Preuranjen grow i oborine

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.09.2018
144
224
43
29
Pozdrav 10 razliciti feminizirani sjemenki su u saksijicama vec,stavljene na klijanje prije 7 dana i neke vec lagano izbijaju iz zemlje ali imam problem sto od sutra javljaju za Posavinu kisu, snijeg nocne temperature i do -2 a dnevne 5-6 samo za razliku od ovih u peoteklih dana koje su oko 20 a nocne 5-6 sto je okay za biljku .Sta da radim ? I da kazem da nemam plastenik ni indor koji bi bili idealno za ovakav trenutni problem
 
15.09.2018
144
224
43
29
Zanima me jos decki eto neke su krenile izlazit neke ne a sad sam ih stavio na unutarnju stranu prozora za naredna 4 -5dana koliko ce trajat zahladjenje i oborine pa me zanima jel moguce da ti par sto se te izasle iz zemlje za pola centa ,da jednostavno uvenu ili da one ostale ne niknu u nedostatku sunceve svjetlosti?
 
15.09.2018
144
224
43
29
Ja jesam malo pozurio ali mislio sam da su hladni dani iza mene jer ovih dana je sve bili i do 23 stepena danju nekad a nocu min. 5 celzijusa keoz cijeli 3. Mj a kako vidim malo me vrime prevarilo
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ako mozes drži ih bar tako uz prozor unutra,izduživat će se pa ih podupiri nečim da se ne polome dok ne bude vrjeme za vani.. ne razumijem da u dućanu ne mozes naći cfl ili led žarulju,dućani rade još uvjek
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
15.09.2018
144
224
43
29
Ovako sam odlucio dakle jos 3-4 dana ce bit na unutarnjoj strani prozora i onda kad se dnevna temp popne na 20ak idu vani ali posto ce nocne temperature bit oko 4-5 naredna 2 tjedna jel okay da postavim na svaku saksiju odrezanu flasu (gornji uzi dio odrezan) i flasu okrenem naopako ali samo da tokom noci drzim sta kazete?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pa i 1 grlo samo bi ti igralo ulogu ako bi nasao ledicu od tridesetak w, ili cfl samo da ih održava dok ne zatopli. Čim se počne vrjeme proljepšavat početkom 4mj, presadiš ih na site,ukopaš izduženo sve do prvih listova i preko svake staviš plastičnu bocu da ih štiti od nižih temperatura..ne znam kakav si s elekrikom,mozes spojit žarulje i bez grla samo trebaš dobro izolirat
Edit.nemoj post za postom pisat,edituj
Ovo što si pitao u zadnjem postu,mozes, neće njih ni 0 ubit ali mraz hoće.. boca ti radi razliku od bar nekoliko stupnjeva,ako je temp. Npr 2, u boci je bar 3,4,5.prerežeš dno,staviš preko biljke ali skineš čep obavezno radi zraka i da se ne skuhaju ako sunce izađe.ne trebaš rezat gornju stranu,dovoljno čep skinut
Edit 2: ja sam ih stavljao u plastičnu gajbu onako u čašama,gajbu bih omotao prozirnom plastičnom folijom, foliju malo izbušim da ima kisika,isto radi posao..sve se moze ako imas volje dovoljno kao što vidiš..ako ti je brendiranog sjeme šteta da propadne..ali nemoj iznositi prije 4mj nipošto,čak i da sunce udari..inače, nista bas ne dobivaš ranijom sadnjom,isto ti dođe posadio je ti 15 .03 ili 15.04..za ubuduće..
 
Poslednja izmena od urednika:
15.09.2018
144
224
43
29
Okay jel to samo da nocu drzim plasticne boce na njima ili? I drugo pitanje ;Jel moram busit neke rupe da dotok zraka bude prema biljcici?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pa za preko noći ti i jesu najniže temperature,tu će boca najviše pomoć.. čitaj,ne treba bušit ništa,dovoljno da skineš čep..ne skidš boce dok se temperature ne ustale
 
Poslednja izmena od urednika: