Prevelik stres?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.04.2010
6
0
0
34
ovako- sjemenje je iz greenhouse seed banka i bile su oko mjesec dana u indooru 24 h/dan ...ugl. foto period se NIJE smanjivao na 18-6 prie presađivanja na outdoor ...
Sta je najgori moguci scenarij sta im se moze dogoditi,ja sam pretpostavio da ce vjerovatno od stresa se prebacit u fazu cvijetanja na kratki period te se vratit u vegetaciju...jel su moguci hemafroditi?
molio bih vase misljenje na ovaj problem ...fala...
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
ja ti mogu dat samo misljenje posto nisam nikad imao taj scenarij...

hemafroditi teoretski mogu se pojavit zbog bilo kakvog stresa na biljci ali mislim da zbog fotoperioda ne bi trebali,
jedino mozda u kombinaciji s temperaturnim promjenama ( posto ti temperatura vani nece bit kao u box-u )

sretno :pat:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Da ,ja mislim da ce brzo pokazati pol zbog nagle promene svetla . Nikad nisam radio 24/0 , tako da tvojima stvarno predstoji eden lep stres :) . Takodje pretpostavljam da ti je fem seme , a tu je svasta moguce da se desi pod stresom.
Javi sta se desava i baci koju sliku , bas me zanima kako ce se ponasati
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
Prevelik stres?!

ovako- sjemenje je iz greenhouse seed banka i bile su oko mjesec dana u indooru 24 h/dan ...ugl. foto period se NIJE smanjivao na 18-6 prie presađivanja na outdoor ...
Sta je najgori moguci scenarij sta im se moze dogoditi,ja sam pretpostavio da ce vjerovatno od stresa se prebacit u fazu cvijetanja na kratki period te se vratit u vegetaciju...jel su moguci hemafroditi?
molio bih vase misljenje na ovaj problem ...fala...​

NE,nece se prebacit u fazu cvjetanja ni u kojem slucaju 18-6 h nije za cvatnju mislim da to vec znas.Dozivjet ce stres i usporiti rast na neko vrijeme...
Ja bi ti preporucao da stavljas te svoje svaki dan malo van pa malo ih imaj indoor,i tako 4-7 dana,onda ih prebaci van na sajt..

To je naravno moje misljenje,ja sam imo 24-0 svjetlo indoor i tako sam ih presadjivo van i bile su oke ali znatno kako sam reko su usporile rast i bile su dvije hemafrodit :p ali ostale nisu :p znaci dvije od 20:p
 
30.04.2010
6
0
0
34
jebeno i ak mi to ispade jer ocu semenja za drugu sezonu a nezelim crosat s nekim komrsom- ma one su vec u zemlji 2 dana bile su ko i tvoje 24/0 u boxu prije toga al briem da na 15 biljki tesko da se nkj radikalno sjebe...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Hypersor je napisao(la):
ja sam imo 24-0 svjetlo indoor i tako sam ih presadjivo van i bile su oke ali znatno kako sam reko su usporile rast i bile su dvije hemafrodit :p ali ostale nisu :p znaci dvije od 20:p

Mozda su zato i bile hermiji sta si ih jeba izbacivanjem i nazad ubacivanjem...
Ja nebi to radija vec bi ih itnija vanka i ceka da priroda ucini svoje...
 
14.01.2010
1
0
1
37
koliko može biti biljka mala da pamti stres ?
ili može ono full mala biljka da od par dana kako je mala pa presađena pamtiti stres cijeli svoj ciklus ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
hahhahha kralju zavisi kolko je napredna .. salim se ja al lepo pitanje hahha lolcina :)

neverujem da to tako ide pamti stres mislim da tj. par puta sam video da kad mi biljka nekako sva krzljava i slabo napreduje a to jos mojom krivicom obicno bude musko al to nemora da znaci al meni je tako to bilo tako da ni sam ne znam :)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
evo ja sam malo googlao sto se tice promjene fotoperioda s 24/0 na 12/12 i ljudi kazu da nije ucinjeni nikakva steta biljci i mongi to rade bez promjene na 18/6 prije :pat:
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Da ne otvaram novu temu,ovdje cu postavit pitanje.....danas sam (idiot) presadjivajuci u drugu zemlju (stara uzela za cvijece pa sam malo maznuo) malo polomio biljcicu....nije pukla skroz stabljika,nego se onako savila,bolje reci napukla....ja sam maloprije uzeo konac i svezao za malu grancicu,da bi bila uspravna biljka....sad me zanima,jel to ok tako da ostavim,nadajuci se da ce oporavit ili da bacim biljku (stara je tacno sedam dana) ??? Cisto pitam da li je neko imao slican slucaj,pa kako je rijesio i to,jer mi je zao biljke jer je ona prva koja je nikla i bas fino izrasla.......

P.S. Zemlja je Terra Magma.....cisto onako informativno da napisem
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
vidi kroz par dana jel se oporavlja ili propada, pa prema tome odluci al najvjerojatnije da ce propast :/

sretno
 

Fus

14.10.2010
9
0
0
33
Zdravo svima,ja vec duze vreme pratim forum,i sluzim se savetima,i sad u prvom growu mi je sve islo kako treba do juce,a pocela je cetvrta nedelja cvetanja....jel moguce da se za jedno vece od 1 ili 2 biljke hemafrodita(koje nisam skontao na vreme posto nisam znao kako uopste hemafrodit izgleda,mislio sam da su ok,kad ono sipak)... oprasilo jos 7 u jednom boxu? i sad su sve u cvetovima,ali su se po cvetovima pojavile bobice,tj semenke razvile,tako deluje,i to se desilo za 24h...? molim za savet,sta sad raditi,baciti ih ili moze nesto da se izvuce iz njih,unapred hvala!
 

Cannabeast

Aktivan Član
13.06.2010
53
7
0
37
sto bi ih bacio ako imaju semenke,,bice samo slabija jer je energiju trosila na semenke,,
jos ako ih je hermic oprasio dobices fem. seme za sledece sadjenje,,,
a i tesko za 24 sata sve semenke da proizvedu.