseli i napušeni, a ja se odoh učiniti takvim :rasta::rasta::rasta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.