Pretjerivanje sa travom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2013
9
6
0
29
pozdrav... novi sam tu na forumu, pa sorry ako sam zajebo sa mjestom za ovu temu...

uglavnom... jedan sam od onih koji baš vole uzivati u marihuani, i koji puse koliko god imaju...
zbog toga dolazi do jedne pojave u organizmu koju mogu osjetiti a tesko da mogu opisati, ali eto pokusat cu. I volio bi za komentar onih kojima se to isto desava..

- Kada se ubere višemjesecni trud sa stabljika, sve se lijepo pakuje u vrećice, vakuumira, i odlaze kako bi se imalo pusiti tokom cijele godine...
nerijetko trave bude i viška, pa pušim vise nego sto bi trebao (vise nego sto pusim inace)...
i kada npr. jedan citav dan nemam nikakvih obaveza, samo sjedim na vikendici, palim jedan za drugim...
poslije nekoliko buksni, odvalim se ko p***a, i nakon nekog vremena popusti (logicno)... onda se opet napusim, i ono opet popusti... i poslije toga se vise ne mogu napusiti....
znaci ako sam napusen od 10 u jutro do 4 poslije podne, to je game over za taj dan... sve poslije toga je bacanje trave, jer jednostavno ne osjecam da sam napusen...
popusim gram - nista... poslije 20 min opet gram - i opet nista... jednostavno... kao da postanem imun na travu :/
ovo mi baš puno smeta jer me na neki nacin ogranicava.. ne mogu biti 24 sata "online", sto ponekad zazelim :(

problem sam pokusavao rijesiti na vise nacina...
1. glavom kroz zid - tj pusiti jos vecu kolicinu te iste trave - ne djeluje
2. pusiti drugu vrstu trave (živa hemija koja mi odreže noge kada pusim cist) - ni to ne djeluje poslije prepusenog dana
3. speed - nista
4. jedini nacin koji djeluje - ne pusiti vise - ocistiti se, barem 24 sata.. i onda sam opet dobar, opet se mogu napusiti :dada

jel se jos nekome ovo isto desava?
ekipa je vec pocela misliti da nisam normalan, jer popusim sam za njih sve :S

(nemojte zamjeriti ako sam negdje sisao sa teme, znate i sami razlog)
 
13.01.2013
9
6
0
29
hahaha pa zasto nebi kada ima trave da budes napusen 24 sata na dan... xD
a i ima cesto situacija kada se sa ekipom pusi citav dan... ii onda na vecer treba izaci u grad, a ne mozes se napusit..... :mad:
ne znam jel postoji ista gore od toga da imas travu a ne mozes se napusiti :S


a to pod 3, je cisto onako da me digne, kad me vise nista ne moze dignut' :/

jel neko zna zasto dolazi do ove pojave? na koji nacin tijelo postane imuno na thc?
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Pa najvjerovatnije ti je do tolerancije koja se brzo podigne. Ti cim krenes sa pusenjem dignes si razinu thca u krvi i kad ju stalno drzis visoko tjelo se navikne na to(podigne ti se razina tolerancije). Zato uvijek najvise osjecamo onaj prvi val, kad zapalis prvu frulu taj dan ili prvi bong hit. We all know that feeling :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Outlawz je napisao(la):
i kada npr. jedan citav dan nemam nikakvih obaveza, samo sjedim na vikendici, palim jedan za drugim...
poslije nekoliko buksni, odvalim se ko p***a, i nakon nekog vremena popusti (logicno)... onda se opet napusim, i ono opet popusti... i poslije toga se vise ne mogu napusiti....
znaci ako sam napusen od 10 u jutro do 4 poslije podne, to je game over za taj dan... sve poslije toga je bacanje trave, jer jednostavno ne osjecam da sam napusen...
popusim gram - nista... poslije 20 min opet gram - i opet nista... jednostavno... kao da postanem imun na travu :/
ovo mi baš puno smeta jer me na neki nacin ogranicava.. ne mogu biti 24 sata "online", sto ponekad zazelim :(

Pošto ti se ne žuri saznati razlog, predlažem ti da proučiš ovaj sajt, jer ima puno informacija koje će ti pomoći u otkrivanju razloga.
Ukratko, postoje receptori u tijelu koji, kako im ime kaže, primaju THC na sebe. Broj tih receptora je ograničen, naravno. Kad se zasite, upravo radiš to što si napisao-bacaš travu.

