Prestati pusiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.03.2018
70
185
33
31
Ma kakva navlaka, ne dimim oko mesec dana isto mi je kao da dimim, nikakav poremećaj sna, nikakve trzavice, ništa od toga, na kanabis se ne navlači fizički, psiha je druga priča ali to takodje nema veze sa kanabisom nego sa samim sobom.. Kanabis nije droga!
Koji ***** pricas ti? Ispricavam se na psovki ali mozda je netko ovog tipa procita i povjeruje.
Trava je droga. Kao i sve ostale droge legalne ili ne, i moze se itekako navuci.

Cujes ovog prije, da njegov frend pusi vec 30 godina i nije se navukao.
Genijalno.
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.540
358
Koji ***** pricas ti? Ispricavam se na psovki ali mozda je netko ovog tipa procita i povjeruje.
Trava je droga. Kao i sve ostale droge legalne ili ne, i moze se itekako navuci.

Cujes ovog prije, da njegov frend pusi vec 30 godina i nije se navukao.
Genijalno.

Ok, kao i kafa, cigarete, šećer i brokoli.. Rekoh da me nikakve drhtavice, paranoje i nesanice nisu tresle..
 
Poslednja izmena:

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Tko god kaže da trava ne izaziva ovisnost laže samoga sebe. Nije to ona klasična fizička ovisnost, na koju ljudi prvo pomisle, kod koje dolazi do vidljivog propadanja tijela, gdje te sve boli, grče ti se mišići, nemaš apetita i patiš od nesanice. Ne, ovisnost o marihuani mnogo je finija i suptilnija, nešto između kokainske i kockarske ovisnosti. U redu se počastit kokainom, tu i tamo, par puta na godinu kad je događaj prikladan i kad smo ionako u euforiji jer na taj način mozak neće to silno oduševljenje asocirati striktno uz kokain. Pa probajte uzimati kokain svaki tjedan. Nakon nekoliko mjeseci neće vam biti dosta svaki tjedan, počet ćete i tokom tjedna a doze će morati biti sve veće kako bi ispunile očekivanja jer vaša tolerancija je narasla.
Slično je i sa kockom. Kockar na početku osjeća uzbuđenje , a ako nešto dobije, mozak taj adrenalinski osjećaj sreće povezuje sa nečim korisnim i pozitivnim, u ovom slučaju sa novčanim dobitkom. I tako to osoba drži u podsvijesti i ako bude opet u prilici ili svjesno ode kockati opet će je preplaviti silan adrenalin ali ne nužno i dobitak. S vremenom kockar postane ovisan o tom osjećaju i više ga ne hebe oce dobit ili ne, njemu je bitno da se novac vrti jer to izaziva adrenalin, a što je više novaca u igri jače je uzbuđenje.

Trava je nešto između toga dvoga. Ako pušite svaki tjedan i to vam uđe u rutinu, velika je vjerojatnost da ćete ponekad zapaliti i tokom tjedna. Problem nastaje kada se puši svaki dan. Jer s vremenom će doći do povećanja praga tolerancije posebno ako se puši ista vrsta duže vrijeme. Kada se stane pojavi se osjećaj praznine, depresija koja može biti prolazna i trajna,i velika razdražljivost, štoviše agresija. Ovisno o tome koliko dugo ste redovni pušač simptomi simptomi se mjenjaju. Netko ko puši 30 godina AKTIVNO, teško da će se ikada skinuti. Tada je to postao način života, definicija osobe kao seebe same, dio nje. Poznajem osobno takve ljude i mogu vam reći da ako takvi dva dana nemaju za joint to je potpuni zaokret ličnosti. Totalna manija i sukobljavanje sa svima oko sebe. Zanimljivo je da ako ista osoba ima trave, a ne puši dva dana sve će s njom biti u redu i biti će potpuno normalna. Psihološki je mirna jer zna ako dođe do nekog problema, ja imam svoju kesu i uvijek mogu pobjeći u taj svijet gdje me boli ***** za sve. Ima utjehu u marihuani isto kao alkoholičar u cugi, narkoman u dopu, a kockar u kasinu.
Rekao bi da su sve vrste psihičkih ovisnosti zapravo jedna vrsta bjega iz stvarnosti. Ponavljamo to što radimo jer se izgubimo u tome, na dobar način, i tada zaboravimo na ostale probleme i obaveze, osjećamo se dobro/lijepo/euforicno. Sve zahvaljujući supstancama koje u našim mozgovima igraju igru sa uglavnom istim, i to im je svima zajednički nazivnik, hormonima a tosu dopamin i serotonin. Čak i jedenje čokolade i pobjeda najdraže momčadi izaziva ispštanje ovih hormona.
Zato se teško odreći nečega za što ste si u glavu utuvili da nije štetno, a izaziva vam ugodu. Razmislite malo svi vi koji kažete kako ste lako prestali. Koliko dugo prije toga ste pušili i ako ste prestali, zašto sada opet pušite. Neko ima jaču neko slabiju volju, ali na kraju svi ste posustali.
Mišljenja sam da sve što je u normalnim količinama ne šteti. Pa opet sebi znam postaviti pitanje, ako ne pušim preko tjedan pa zaplim 15 jointeva na vikend, je li to isto kao da pušim i preko tjedna. Mislim da ne. Preko tjedna ne osjećam taj učinak. Kada pušim svaki dan, osjećam se iscrpljeno, bezvoljno, nemam energije i postanem neodgovoran i radim samo ono šta mi se oće. Da razjasnim kada pušim svaki dan to su minimalno 3jointa u danu počevši od ujutro, a upravo onaj jutarnji je najgori koji učini da sam za ništa taj dan.

Možete vi sad tu meni pričati o dizalicama i spuštalicama, razlike su neznatne. Sve je to opet psiha. Tipa: "idem sad popušit jednu dizalicu sativu, ona će me lagano puknut ali me neće spustit. " Naravno da neće kad ima slab postotak thca. Opet lažemo sami sebe. Zadovoljili smo potrebu na kratko tim ritualom pušenja, tim mirisom i tim vremenom koje smo potrošili samo na sebe. Ako ipak popušim 3 takva jointa bit će mi isto kao da sam spalio jednu dobru indicu. Zar ne?
Važno je biti iskren prema sebi i priznati si neke stvari.
Evo recimo ja ne volim pušiti po danu, na javnim mjestima i u nepoznatom društvu. To mi stvara tjeskobu i nezadovoljstvo. Marihuana na mene djeluje tako da me lagano uspava, promjeni način razmišljanja ali ga istovremeno uspori i zamuti. Nisam toliko bistar pod tim utjecajem, niti sam sposoban fokusirati se dobro. Možda nekad ali kao što sam reko, moram biti baš zainteresiran za to i onda je fokus lakši samo zato jer to tada želim raditi i to pruža trenutno zadovoljstvo. Po prirodi sam introvert i volim promatrati, ne baš pričati i zato je to tako.

Slobodno prokomentirajte jesam li gdje i zašto u krivom. To i jest smisao foruma zar ne?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Pušim od 2008. svakodnevno, bilo je svakakvih prepušavanja i pretjerivanja...s vremenom shvatiš da je to glupo i naravno da ti nije gušt palit jednu za drugom. ;) Zapališ kad ti se puši i sve ok. :joint2:
Od tada sam moglo bi se reći napušen 0 - 24...sad bi Maystor rekao; "ovisnik, navukao se" :D...
Nakon par godina svakodnevnog pretjerivanja, u dva navrata sam sebi i drugima dokazivao da je to isključivo moj odabir, te kada bi sam sebi rekao da sutra neću zapaliti tako bi i bilo
.
3 dana namjerno nisam pušio, ne zato jer sam odlučio smanjiti ili prestati već samo zato da dokažem da nisam "ovisnik" i da sam ja taj koji odlučujem šta ću, kada ću i koliko ću pušiti...naravno da je to nikotinskim i drugim ovisnicima neobjašnjivo ;)...
Nikakva kriza, nesanica ili sl., spavao sam kao mala beba...ljudi kad prestanu, zabriju u glavi da ne mogu spavati jer očekuju da će odmah utonuti u san kao i inače kada su high...bespotrebno se naživciraju i normalno da onda ne mogu zaspati...treba samo leći, opustiti se i ne razmišljati o tim glupostima.
Jedino što me nakon ta 3 dana pljuga razvalila kao da sam prvi put pušio. :razvaljen:: smiley9934
Normalno sam završio srednju školu i radim već skoro 5 godina. :joint2: smiley9934
Kanabis je dar, nagrada za one koji kuže. ;)
 
