Previse kalija?? POMOC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Molim pomoc!!!!
Preko noci se desilo sranje i skoro na svakom vrhu najvisi listovi zute po rubovima i suse se jaaaaaaaakooooo brzo!!! Donji jos nisu zahvaceni, ali bojim se da ce uskoro biti... Evo slika, stvarno molim brzu pomoc!!!!!!!!!

Image0066.jpg


Image0065.jpg
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Prvo što mi pada na pamet je FLUSH,velikom kolićinom vode isperi zemlju oko 3 lit na svaku litru tegle.Samo što ovo meni ne izgleda kao previše kalija.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Upravo je otusirana... S velikom kolicinom vode, a ako sutra ako budem u mogucnosti opet ide na tusiranje! Jedino ju nisam po listovima, samo zemlju....

Blade - nego sto bi moglo biti? meni nista osim kalija ne pada na pamet. Vjerojatno sam zajebo kod doze gnojiva.

Velim, jucer je sve bilo u redu, ni naznake da ide nesto po krivo i nisam ju gnojio 4 dana unatrag. Kako tako brzo moze sve poci po zlu? Ako je previse kalija u pitanju onda znam koja je naznaka da ce kroz par dana doci do ovog, nestajanje pistila na vrhu vrhova! Za ubuduce koji ce se pitati gdje su nestali pistili... Ali to cu potvrditi kad vidim kako ce se razvijati situacija.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Neću naklapati bez veze ali ja nekako mislim da nije kalij,mislim da je nešto drugo ali ako si ti siguran da je kalij,to uzrokuje cijeli niz problema nedostatak kalcija,oštećenje korijena,nakon što si isprao možeš dodati malu dozu tekućeg željeza,pa ako vidiš napredak onda znamo šta je.
Koje gnjojivo si koristio i u kojim dozama?Jesi li koristio tablete za kaljenje?
Nije ni bitno ustvari oboljelo lišće se neće oporaviti,dobro isperi i nadaj se najboljem,biljka ti je u cvatu.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Koristio sam tekuce gnojivo NPK-766, gnojio jednom tjedno s propisanom dozom, a ostalo obicnom vodom. Mozda sam zadnje gnojenje premasio dozu jer sam radio zalijevanje rano ujutro pa sam valjda jos spavao. Nisam siguran da je kalij u pitanju. Vidio sam onu zaheftanu temu i usporedio listove s jednom od slika i moj problem je najblize visku kalija... Isprao sam ju i danas navecer kad pocne "dan" cu vidjeti kako je, necu sad otvarati box da jos ne s***** rezim svijetla... Hvala na odgovoru.
P.S.-tekuce zeljezo? Di toga ima?

EDIT: sad sam pronasao na netu da je voda u kojoj su kuhana jaja bogata kalcij karbonatom i da bi s tim bilo u redu zalijati jer pospjesuje rast korijena. Dakle ljuske jajeta su bogate zeljezom.

EDIT2: sad sam malo bolje pogledao probleme s prehranjivanjem i moguce je da je i nedostatak fosfora. Sad imam dvije sumnje i stvarno bih trebao kvalitetan odgovor jer jedno je da NESMIJEM gnojiti a drugo da TREBAM gnojiti! Evo slika kopirana s foruma:

p2zs5.jpg
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Definitivno si u problemima kako si i rekao trebaš gnjojiti a nesmješ,sad kad gledam ovu sliku siguran sam da problem nije u kaliju,zaboravi i tekuće željezo (inaće imaš ga za kupiti u svakom dućanu skoro ili vrtnom centru)ovo je mnogo dublji problem svakako trebaš dobro isprati zemlju tu nemožeš pogriješiti
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala Blade! I ja sam sve sigurniji da nije kalij. Danas jos necu gnojiti da vidim kako ce napredovati. Ici ce jos jedan flush i nakon toga zalijevanje vodom u kojoj su prije kuhana jaja (naravno, ohladjena) tek toliko ako je slucajno korijen najebo da mu dam malo kalcija. A onda je sve na njoj. Ako danas vidim pogorsanje onda sam 100% siguran da nedostaje fosfora.... Javim (i slikom) kako je sada stanje.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Malo sam brijao po ovim stranim sajtovima i mogu ti reci da jedino sto sam video je nedostatak fosfora...(tako mi izgleda)
Ali ne mogu ti reci sigurno kao sto i sam znas...
Sve u svemu jos jedna dobra stvar koju sam nasao nedavno na netu i koju sam koristio kod jedne svoje je caj od kamilice pomesan sa vitaminom B.Mozda malo glupo zvuci al imao sam jednu malu biljku koja je bila sva zakrzljala sa iskrivljenim liscem,nakon par prskanja po listovima se lepo popravila i pocela da raste.Ojacava bijlke to je sigurno.Dobra stvar kod tog caja je sto ti ne moze skoditi biljkama,to sigurno...
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
koliko vidim dosta ljudi ima iste simptome i ja ne mogu vjerovat da nitko nezna odgovor,ja neznam dali se vi informirate ili ne ali ovo je čisti nedostatak fosfora

imao sam isti problem nakon odrađenog flusha nisam gnojio,rapidno je krenulo kao i tebi ali ja sam spriječio na vrijeme pa nisam došao u stanje u kojem su tvoje biljoze,jednostavno sam kvalitetnije pognojio i svi listovi su se dosta oporavili iako to nisam očekivao,već sam očekivao da će novi listovi biti dobri a stare sam otpisao,nevjerovatno ali stari su se dosta oporavili...nisu toliko smeđi više i ima vlage u njima,žuto je također pozelenilo...

probaj gnojiti
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala vam svima na korisnim savjetima. Danas ide onda: gnojivo pomijesano sa vodom u kojoj su se kuhala jaja i nadat se da ce biti u redu. Ako velis da je tako bilo s tvojima Bad onda cu poslusati i nadam se da sad jos nije tako velika steta nastala.... Inace, da se ne informiram ne bi ni znao da nesto nedostaje ili da ga ima previse, jednostavno se nisam susreo s tim do sad. Hvala!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pognojeno!