Outlawz je napisao(la):
problem sam pokusavao rijesiti na vise nacina...
1. glavom kroz zid - tj pusiti jos vecu kolicinu te iste trave - ne djeluje
2. pusiti drugu vrstu trave (živa hemija koja mi odreže noge kada pusim cist) - ni to ne djeluje poslije prepusenog dana
3. speed - nista
4. jedini nacin koji djeluje - ne pusiti vise - ocistiti se, barem 24 sata.. i onda sam opet dobar, opet se mogu napusiti :dada

jel se jos nekome ovo isto desava?
ekipa je vec pocela misliti da nisam normalan, jer popusim sam za njih sve :S

(nemojte zamjeriti ako sam negdje sisao sa teme, znate i sami razlog)

1. Već si i sam zaključio da je krivo :)
2. ovo pomaže kad se ne pretjeruje prvo sa jednom, pa onda pokušava popraviti :)
3. Pročitati pravilnik molim!
12. Stop hemijskim drogama
Vutra.Org propagira obrazovanje ljudi u vezi Marihuane kao i legalizaciju iste. Iako na našem sajtu možete naći par tekstova o hemijskim drogama, strogo je zabranjeno (pogotovo na forumu) bilo kakvo diskutovanje u vezi hemijskih droga jer to može loše uticati na reputaciju našeg sajta, a mi to ne želimo. Kršenje ovog člana pravilnika povlači moderaciju vaših poruka pa čak i trajno banovanje sa foruma.
4. Odgovor na prvo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
majstore, ajd nemoj pusiti tjedan-dva... pa ces vidjet kako se neces napusiti :nana:
i to je sasvim normalno... da se ne napusis vise toliko jer pusis svaki dan...
pa meni se zna desit da se napusim sve fino ljepo da nemogu gledat i za 30min rolam novog...
stvorili smo veliki prag tolerancije puseci svakodnevno i na velike kolicne...
treba malo pauzu pa ces vidjet kako ces se od 0.3 napusit, a ne po gram sta stavljas...
i da znas da te potpuno razumijem, svi koji puse on a daily day basis know what you'r talking about !

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: imperator90

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nista neobicno, dolazi do odredjene forme habituacije (nastupa kada se neka situacija/stanje ponovi toliko puta, da smo već naviknuti na njen ishod do te mere da ne osecamo više isti) jedino ne kontam cemu preterivanje... neminovno je da dodje do habituacije
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Opet on :eek:hno: Ajde bogati, kao da je ovo jedino mjesto na planeti gdje ljudi pretjeruju sa bilo čime! Nemoj više, molim te...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: milos123
13.01.2013
9
6
0
29
ok.. zlo&naopako..
to trece nisam proimjetio.. sorry zbog toga, nece se ponovit'...

da, za sada mi je malo jasnije ovo sve, izgleda da mi nema pomoci osim da prestanem neki period...
i nekima za informaciju... mozda bas oni kojima se to desava znaju uzivati u travi ;)

hvala na odgovorima.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
imam ja jednog susjeda koji ode svako jutro na kavu i lagano procita novine i pa usput popije gajbu pive :)
inace bio je vrsni automehanicar...sad vise nije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: imperator90

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
PowerSeed je napisao(la):
nista neobicno, dolazi do odredjene forme habituacije (nastupa kada se neka situacija/stanje ponovi toliko puta, da smo već naviknuti na njen ishod do te mere da ne osecamo više isti)

evo ti ga pravi odgovor...
i ja sam 'daily toker' i kazem sledece-
ako sedim kuci gde mi je sve potaman,mogu paliti spravu za spravom i na kraju da dozivim bas gore pomenuto...
prosto,opusti se covek,svoj je na svome,pa ni ne izvali koliko se u stvari prebio..

ali napolju....
po mogucnosti u VRLO nezgodnim situacijama,sa MNOGO osvrtanja i paranoisanja na svaki zvuk....
pa da vidis kad se sudare adrenalin i THC---od 2 dima se raznesem,nema me sledeca 2 sata.

habituacija-prava rec..
na sve se covek navikne,pogotovu kad se 'raspojasa' na gajbi kad je sam/a
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Zli Azra

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Heheheh pa, u samom naslovu teme si sebi dao odgovor ;) =)

Ja sam znao reći da me poslije sedme/osme džoje sve iduće počnu vraćati u normalu xD ... Sad pušim rijeđe (nemam više vremena toliko) pa mi jako lijepo sjedaju ^^
 
13.01.2013
9
6
0
29
da.. da .. jasno mi je...
i ja bi najvise volio kada bi imao neki posao.. da radim npr. 10sati... da 10 sati ne smijem zapalit... pa da se udarim svaku vecer.. i svaki put kada zapalim :)

ali eto... sta je tu je... prilagodit cemo se okolnostima :)


a sto se tice kombinacije thc + adrenalin..... HAHAHAHAHAH ljudi to morate probati, posebno oni koji se bave nekim adrenalinskim sportom...
ja sam citavo ljeto isto radio svaki dan...
inace vozim MTB (downhill)... pa se na vrhu staze navarim... i onda spust..
poslije 4 min spusta..... desava se komaaa !!!!! :OOOOOOOOOOOOOOOO

morate probati, bilo koju vrstu extremnih sportova :)
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.479
143
Universe
meni također ako pušim preko dana...ako zapalim 2-3 pljuge...sve dalje je bacanje vutre jer nema neki učinak...osim ako zapalim ujutro, popodne i navečer, ali ako zaredom onda je to to hehehe :D