Poslednja izmena:

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
velika ti pauza Badi, 3 dana aj da je tri meseca :D

Svako ko kaze da trava nije droga zavarava samog sebe jer sve sto menja svest je po definiciji droga,
neko ima krize aj da ih tako nazovem, neko nema i to zavisi od coveka do coveka.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Bila bi duža da je bilo potrebe ;), ovisnik bi teško izdržao i 1 samo...
Dobro si rekao, po definiciji... :D
 
Poslednja izmena:
13.03.2018
70
185
33
31
Ok, kao i kafa, cigarete, šećer i brokoli.. Rekoh da me nikakve drhtavice, paranoje i nesanice nisu tresle..
Jest kao kafa i cigarete, ali sigurno nije kao brokoli ni pomidora ili tikvica. Mozemo mi relativizirati koliko hoćemo ali to je samo izbjegavanje prave slike svijeta. Mislim, ne želim ispasti bezobrazan ili nepristojan, ali jel ti čuješ sebe što govoriš? Da je marica usporediva sa brokulom??

Razlog zašto ovo pišem sve je zato što netko tko čita ove komentare (a i vidim općenito na primjeru mladih ljudi) može pomisliti kako je to bezopasno, a nije. Mislim, jel ti čuješ sebe kad govoriš trava nije droga? U postu poslije relativiziraš ok droga je kao i kafa i cigarete.
Daj odluči se onda jel je ili nije?
Supstanca čije unošenje u tijelo izaziva osjećaj euforije, uzbuđenja, pospanosti, zamućuje um itd. , nije droga? Je li ti droga pomutila um malo? :)

Pa i ja pušim preko 30 godina,kad imam.
Kad nemam nepušim.
Ove priče o krkanju sa svim i svačim,u nedogled ...pa tako i sa vutrom.
Čista zloupotreba !
Srećom,nismo takav forum :)

Kad imaš pušiš, a kad nemaš ne pušiš, logično,. Nego što, čekaš novu berbu ? :D
I tako 30 godina.
Tako kaže i ekipa na heroinu, kad ima bocka se, kad nema, logično, ne bocka se. Doduše razlika je značajna.


Da budemo jasni, svatko donosi odluke za sebe. Međutim unošenjem droge u tijelo mijenja se način funkcioniranja mozga a naročito redovitom uporabom. Ok, možda ti zapališ joint vikendom, koliko ljudi ne? I itekako imaju posljedice od toga, i žao mi je potencijala koje nisu ispunili i želja mi je upozoriti nekog čitatelja da uzima stvari s rezervom i ne dovede se u stanje neodoljive želje za uzimanjem droge.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.026
358
Lijepo si ti ovo sve napiso, i ima smisla, sve je do nas. Al ne mogu zvati to ovisnošću. Moj primjer, svake dvije godine radim sistematski na poslu, zabranjen je thc, i prestanem da pušim dva mjeseca prije (aktivan sam pušač, svaki dan duvam), problem psihe traje dva-tri dana, dok je ne izbacim iz glave, i obićno se javlja naveće, tih par dana loše spavam. Ostatak vremena sam ok, javi se želja, al je lako iskuliram jer znam da ne smijem pušit, ipak mi je život važniji od marihuane. Treba postaviti prioritete, a ona ne smije biti glavni prioritet
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Za mene ce marihuana postat droga tek kada bude postojao podatak da je netko umro od nje, iskljucivo od nje a ovo sve između je rekla kazala. Stoje 2 covjeka jedan nasuprot drugog, između njih broj, jedan tvrdi da je 6 drugi tvrdi 9 :razvaljen::
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.026
358
Još nešto, jbg:), sve što mijenja stanje mozga je droga. Pa tako i religija, ljubav, hrana, sport, poso... Al nije to ta droga o kojoj pričamo. Teškim ovisnicima( heroin, alkohol...) droga drži tjelo u funkciji, kada se prestane uzimat, tjelo se počinje raspadat, problemi ne ostaju samo na psihičkoj razini kao kod marihuane, zato se i zovu teške droge.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.540
358
Jest kao kafa i cigarete, ali sigurno nije kao brokoli ni pomidora ili tikvica. Mozemo mi relativizirati koliko hoćemo ali to je samo izbjegavanje prave slike svijeta. Mislim, ne želim ispasti bezobrazan ili nepristojan, ali jel ti čuješ sebe što govoriš? Da je marica usporediva sa brokulom??

Razlog zašto ovo pišem sve je zato što netko tko čita ove komentare (a i vidim općenito na primjeru mladih ljudi) može pomisliti kako je to bezopasno, a nije. Mislim, jel ti čuješ sebe kad govoriš trava nije droga? U postu poslije relativiziraš ok droga je kao i kafa i cigarete.
Daj odluči se onda jel je ili nije?
Supstanca čije unošenje u tijelo izaziva osjećaj euforije, uzbuđenja, pospanosti, zamućuje um itd. , nije droga? Je li ti droga pomutila um malo? :)



Kad imaš pušiš, a kad nemaš ne pušiš, logično,. Nego što, čekaš novu berbu ? :D
I tako 30 godina.
Tako kaže i ekipa na heroinu, kad ima bocka se, kad nema, logično, ne bocka se. Doduše razlika je značajna.


Da budemo jasni, svatko donosi odluke za sebe. Međutim unošenjem droge u tijelo mijenja se način funkcioniranja mozga a naročito redovitom uporabom. Ok, možda ti zapališ joint vikendom, koliko ljudi ne? I itekako imaju posljedice od toga, i žao mi je potencijala koje nisu ispunili i želja mi je upozoriti nekog čitatelja da uzima stvari s rezervom i ne dovede se u stanje neodoljive želje za uzimanjem droge.
Za brokoli se šalim :) I da, moj stav je da je kanabis kao i cigarete, ništa "veća ili manja droga"..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and Badi

Nix0n

Let’s make things perfectly clear
Banovan
10.09.2015
98
1.395
133
Još nešto, jbg:), sve što mijenja stanje mozga je droga. Pa tako i religija, ljubav, hrana, sport, poso... Al nije to ta droga o kojoj pričamo. Teškim ovisnicima( heroin, alkohol...) droga drži tjelo u funkciji, kada se prestane uzimat, tjelo se počinje raspadat, problemi ne ostaju samo na psihičkoj razini kao kod marihuane, zato se i zovu teške droge.


Sve što mjenja stanje mozga nije droga... a ove usporedbe koje daješ su besmislene . Cannabis je vrsta biljke koju je ovaj planet sam oblikovao i stvorio. A taj naziv droga smo mi ljudi izmislili i stavili ispred imena biljke.

