Prevelika temperatura +43 i premala vlaga manje od 20

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dov

04.08.2015
2
0
1
42
Nisam se nadao ovakvom problemu. Lampa 250 hps bi trebala biti za box 0.6m3. Moj box je 0.7m3. Od kartonskih kutija, a sa unutarnje strane aluminijska folija koja odbija dosta topline.

2 jača ventilatora, no sada ne znam točnu jakost.

Ukratko, kad oba ventilatora rade, temperatura se diže iznad 43 stupnja, a vlaga se spušta ispod 20. Ne znam kako da to popravim. Ubacio sam u box tanjur sa vodom u kojeg sam stavio tkaninu da ispravanjem pojača vlagu, no nije pomoglo.

Skupo bi mi bilo kupovati klima ventilatore. Postoji li kakvo bolje, jeftinije rješenje?

Biljka je nova, par dana stara, no koliko vidim ne vene nego čak pomalo i raste, jača. Mogu li očekivati da će biljka uvenuti?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Karton se zagrijava sam na ovoj toploti(izolacija nikakva),alu folija reflektira uglavnom na jedno mesto svetlost i dolazi do zagrijavanja,(mogao si ofarbat samo u belo,ako nisi mogao nesto kvalitetnije kupit)treba ti puno jaci ventilator,ocigledno ta 2 su premala a trebao si josc1 ubacit... a sa tim tanjirom vode i tkaninom,tkanina mora biti tacno kod ventilatora... sve je to totalno slabo,moj savet je da se spremis bolje do jeseni i da krenes... evo ovaj vodic za temperaturu spustit malo https://www.vutra.org/threads/diy-mini-klima-za-box-u-5-kratkih-koraka.14134/#post-372111 a sta ce biti sa biljkom u takvim uslovima pa:grob:a i probaj sto bolje sve to opisat,taj box i slikovito prilozit... da bi dobio sto adekvatniji odgovor... peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nismo li vec diskutovali na ovu temu. ne uzgaja se ako ne mozes obezbediti uslove za uzgoj. klima moze da resi problem, ali je to tebi skupo. pa sacekaj malo da prodju vrucine i do tada poradi malo na ventilaciji, kreni da gowas s jeseni. ne znam koju madjiju ocekujes od clanova u smislu pomoci, koliko pratm forum niko nije uzgajao na preko 40 sa vlagom ispod 20. ako biljku ne mozes napolje, guraj sad pa mozda i zahladni uskoro, pogledaj dugorocnije prognoze na accuweather, ubaci jos vode, nabavi ovlazivac kvalitetniji, dodaj jos dva venta... improvizuj
 
22.05.2015
35
9
8
Pozdrav dragi forumasi. Evo imam problem sa temp. u boxu, pa bih ovdje postavio pitanje da ne otvaram novu temu.
Znaci ovako, imam box 180x110x180, sxdxv, unutra je HPS 600w koji je u cooltubeu, hladi ga turbo vent 125 mm, 420 m3/h, znaci vent usisava zrak iz boxa i puse po zarulji kroz cooltube, i sve tera van kroz prozor, upuh mi je kupaonski vent 150 mm, 300 m3/h, i unutar boxa duva kucni vent, soba je nekih 8-9 kvadrata, svjetla rade po noci.
Moj je problem sta temp u boxu varira od 31-35, (uza svu tu opremu), probao sam sa ledenom bocom ispred upuha dolje, ali to pomaze za neki 2 stupnja i to samo u periodu dok je boca ledena (1-2 sata), jel ima kakvo rjesenje a da nije klima, jer sam se jako istrosio vec za opremu ? Hvala :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
do 35 nije pogubno za biljke ako ti je vlaga bar 45~50% ili vise. a to nisi spomenuo, kolika je vlaga. ako je kao i kod autora teme ispod 20 onda bas nije zahvalno. a resenje je izgleda samo strpljenje dok malo ne padnu temperature vani, i rokaj leda i vode, i 2 stepena manje se racuna kao plus u takvim situacijama :)
 
22.05.2015
35
9
8
Hvala ti Seed, vlaga varira od 40-55 % danju, 60-70 % kad je svjetlo ugaseno (temp je tada 26-28), i ja si mislim da ce najprije pomoc kad nestanu vrucine, iako su biljke tek pocele zivjet, 3-4 dan u zemlji.
 
22.05.2015
35
9
8
Ok probat cu i to pa javim kakva je situacija, mada bi trebalo vise zraka bit kad je upuh upaljen, mada je veci protok po pravilu ako nema upuha, jer se stvara odredeni podtlak u boxu, ugl vidit cemo i tu soluciju. Hvala

Ne treba citirati post iznad ako se na njega odgovara!
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Znaci da je rupa za pasivan upuh pre mala i stvara se podlak u boxu veci nego sto bi trebo bit.
Sve venove stavi da budu za ispuh a rupu za upuh povecaj ili dodaj jos koju.
...sta ce vam upuh ventovi for god's sake
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

dov

04.08.2015
2
0
1
42
Hvala na odgovorima. Biljka je klonula treći boravka u boxu i legla je cijela na zemlju. Razmišljam o mini klima ventilatorima za koje sam vjerovao da su preko 100 eura, no onda sam našao nešto poputovog za oko 25 eura:
http://www.conrad.hr/Mini-klima-ureAe‘aj-21005-Eufab.htm?websale8=conrad-hr&pi=855205

Što mislite da li bi taj 21005 Eufab mini klima ventilator uspio smanjiti temperaturu na neku prihvatljivu? Može li neka preporuka za neku klimu koja bi mibila dobra, gdje da potražim?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Imas klime na njuskalu...mobilne :) Ja sam uzeo jednu takvu i problem rijesen ...netreba mi upuh,ispuh ovo-ono ima opciju za izvlacenje vlage sto je dobro za cvjetanje a ima i opciju da se sa vlagom nezahebava tako da je odlicna stvar.Namjestis na 27 i bude 27 haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe