Priča moje supruge - trnovit put prožet liječničkim pogreškama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.04.2018
18
10
3
53
Da, treba pratiti. Ja samo prenosim iskustva moje supruge. Stvarno je moguće da voda dođe i od kemoterapije, ne bih znao. Treba se nadati i boriti.
Samo naprijed majstore,ja nisam bio te sreće što zbog njene zatucane obitelji ,a još većim djelom prokletom mesarima od doktora izgubih suprugu u 44.god. od iste stvari s kojom se borite.,u svibnju ove godine ,nakon niti godinu dana borbe sa karcinomom.Ukratko to je to,bila bi to knjiga da ulazim u detalje . SAMO HRABRO NAPRIJED
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Nakon operacije, kaže doktor (torakalni kirurg), može se već na slijedećem ciklusu koristiti. Slijedeći ciklus - još je sve natečeno od operacije. OK, na slijedećem će. Slijedeći - onkolog proba nabosti iglu u port - ne ide. Odnosno, kao ide, ali kad pusti fiziološku otopinu, ona ne ide. Pa na slijedećem ciklusu - opet isto. Pošalje ju on do torakalnog kirurga, ovaj nabode injekciju i špricne heparin (kao, da se "propere" port),a moja supruga vrisne od boli. Kaže on - mora malo boliti, evo port radi i sad sam ga proprao. A ne mora i ne smije boliti - to znači da lijek, fiziološka tekućina ili štogod probali pustiti - curi u okolno tkivo.

Na kraju zaključak - kreten je ugradio port naopako!!!

Port ima na stražnjoj strani rezervoara metalnu pločicu. Kad onkolog uđe sa elastičnom iglom, ona dođe do pločice i savije se prema dolje, u rezervoar. Ako je port naopako ugrađen, igla dođe do pločice i savije se, ali rezervoar je s druge strane. Dakle, savije se u ništa - u tkivo.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

U Americi bi lepo presavili tabak i tužili kretena . Ovde su same takse za tužbu basnoslovne i tako su mogućnosti za ostvarivanje "pravde" na sudu birno sužene u korist sistema naravno.

Da ugrade to ne umeju a na raspravama znaju da se protive legalizaciji kanabisa i lečenja "na svoju ruku" iako je njihova ruka smrtonosna u sramnom broju slučajeva ...

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Pretpostavljam da priča ima srećan rasplet
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
28.07.2018
32
90
18
52
Samo naprijed majstore,ja nisam bio te sreće što zbog njene zatucane obitelji ,a još većim djelom prokletom mesarima od doktora izgubih suprugu u 44.god. od iste stvari s kojom se borite.,u svibnju ove godine ,nakon niti godinu dana borbe sa karcinomom.Ukratko to je to,bila bi to knjiga da ulazim u detalje . SAMO HRABRO NAPRIJED

A, jbt.... moja iskrena sućut prijatelju.
 
