previsoka a prerijetka biljka ???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.06.2010
8
0
0
38
imam 5 biljki ali samo jedna je jako visoka a rijetka !!!
visoka je oko 40 cm a ima samo nekoliko listova (4 lista sa 5 krakova i 2 po 3 kraka ) i jos rastu dva. Sta da radim da bude gusca a da ne raste toliko u visinu ??? izduzila se u ono vrijeme kad je bilo puno kise a nimalo sunca . (ima 5-6 katova)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
sam si si odgovorio na pitanje...ako je bilo malo sunca normalno je da se biljka izduzi.

jel pricamo o poznatoj genetici ili domacica?

ako su sve ostale guste mozda si naletio na neku ljutu sativcugu, a ko zna kakav genotip je poprimila.

dio doji je izrastao neces se gusnut, samo dio koji se tek rasti ako ce bit mnogo sunca.

probaj savijat donje grane i radit LST, a mozes ju probat i topirat, makar ako je sve to negdi vani ja bi ostavio kako je.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
mislim da fuljo nezna razliku izmedju sative i indice, ali najvj ce bit da je dobio neku indicu koja je luUuUUda :D i naravno ima premalo sunca kako kazes ti bjelac :D
 
05.06.2010
8
0
0
38
frend mi je isto reko da ju ne diramo i nis joj ne radimo pa cu je onda i ostavit . nevjerujem da je sativa jer sam skupljo sjemenke od onog kaj sam duvo a to nije bila sativa neg indica. tnx na odgovorima !!!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
baci neke slike pa da vidimo sta se desava,a kao sto bijelac kaze kako znas sta si duvao,po listovima mozes zakljuciti jeli sativa ili indica
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
a sta ako je bilo 50-50% u genetici?
a sta ako je bilo 20-80%?
sta ako je indica ali je brutalno jaka pa ga je zveknula na bulju kao sativa?


tesko je skuzit sta je kad dobijes nesto sa ceste cemu se nezna gen...t
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Svi su sjebali se (neki tek sad prebacuju vani) koji su posadili normala, sto se tice sunca i ostalog. Neki kao sto rekoh drzali su ih u kuci i tek sad do prije 7 dana ih prebacili vani... najavljuju jos vece vrucine, mislim nece biti kao do sad, 2-3 dana fino i 10 bezze i hladno!
Ja sam svoje bio uzgojio unutra, i prebacio ih vani kad su imale oko 10-tak cm, pod neonkama bile, i presadio ih vani (tad je i bilo nesto sunca, to mi je i pomoglo da se "prime" odmah i pocnu da "bujaju".. tako da sam posadio na taj nacin oko 50-tak, a oko 50-tak samo sam proklijao ih i ne ravnomjerno ih "bacao", ne mislim raditi LST nad njima, jer jednostavno nemam potrebe, na extra dobrom su mjestu tako da...
 
05.06.2010
8
0
0
38
Neznam pomjeso sam sjemenke tak sa sam se sad i ja zbunio neznam vise kaj je ? al budemo vidili jos kad izraste . ( biljka sam rase u visinu i na svakom katu dobiva 2 lista sa po 5 krakova , ak ce tak ic i dalje neznam. Stara je oko mjesec dana. ) kaj mislite oce bit kaj uroda od nje .
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
nesto hoce, ovisno koliko ce sunce da udara u nju.

21.6 je najdulji dan u godini, 16 sati sunca...ako pici direkt u nju...bice ogromna...
jos jedna informacija:

sunce kad przi i nema oblaka moze dostic 150 000 i vise luxa!!

przionaaaaaaaaaa!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Nista, samo uživaj - nisi jedini, ali evo opet su najavili bezze vrijeme (skoro na svim prostorima) i drastičan pad temp. (do 10 stepeni) tako da ne znam šta će biti, ovo sam jutros gledao intervju.... dolazi sa Atlantika ponovo neka ciklona, jutarnja će biti hladnija znatno. Sve ovo će uticati na biljku, neke će radi ovog stresa i spol promjeniti, a sve će duže nego inače cvjetati. Tako da ako ste se nadali pocetkom 10 mjeseca, mislim da pola nece stici do tada. Jedino da od sad pa na dalje nikako ne pada temp. odnosno stalno sunce.... Pogotovo ne početkom 9-tog "kad počinju djeca u školu :) heheh tad vuva je obično zrela"
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Znaci lagano u novembru berba a ? Jos je kod mene na prozoru (gdje ima svjetlosti stalno,al ne toliko direktne sunceve),valjda ce od 4 dvije bit zenske i od tog nek dobijem 100 g,ja zadovolojan.....sad imaju nekih 30cm (40 cm u vr' glave).......valjda ce narast fino do oktobra......
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Balkon?, pa sad, ne mora znaciti, ipak tu biljku ne mozes racunati kao one koje su vani posadjene jer tvoje su zasticene od kise npr: i jos dosta nekih faktora, na koje ne mogu one iz outdoor-a da se mjere sa njom. Tako da te tvoje balkonske biljke, nisu klasicni outdoor (ipak imaju vise paznje i jos svasta nesto nego one koje su "ostavljene" negdje u zabiti, pa kisnu danima, pa dok ta voda prodje (jesul' u ranici zasadjene ili u blagoj padini, jer i tu ima razlika (sto se vode tice i "oticanja" dalje) Mislim da tvoje bi trebale biti brze, (ne znam kad si ih posadio) ali 100% ce biti gotove mnooogo prije novembra.


EDIT: Nisam vidio da je prozor u pitanju, tj. da stoje na prozoru, mislio sam da je balkon. Ne znam radi zbog cega je tretiras kao vanjska? To sto su ti 30-40cm visoke, to nemoj gledati niti se ravnati po tome nesto, baci sliku, lakse cemo vidjeti. Inace biljke idu u visinu u potrazi za svjetlom, i ako ti je "strkljava", tanka grana (kod mene su tolike visine, ali debljine kao mali prst (glavna grana), od 2, nema teroije 100g da dobijes (zato najbolje stavi sliku pa da vidimo) imam osjecaj da su se izduzile zbog nedostatka svijetla. Na tih 35cm (od prilike) koliko internoda imaju? (spratova?) Ma najbolje uslikaj ih, i stavi da vidimo
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
S obzirom na uslove koje imaju, dobre su, ovo ste se uvijaju, to je radi sunca, odnosno kako ide sunce tako i one "plesu" uz njega i rastu, okrecu se prema suncu. Vidi se da je slaba svjetlost, jer izduzile su se ali ne mogu ni sebe da cuvaju malte ne, vidim u jednoj si stavio 2, kasnije ces pravo imati problema to razmrsiti. U svakom slucaju bolje im je na balkonu (svjez zrak non-stop), eh sad ako imas malo samo sunca na balkonu, tj sunce da udara u njih, onda ih ostavi na prozoru (pazi na komsije i sl.) na prozoru raja stave tako, i onda pretezno penzioneri, nemaju sta raditi i samo vani gledaju, ko prodje - kuda i sta, neko posadi neko cvjece, odmah se gleda kakvo je (da i on sebi kupi - ne misleci da se ne radi o ukrasnom cvjecu....)
Uglavnom tamo gdje ti je najvise sunca, tu je stavi (kad nemas bolje uvjete za njih). Bilo je raje koji su odradili dobru biljku na prozoru ili balkonu, ali je bilo svaki dan premjestanje iz jedne u drugu sobu (ganjajuci sunce) pola dana u jednoj sobi, pola u drugoj i prebacuj ih stalno!!! To bih ti i ja preporucio da prebacujes ih tamo gdje je sunce, ako ujutro imas u jednoj sobi npr: do 12:00 sunce, poslije 12:00 u drugu gdje je tu npr: od 12:00 pa na dalje, sve opet zavisi kako ti stoji kuca (stan) u odnosu na sunce...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Bjelac je napisao(la):
dio doji je izrastao neces se gusnut, .