U redu se počastit kokainom, tu i tamo, par puta na godinu kad je događaj prikladan i kad smo ionako u euforiji jer na taj način mozak neće

Super ti je tekst :clap:::crazyd:
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
A one sve moguće tablete su dobile naziv lijek .Lijepo je da su si neki ljudi priznali da su drogeraši i ovisnici ,to je prvi korak ka ozdravljenju :D
Ona osoba koja se ne moze "ostavit" marihuane,koja ne moze preskocit jutarnji joint ako joj smeta,trebala bi poradit na svom karakteru a ne ovisnosti o marihuani. Zalosno je da netko moze marihuanu usporedjivat sa drogom ! Pusim vec 25 godina sa ponekim pauzama od 1 godine ,2 godine ,tjedan ,dva ,mjesec i ne vidim nikakve probleme oko toga,financijske ,radne,ljubavne ,zivotne.
Ovisnik o heroinu se bocka ,a kad se ne bocka onda krade ,prodaje obiteljsku imovinu ,prodaje svoje tijelo itd...tak da su ti usporedbe malo bezveze.
A ovo o povremenom sauganju kroz nos,tri jointa sative kao i jedan indice i to dodje na isto,o postotku thc i takve stvari se uopce ni ne isplati komentirat.
Ne volis pusit po danu al prvi joint zapalis ujutro:))
 
30.10.2013
60
51
18
Previse ljudi na forumu. Svi sade svi znaju sve svi zele pisat svoja iskustva. Do prije par godina si zbilja
Mogao procitati kvalitetna misljenja, koja nisu samo nalupana, koja su propitkivana prije pisanja, pazilo se da se ne uvrijedi sugovornika. Ovo sad je koma. Vidim
I egotripere ovdje. Razocaran sam. Uopce
Se ne isplati ulaziti u raspravu jer ljudi ne zele/nemogu razlikovati cinjenice od osobnih iskustava/slucajeva. Postali ste ko forum.hr.
Istina i cinjenice su vrlo
Jednostavma stvar za hvatit, ali mora bit inteligentno drustvo koje raspravlja. U ovoj temi egotriperi su nadvladali nad par skromnih, mudrih i pametnih ljudi ovdje. Uzas. Eto toliko, a vi nastavite lupat praznu slamu, svi koji su mudri vide da nema
Smisla borit se protiv vjetrenjaca i napustili su/napustit ce temu. A i ja sam
Over and out.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Za ekipu koja spominje kokain.
12. Stop hemijskim drogama
Vutra.Org propagira obrazovanje ljudi u vezi Marihuane kao i legalizaciju iste. Iako na našem sajtu možete naći par tekstova o hemijskim drogama, strogo je zabranjeno (pogotovo na forumu) bilo kakvo diskutovanje u vezi hemijskih droga jer to može loše uticati na reputaciju našeg sajta, a mi to ne želimo. Kršenje ovog člana pravilnika povlači moderaciju vaših poruka pa čak i trajno banovanje sa foruma.

Takodjer cannabis ne sadrzi alkaloide pa ga je glupo usporedjivati sa kokainom ili heroinom i ovisnost malo drugacije funkcionira

Malo o cinjenicama.
Neka istrazivanja vele da kod 10% korisnika vutra se javlja ovisnost.
Nekim ljudima koji koriste velike kolicine na dnevnoj bazi bude problem naglo stat i javljaju se klasicni simptomi.
Nesanica, vividni i dugotrajni snovi nakon prekida su cinjenica i cesta pojava. Kanabinoidi utjecu na REM fazu sna i nakon prekida duvanja se javljaju promjene u spavanju i fazama sna. Vele da nema nekih negativnih i da je kratkotrajno. Ne sjecam se detalja al uglavnom radi promjene kod rem i nrem.

A je li cannabis droga ili nije, je. Drogom se smatraju sve tvari koje uzrkokuju fizicke i/ili psihicke promjene na tijelu. (osim hrane).
Po toj definiciji je cannabis droga, isto kao sto je duhan, alkohol, tamna cokolada, kava, caj, iboga, psilocin/psilobicin...itd :)
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.540
358
Ponekad trava, nikad kokain, jer ja sam guzonjin sin :)
Uzmi pušaču cigaretu, pa ćeš videti nakon sat vremena koja "droga", tako da mislim da se vutra i duvan itekako mogu porediti kad je navika u pitanju..
 