28.07.2018
32
90
18
52
I tako - nastavljaju se terapije. Svaka dva tjedna po tri dana u bolnici, onaj tjedan kad ne ide u bolnicu prima samo jedan dan jednosatno ambulantno Erbitux. Nakon prva četiri ciklusa (dva mjeseca od početka terapije), nalaz tumorskih markera super - svi u normali. Nakon seta od 8 ciklusa išla je na CT. Sve čisto - ništa se ne vidi više. No, onkološki konzilij je odredio još osam ciklusa po istom protokolu preventive radi. Nije joj to bilo drago, ali pristala je. Inače, ulje koristi svo vrijeme, ali preskače dane kad je u bolnici. Opet osam ciklusa (dakle, još 4 mjeseca, odnosno 8 od početka terapije) i nakon toga PET/CT. E, taj smo nalaz čekali. Potpuno čist - nema ništa, ništa se ne vidi. Sve čisto. Veselju nema kraja. Inače, Zaboravio sam spomenuti da smo na početku priče onaj prvi PET/CT nalaz, kao i sve ostale nalaze slali na jednu privatnu kliniku u Njemačkoj. Oni su potvrdili da treba ići kemoterapija i čak su i potvrdili protokol i sve lijekove koje je primala - rekli su da bi i oni tako postupili. Nakon ovih 16 ciklusa, pošaljem ja njima PET/CT. Javi mi se jedna žena koja priča Hrvatski - kaže: "Ovo je fenomenalno. Nitko ne može vjerovati kako je ona dobro reagirala. Recite mi, iskreno, da li je koristila još nešto pored kemoterapije?". Kažem ja: "Da, kanabisovo ulje.". Kaže ona: "Znala sam - toliko se borimo da to uđe u proceduru testiranja i odobravanja, ali za sada je to teško.".
No, onkološki konzilij je preporučio tzv. terapiju održavanja. To je još jedna, lakša preventivna terapija. Piju se Capacetabin tablete (najpoznatije komercijalno ime je Xeloda), a uz njih su joj preporučili i nastavak terapije Erbituxom svaki tjedan. Nakon četiri tjedna, lice joj se od tog Erbituxa toliko upalilo da je onkolog morao odgoditi slijedeći ciklus, a ona je zatražila da ju skinu s toga. Ostatak terapije tabletama je odradila do kraja. Nakon toga - opet PET/CT. I opet - potpuno čist! Yes. Konzilij opet predlaže nastavak terapije održavanja, ona to odbija. I mislili smo da je tu priča završila... ali avaj.
Za tri mjeseca naručena je na kontrolu sa nalazima markera, ultrazvuk abdomena i štošta. Sve čisto. Nema ni tromba, a i genetski markeri za sklonost trombozi su dobri, pa joj se ukida martefarin. Sve cool. Naručena za 3-4 mjeseca na PET/CT. To je trebao biti zadnji prije produljenja vremena između kontrola. I zatražili su i tumorske markere, također. Stigli prvo markeri - sve super. Čekamo taj PET/CT nalaz. Kontamo - rutinski, sve će biti OK. Kad ono - dvije metastaze na jetri se ponovo pojavile. Na istom mjestu gdje su i prije bile. Ali, piše i "nema znakova lokalnog recidiva". Dakle, nije povratak bolesti, nego buđenje nekih stanica koje su ostale, ali nisu bile detektabilne niti PET-om. Onkolog predlaže operaciju. Nastavak priče slijedi.
 

mea

13.06.2018
35
37
18
44
@renton kad je ovo bilo? koja je godina ovo sto sad pricate? da li je i dalje korsitla ulje kao odrzavanja radi .... ili je ovo bilo i bez kemo i bez ulja?
 
28.07.2018
32
90
18
52
Eh da, dobro pitanje. Ovaj zadnji PET/CT je od prije tri mjeseca (2017. i prva polovica 2018. su uglavnom bile mirne - terapije održavanja do ljeta 2017. i onda svi nalazi super do tog zadnjeg). I to sam zaboravio spomenuti, a jako je bitno za priču - nakon završetka terapije, uglavnom je prestala i sa uljem. Iako je bilo još ostalo čepića i rekao sam joj da ih koristi, tu i tamo (makar svakih nekoliko dana nek' uzme jedan), ona je to u početku uglavnom zaboravljala, a na kraju i potpuno prestala. Tako da nije bila na ulju zadnjih cca. pola godine.
 
28.07.2018
32
90
18
52
Nastavak će možda biti kad se malo oporavim. Naime, danas sam zakopao suprugu. Kako se čini, opet rezultat liječničkog propusta... tuga je pregolema.:oops:
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Hvala sto si podijelio svoju borbu s nama, mozda ce nekome biti od pomoci da shvate napokon da doktori nisu bas ono sto ih velika vecina smatra, "oni znaju najbolje".

Tako sam se veselio da prica ima sretan kraj :plac:

Iskrena sucut

( volio bih da nam jednom ispricas do kraja sve )
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener