Prestati pusiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Prema ovoj tački gledišta danas postoje dovoljni dokazi da postoji klinički jasan sindrom zavisnosti od indijske konoplje. Od 5% do 10% korisnika, koji redovno koriste indijsku konoplju tokom 6 meseci i duže, postaje zavisno od nje (Hall et al 1994.) Na verovatnoću pojave zavisnosti utiču doze i načini upotrebe u određenoj populaciji.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Prema ovoj tački gledišta danas postoje dovoljni dokazi da postoji klinički jasan sindrom zavisnosti od indijske konoplje. Od 5% do 10% korisnika, koji redovno koriste indijsku konoplju tokom 6 meseci i duže, postaje zavisno od nje (Hall et al 1994.) Na verovatnoću pojave zavisnosti utiču doze i načini upotrebe u određenoj populaciji.

Druže, wikipedia.hr je septička jama interneta. Dalje, da si zaguglao malo bolje vidio bi da taj isti tekst, s minimalnim intervencijama, prenosi više različitih stranica koje povezuje samo zatucanost i mržnja prema ljudima koji s vremena na vrijeme zapale biljku da se opuste. I svi spominju tu studiju, ali je niko ne citira. I, jbt, 5%-10% u kliničkoj studiji koja *mora* imati jasno određen broj ispitanika?! Pa je li 5% ili 10%? Wtf.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and .i.

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Da se razumemo, ja sam napisao ovo:

Sad ima dana gde pusim po 7+ dnevno, pa par dana ne pusim... Bio bih siguran da trava ne stvara zavisnost da nemam drugara koji je teski zavisnik o travu :D 100 ljudi 100 cudi
edit:
da naglasim, to je jedini covek za kojeg mislim da je zavisnik :)
a nauka navodno kaze da statisticki trava izaziva zavisnost kod jedne od 10 osoba, ispravite me ako podatak nije tacan, davno nekad negde procitao.
Znaci, iz moje perspektive je isto nelogicna prica oko zavisnosti, al kad vidim pomenutog drugara, onda mi pada na pamet da je mozda i tacno ono sto sam kopirao za 5-10%
Nadam se da se razumemo
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ma našao sam tu stranicu, prepisali sa hrvatske wikipedije koju zvanično uređuje Velimir Bujanec ili tako neki mentol. Drugar ti nije ovisan o travi nego ima neki drugi problem koji ga ne muči dok je napušen, a ispliva na površinu kad ga spusti thc.

Sklon si glavoboljama i stalno piješ analgine. Sve dok si nakljukan sve ok, ne boli te glava. Čim prestaneš pit tablete, glava te zaboli. Jesi li ovisan o analginu, ili imaš migrene?
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
U pravu si! Prvi krug pakla za ljude sa glupim argumentima.pretpostavljam da nemas vise od 20
Svako dobro
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ja imam glupe argumente, a lik koji tvrdi da je od 100 ljudi ovisno možda 5 a možda 10, kao da se može biti malo ovisan, je Ajnštajn? Ok.

"Test trudnoće smo proveli na uzorku od 100 žena. Postoje jasni klinički indikatori da je 5-10% njih bilo trudno."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and .i.

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
...je činjenica da ti drug nije ovisan o opojnoj drozi maridžuani.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: El_seeño

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ovisnost stvara sve... samo nebitne stvari, zanemarivu. Čovjek doslovno može biti ovisan o pranju nogu prije sna i kad ne opere, ne dogodi se rekacija koja se inaće događa. Može biti nervozan itd... pa ćak se te tehnike i koriste da bi se programirali.

Ovisnost stvara čovjek, a ne trava. Ona nema u sebi ništa što stvara ovisnost sa našim fizičkim ekosistemom, kao heroin, itd...
Ako je trava popunjavala veliku rupu u nama, kad je nema, osjeća se praznina. Ima ljudi koji će naći brzo nešto drugo za tu rupu, a ima onih koji će sporo. Uvijek je i biti će sve na čovjeku. Brza površinska rješenja jesu, da se nađu neki "hobiji", itd... ali pravo dubinsko riješenje ide pomalo.

Te priče da 21 dan izlazi iz sistema nema veze s vezom. Život nije matematika i svaki je različit. Ovisnićka veza koja se javlja između čovjeka i kanabisa sigurno da postoji. Pa trava ima jak utjecaj na čovjeka i stvara jake odnose. Kada popuni u čovjeku veliku rupu, onda je u jakom ovisnićkom odnosu.

Stvari su jednostavne. E sad koje je "riješenje". Opet jednostavno, nemoj pušit. To vrijeme koje smo mislili pušit i biti napušen, promatrat sebe i osjećati emocije. Moramo osjetit napetost koja je u nama. Banalni primjer je beba koja traži sisu, napeta je dok ne posiše. Te napetosti u nama ima određena količina i treba je osjetit i osjećati, a ne gurat pod tapet travom ili nekim drugim hobijima. Dubinske metode su spore, ali jedine učinkovite na daleko.

A to što nauka tvrdi razno razne postotke, nije gledano iznutra. Opet neka mjerenja izvana... svaki čovjek ima drugi odnos. Netko tko puši 10g na dan, ne mora teoretski imat razvijenu duboku ovisnost sa travom. Dok ima ljudi koji će zapalit svaku drugu večer kad mu dopusti žena, ali to mu je sve u životu. Sve radi samo da bi mu "majka" to dopustila, iako to um ne vidi tako.

Tražit rješenja i opravdanja po internetu će samo zakomplicirati, već dovoljno kompliciran um. Današnji čovjek je skup, ovisnosti, posesivnosti, srama, krivnje i najbitnije, straha. Sve je to potisnuto i upakirano po slojevima. Potisnuto se ne osjeti i nije se svjesno. ali upravlja nama, zasad to i jesmo. Kada se određeni dijelovi odlome i otplivaju prema površini, javlja se napetost. Za borbu i potiskivanje toga milijarde su metoda,hobija, krivnje drugih osoba, stvari kao npr. kanabis... ukratko metoda je koliko i ljudi, ali samo je jedno pravo riješenje. Ono što se nije osjetilo i potisnilo se prije, mora se osjetit danas da bi se iscjelili, jer dok nismo cijeli, stalno treba punit rupe sa izvanjskim. Da li su to osobe, stvari, društveni statusi, itd... nije bitno. A um uvijek etiketira oko sebe, jer sebe ne može vidjeti... ovo je dobro, ovo je loše, kemija je otrov, trava je čudesni lijek, industrijska kokoš ima ženskih hormona, itd... pa ako nekome fali ženskih hormona, dobro će mu doći.

Ovo sam puno puta rekao i ponavljam:
Ništa samo po sebi nije ni dobro, ni loše, sve ovisi u kojem je odnosu sa nama.
Tako ja to vidim.
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Osoba može biti psihički i fizički zavisna od kanabisa (Georgotas & Zeidenburg 1979, Compton et al 1990.); a takođe je opisana i apstinencija (Jones i Benowitz, 1976.). U skladu sa savremenom koncepcijom zavisnosti (Edwards et al. 1981, Američka psihijatrijska asocijacija 1994.), glavno pitanje na koje je potrebno dati odgovor je: može li korišćenje hašiša dovesti do jake navike, do bolesnog usredsređenja na narkotike i do problema s odustajanjem od njih, uprkos želji da se prestane sa uzimanjem?

Prema ovoj tački gledišta danas postoje dovoljni dokazi da postoji klinički jasan sindrom zavisnosti od indijske konoplje. Od 5% do 10% korisnika, koji redovno koriste indijsku konoplju tokom 6 meseci i duže, postaje zavisno od nje (Hall et al 1994.) Na verovatnoću pojave zavisnosti utiču doze i načini upotrebe u određenoj populaciji.
Ja lepo napisem
tu oni navode neka imena. tanak sam sa engleskim, a i mrzi me da proveravam. ti ako proveris istinitist price, budi ljubazan pa obavesti
Ti da si pametan, uzeo bi ta proveris sta je to u zagradama, umesto sto navodis neke argumente sto dizu pritisak, poput testa trudnoce, analgina i ne secam se jos par gluposti
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
"ne znam engleski i lijen sam, ali tvoji argumenti su glupi, poyy."
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.542
358
A možda sam i ja bila malo gruba i površna u izričaju, uglavnom se sve slažem sa Bladerom, pretpostavila sam da problem nije golem i da možda ne treba odmah prilaziti oprezno, birati reči, itd.. U svakom slučaju na sve rečeno smatram da snagu volje i želje, ukoliko se stvarno želi prestati, ne treba podcenjivati, eto.. Sretno kolega! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.