Yi_

10.05.2018
63
50
18
AJmo po redu: @Nix0n nemam ti što komentirati kad nemaš argumenta ni objašnjenje na moj komentar. Ja sam na kraju svog posta napisao ispravite me ako mislite da sam u krivom, forum i služi tome da se konstruktivno i argumentirano raspravlja. Jer čemu sad ta tvoja izjava. Šta si ti htio reći time, vjerojatno ni sam ne znaš. Možda da ispadneš pametan, ali niš pametno nisi reko.

@Stipe Postoji razlika između diskutiranja o nečemu i samog spominjanja istog u nekom kontekstu. Isto tako mislim da ima smisla usporedjivati psihičku ovisnost kokaina sa marihuanom što ja i jesam napravio. :)
Evo još malo o činjenicama:
Neka druga istraživanja vele da se kod 70 posto konzumenata vutre javlja ovisnost.
Neki ljudi koji zapale prvi joint odma polude i nikad se više ne vrate na staro.
Sjeverna koreja je pobjednik svjetskog prvenstva u nogometu 2018. godine. Je li i ovo činjenica? Za stanovnike sjeverne koreje je. Nadam se da razumeš.

@jopezg kompa, jesi ti uopće pročitao moj post? Smiri malo doživljaj, pročitaj ponovo tekst, pa onda NE komentiraj moj karakter jer ga iz tog teksta TI ne možeš procjeniti. Tvoj post govori više o tvom karakteru nego mojem i navodi me da mislim kako je zadnje kvalitetno štivo koje si u životu pročitao bila ježeva kučica. I ako mi izvučeš dio di sam napisao da pušim ujutro, ili da uspoređujem travu sa heroinom istog trena ti šaljem 100 eura. Kad vidim da 10 ljudi lajka kretenski post koji je KAO osvrt na moj, zapitam se, s kakvim ja pacijentima uopće raspravljam i zašto. Ćemu?

Mala digresija ali sad sam se sjetio necega. Imam susjeda koji je blago receno munjen. Živi s majkom (koja nije ništa pametnija), propalica je, ljudi ga iskorištavaju , sve što je imao u kuci je prodao. Sada se nema gdje okupati, nema di vatru naložiti, nema ni wc školjke, nema šta za jesti. A ima jako veliko dvorište, lijepu kucu je imao dok ju nije devastirao kako bi prodao i najmanji komad željeza. Danas na tom dvorištu leži vozni park. Desetak auta naparkiranih, svi od lokalnog mehanicara koji nema više di s njima pa mu daje neku sicu da budu kod njega. Prije par dana, u ponedjeljak ili utorak dolazi on i još 3 kompanjona lagano pijani u 10 sati navecer, nafrnjili muziku na autu, a dobar zvucnik je bio u autu cak se je i bas fino osjetio, i sjeli van na dvorište toce vino i muzika svira. A meni koda mi u sobi svira. Jer nažalost moj prozor gleda baš na njegovo dvorište a još je i gepek auta bio okrenut prema prozoru. Vani vrucina, sparina, i ako je vec noc. Zatvorim prozor, pustim si klimu, legnem nazad ali badava, i dalje se sve cuje. Cujem šta pricaju... A moram se ustat na posao ujutro u 5. Mislim si a valjda nece još dugo, ko ih jebe. Nisu toliko glupi, znaju da je radni dan, ljudi rade sutra. Došla je ponoc ja puko, izlazim van, idem do njih da im lijepo objasnim situaciju. Ali djabe. On meni uz dernjavu objašnjava da je on na svojem i nema dalje. Nema tu tolerancije, dogovora popuštanja. Pogotovo još kad su 3 s njim..
I tu dolazi ono što vam citavo vrijeme želim reci. Kako da netko, bilo tko, glupanu objasni da je idiot. Jer idiot doista vjeruje, ma šta vjeruje, on zna da je u pravu i nema dalje rasprave. Došo sam doma i prijavio ih policiji. Prije nego što sam zaspao na po glavi mi se vrtila pjesma od riblje corbe- OH KAKO JE LEPO BITI GLUP !

Toliko od mene.
 
  • Angry
  • Sviđa mi se
Reactions: Uduvan and Badi
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.