Ne znam jel mislis o njegovom slucaju ili inace, jer u slucaju da ima dovoljno sunca, moze se dole razgranati, ukoliko ima ispod ijedan list? Jer ja imam biljku (koju sam htio dati haveru, jos uvijek je kod mene, i jos uvijek je u onoj maloj saksiji, nisam je presadjivao jer sam njemu je htio dati, nikako da dodje da je uzme) bila je normala, 3-4 sprata i stavim je neki dan direkt ispod lampe (inace je uvijek sa strane stajala...) i nisam je ne mogu prepoznati, nakon 2 dana, dole se razgranala ko luuuda... a bila je "gola" skroooz, ima u mom dnevniku je, pa pogledajte....znaci grana i listovi sa strane, a ona izmedju "gola" nigdje nista, ali kad je dosla pod lampu na "dobro" mjesto, IAKO je u maloj saksiji, "poludila je" listovi joj zdravi i dole se pocela razvijati, tj. kako ti kazes "gusnuti"...
Maksuz sam je sad izvukao iz box-a da je uslikam: sad evo uslikano!



Vazno je samo da ispod ima MAKAR JEDAN list, inace u mom dnevniku vidi se kakva je bila "gola" skroz, samo listove imala, jer planirao sam je kao sto rekoh haveru, i evo jos uvijek je u maloj saksiji, pa pH skace drasticno, ali uspijevam ga nekako kontrolisati...
Sam se cudim kako je ovako se grana a korjen je u maloj saksiji (one pocetne u koje sam posadio na pocetku)... Pun mi je box, da mi je samo da pokaze spol, da izbacim :balls: da ove imaju vise prostora, onda bih jednu povalio, jer ide mi malo vise u visinu. To ujutro.... pred zalijevanje, ili veceras

EDIT: Ovo sto rece "Bjelac" za zgusnuti pri dnu, sto se tice OVE situacije, sa ovim biljkama na prozoru, tu je u pravu 100%, nema sanse da ce ti se tako zgusnuti, OSIM ako HITNO ne prenes biljke na mnoooogo jace sunce, tad ce ti izbaciti cvjetice male, dole pri dnu, ali SAMO i SAMO pod intenzivnim svjetlom i najmanje 3-4 dana, pojavice se dole mali kao cvjetici, koje ce se formirati grana na kraju (slika gore)
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Pa imaju one na svakoj grancici (gdje se grana,grana sa glavnim stablom) imaju po jedan-dva listica....doduse mali su listovi,al nekako mi sve to izgleda strkljasto,al jbg,ne mogu im bolje uslove dati nikako......da napmenem,bile su vani u saksijisama,skoro sam ih prebacio unutra....a na balkon,ne znam da li cu moci,ali mogao bih ganjati taktiku do podne na jednom prozoru,pa od podne na drugom prozoru (jedan je prozor okrenut ka istoku,a drugi ka zapadu)....i ne kontam ovo sto si citirao od BJELCA,jel to meni nesto ili ?? Znaci ne preostaje mi nista drugo nego da ih prmjestam s prozora na prozor,jbg,nemam bolje uslove,al dat cu sve od sebe da im dam sto bolje uslove........da mi je samo malo da ih stavim pod lampu neku da se malo "zdebljaju"......sta mislis,s kakvom (optimalnom) rasvjetom bi mogao proci cisto da ih malo "zdebljam",ako znas onako otprilike i znas li mozda koliko bi para bilo to ? Hvala i pozdrav !
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Da odgovor je "Bjelcu", ovo ostalo za tebe, to sto si mislio da ih "zdebljas", jedino uzeti onu stednu, ne znam tacno koliko W trosi, a daje 200W cini mi se. Uzmi nju i izmedju listova bi se trebalo malo "sgusnuti" tj. pojavice se (cim je jace i bolje svjetlo) a jos uvijek vegetacija je svakako i napolju da je, i pod lampu tu, sto vise svjetla prije i vise ce se "udelbjati" tj. izbaciti nesto kao vrhici (zavisi od svijetla opet) i drzi je 23h pod njom, i bice joj dobro, ako mislis da ti cvjeta napolju, odmah sutra idi po lampu, da bi mogao iznijeti vani (sad za par dana pocinje inace ljeto, dani kraci noci duze, pocinje cvjetanje) tako da iako zakasnis nekih 10-tak dana nece biti problem, eventualno da je drzis duze tako (pod lampom) i da kupis drugu (nisu skupe one) i zamjenis kad je cvjetanje na redu