Previsoka biljka - pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.12.2013
16
0
1
Lijepi pozdrav svima.

Kao sto naslov kaze, imam problem s dvije previsoke biljke. Radi se o NL Auto od RQS. Indica: 80% Ruderalis: 20%.
Koristim HPS od 600W. Problem je sto je vrh jedne bilje malo spalila lampa pa sam morao da ga odsjecem. Hoce li to ikako utjecati na kasniji razvoj biljke?Odsjeko sam kojih 5cm. Bilje su stare 6 tjedana i od toga 10 dana u cvatu.
Visoke su oko 150cm ako ne i vise. Lampu sam morao podignuti kolko god visoko je islo i sad me brine da ne budu rasle jos u visinu :-/
A inace sjeme je od moje biljke koju sam ubrao krajem septembra i nasao nekoliko sjemenki.
Da probam nekako zavezati vrhove i saviti ih, bi li to pomoglo? Stvarno neznam sto da radim. Jos je problem sto donje grane nemaju dosta svjetlosti posto je lampa dosta visoko. Hvala svima i sve najbolje za nadolaze blagdane, tko slavi naravno.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Cropaj te previsoke vrhove. Stisni prstima na zeljenoj visini stabiljku i na tom mjestu je presavini prema dolje (daj je u visini ostalih grana). Vrhove cropanih grana privezi sa spagom ili necim slicnim da je drzi na toj visini jer ce ti se u protivnom ponovo dici prema gore. Ona ce i dalje nastaviti rasti i nece joj nista biti.

Vidi kod mene u dnevniku kako sam napravio - https://www.vutra.org/threads/lsd-b...-led-hans-180-w-x4-by-sensi-star.16321/page-7

P.s.
Ja sam je prenisko privezao pa sam je kasnije privezao vise gore.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.