Stanje se inace nije pogorsalo, malo sam ipak odgodio jucerasnjim flush-om.
Sad cemo vidjeti kako ce se oporaviti. Samo da velim, neznam kako sam to previdjeo, ali jebeno gnojivo koje sam uzeo (od prije) za CVATUCE biljke ima najmanje fosfora od svih glavnih elemenata, WTF?? Moja greska, sutra idem po drugo.

Za one koji ce htjeti na vrijeme reagirati, a da im se ne desi dar-mar kao meni: Prva naznaka da nedostaje fosfora je nestanak pistila na vrhu heda (ne svima), brzo postaju smedji i na kraju nestanu. To se desava nekih tjedan dana prije ovog sranja s listovima. Pa svi koji to primjetite, reagirajte na vrijeme i pognojite.

Molim moderatore da samo promijene ime teme u: "Nedostatak fosfora??"
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
Sa mojim iskustvom u gnojenju rekao bih da je svakako manjaknecega. Prvo manjak uglavnom prvo krene od vrha biljke sobzirom da on poslednji dolazido hrane. Kod pregnojavanja prvo pocinju da stradaju donji listovi. Drugo, kog viska bilo kog nutritenta vrhovi listova se savijaju ka dole i pretvaraju se u kandze. Takodje kompletan list pocne da se uvija ka unutra i na kraju se od lista stvori pet tankih, dugackih kandzi. Ovde na fotkama vidim da su listovi uglavnom rasireni, osim nekih odumrlih vrhova i da ce cak neki vrhovi povijaju ka gore sto je svakako znak manjka nekog nutritenta. Kojeg ne bih ovako napamet ali svakako sad posle flusa predlazem dodavanje sveze zemlje u saksije ako je moguce. Biljkama ce svakako prijati sveza zemlja a sto se tice gnojenjanemogu pomoci. I ja sam prvi grow sprzio hemijom. Imam priliku da dodjem do savrsenog stajskog djubriva i kao sto pomenuh negde na forumu,5 do 10 kasika takvog djubriva na sksiju od 5l bila bi mozda dovoljno hrane za ceo grow, naravno zavisi od njegovog trajanja. Licno hemiju necu da koristim iz dosta razloga a neki od bitnijih su sto se u njima nalaza i vezivne supstance koje samo djubrivo odrzava stabilnim a biljkama nisu potrebne, sta vise veoma su stetne ako se samo malo pretera. Mislim da su te supstance jedan od glavnih problema kod pregnojavanja. Drugo vestacka djubriva takojde i unistavaju mikroorganizme u zemlji koji su korenu jedan od bitnijih faktora za hranjenje kao i za razlaganje materija u zemlji koje korenu nakon razlaganja u pristupacnijem obliku.
Nadam se da sam bar nesto pomogao ali svakako preporucujem da ko je u mogucnosti, a mislim da vecina nas moze doci do nekog oblika stajskog djubriva, samo ne treba biti lenj :) , izbaci vestacka djubriva.
Naftni derivati nam svakako nisu prijatelji :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Slazem se prijatelju. Ja jedino mogu upotrebljavati zemlju (mislim da je to humus) sto su je napravile kalifornijske gliste... Imam ih doma, ali stari sve potrosio na vrt. Tako da moram cekati do sljedece godine i unaprijed si rezervirati tu odlicnu supstancu (u prvom redu, prirodnu), a sad se moram boriti s kemijom, nema mi druge. Nadam se da ce netko zapamtiti ovo i na vrijeme reagirati jer mi ju je sad zao gledati kako lose izgleda. Preko noci se sve sjebe, a s druge strane ne mozes preko noci popraviti i to je ono sto me najvise zdere. Valjda ce se oporaviti.
pomogao jesi, ali nista novo sto vec nisam znao i da ubuduce cu probati cim vise koristiti prirodu, iako i do sad nisam bas bio pokornik gnojenja tekucom kemijom - kao sto se i vidi, ocito je da sam premalo gnojio :)))
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Stanje je jos uvijek sjebano! Tesko mi ju je tako jadnu gledati... Nabavio sam bolje gnojivo s vise fosfora. Danas kasno navecer dobiva jos jednu dozu. Mislim da je "zaraza" stala, ali unatoc tome izgleda jadno i bijedno. Hedovi se ne debljaju, sve je stalo... Ma sta da kazem, plako bi najradje! Stavit cu slike kasnije!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ma ima ja iskustva sa grow-ovima. Ali imas pravo, sljedeci cu jos bolje pripremiti zemlju. Uskoro stizu slike da vidite kakva grozota nastane nedostatkom fosfora.
Da, Blade, katastrofa je kad stane i skoro pa si bespomocan.

Evo slika:

Image0069.jpg


Image0068.jpg


Svi vrhovi su takvi, uzas!!
Ali, vidio sam da ima nade jer nicu novi pistili, bijeli, friski....

Moje pitanje je sljedece: Posto se nije prosirilo na donji dio biljke kao sto se vidi iz slike 2, da li je pametno, ili cak pozeljno, da odstranim sve bolesne listove?? jer mislim da ovi vise nemaju nikakvu funkciju i s vremenom ce sami otpasti!