Priča o Durban Poison i njena dva klona!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lu&k

KEMO expirience
Banovan
19.03.2016
1.002
12.338
358
cestitke drug japanski ,mozemo sad ocekivat razvezanijeg japanca pravog kamikazu na durban rosinu..
a bebaaa :love2::love2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
A i B verzije uopče nisu iste, dimanje kod A je naponsko a kod B strujno a ne pot je unutarnji ili vanjski.
Kompletno netočno, već sam valjda triput pisao na forumu razliku između A i B Constant Current i sad ti ovo izvališ...jedini način koji ja znam a na koji možeš utjecat na napon kod CC je dimmanjem STRUJE pa ti cobovi povuku npr 32-33v na nekim nižim strujama 700-1000 ovisi o chipu umjesto 35-36v koliko će povući na 1400+mA...imaš minimalnu i maksimalnu voltažu drivera i on radi u tom rangu neovisno jesi li spojio npr. 2 coba na driver koji može primit 4 ili si spojio sva 4
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
e moj prika čitam po forumu svaku diskusiju o drajverima, hvala ti ako čemo proči još jednom tu stavku.
npr. stipe i flayboy u projektu bijelog viteza, jako dobro objašnjen rad CC drajvera. Napon je konstantan kad ga jednom namjestimo. Struja je konstantna sve dok to više nije, razdvajane u paralelu. Na A tipu namještamo V -napon, 34 -37 npr. a kako su stuja i napon u kooleraciji,struja, mA se prilagode. kod B verzije mjenjamo potenciometrom kojeg si sami kupimo, struju mA (50% od nazivne struje drajvera). Zbog kooleracije Voltaža če se približiti idealnoj. nije isto, niti su rezultati isti, niti mogučnosti razdvajanja paralelno pa serija, što razmatram kao možebitno riješenje u novom projektu. Temp je varijabla o kojoj ovisi postavljeno, imati viška V u računici je neophodno za dugotrajnu upotrebu skupog svijetla, adri daje primjer, 30% takve su i računice , 1,1 x ncob, 0,8/ V, nisu to ljudi izmislili tek toliko, to inžinjeri elektrotehnike preporučuju.
Da ne prepričavam,Ledgardner mi je izvor informacija, sve je to malo kompliciranije nego izgleda na prvu. Kako ipak imam nekog iskustva sa podešavanjem napona i struje tako i znadem da se pojačanje svijetla ne odvija uvjek linearno, postoji točka u naponu u kojoj se svijetlo naglo pojača, bez obzira na struju! to ti nigdje ne piše a spoznati možeš samo iskustvom, objašnjenja pravog nema, tomu je jednostavno tako. Elektron je nepoznanica o kojoj se puno znade ali još više ne znade, npr. gdje je dok mjenja orbite, nema ga u međuprostoru, nikad nije u međuprostoru. nikad nije ni kao u modelu kojeg svi učimo.

REZULTAT GROWA U g/W
g = 223
W= 250
Total: 0,89 g./W
sami cvijet, sve grančice poskidane!
malo mi je lakše, gladne oči ipak negoduju, moglo je i bolje. :)
P1011514.JPG
P1011516.JPG
P1011517.JPG
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ne možeš namjestiti napon na CC driveru, imaš određeni range u kojem on radi i to je to, i ima unutarnji pot za namještanje struje...to o čemu ti pričaš više zvuči kao CC/CV driver gdje možeš namještat i napon i struju ali čak i na tom driveru ako odabereš napon u rangu koji ti treba nema potrebe dirat napon jer ga možeš jednostavno ograničiti sa strujom i to sa istim potom kakav je u CC
Uglavnom sve je u tim temama točno napisano samo si ti krivi zaključak izveo iz toga i brkaš stalno cc i cv i cc/cv drivere
CC driveri imaju svoj voltage range i ti ga ne možeš namještati nego se on sam prilagođava u odnosu na koliko chipovima ili šta već staviš na njega treba...i da, pošto ja koristim taj driver o kojemu ti pričaš već skoro cca godinu dana pa znam i šta je netočno u datasheetu i koje su prave vrijednosti i do koliko točno se struja može dimmat na njemu, a kamoli da ne bih znao jel dimmam napon ili struju...znači niti možeš utjecat na napon izuzev micanja chipova iz serije i onoga što sam ranije naveo niti je npr. na mom current adj. range točan jer u datasheetu je to uvijek 50%-100% a u stvarnosti je cca 40%-110% u odnosu na brojke u datasheetu
Ne moraš znati svaki djelić tog drivera niti bit licenciran za meanwell da bih znao kako funkcionira i što se događa kad stavim šarafciger i počnem okretat a pogotovo da bih znao razliku između A i B drivera
Ja te više neću uvjeravat u ništa, cobove imaš, kupi meanwell CC pa mi pokaži kako ti to misliš na njemu namjestit napon
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
stvari stoje ovako: u životu sam vido samo dva drajvera, oba imam doma jedan u funkciji elektroprekidača preko releja za paljenje cobova u vega boksu a dugi je za sad neaktivan, hoču reči ne znam o tome ništa, jer mi do sad nije trebalo a sad mi treba pa proučavam.
tvoje postove uvjek pročitam, doduše ova tri što kažeš da objašnjavaš razliku A i B tipa drajvera nisam vidio. da pače mislio sam kad če mi trebati računica pitat ču tebe jer ti to ide od ruke, matematičar si, svima pomogneš pri izboru i nitko se ne žali. Stoga nemoj ovo smatrati preosobno.
Taj stručnjak iz Ledgardena i sam se čudi pokušaju CC/CV drajvera u ograničenju V i mA a bez utjecaja temperature koja se diže i mjenja postavke, trebalo bi krepat a radi::kauboj::
Čak zaključuje nakon svih prezentacija da ako se držimo dalje od maximuma mogučih vrijednosti, sustav če radidti čak kad i teorijski i izmjereno nebi trebalo radidti, ima lijepo snimljeno kako temp mjenja postavke. Ne napada pri tom konstruktore drajvera, ne omalovažava njihovu intiligenciju, ne donosi zaključke zašto je tome tako, nego kako se s time nositi, bolje rečeno izbječi probleme.
predložio bi da ponovno pogledaš prezentacije,tri djela, prokomentirat čemo viđeno ionako, možda dođemo do istih zaključaka, možda još netko pogleda ledgarden i nešto treče zaključi. A i B varijanta ima razlike koja nije samo u mjestu potenciometra.
-----------------------------------------------------------------------------------------
iz ovog dijaloga sam ja shvatio razliku CC drajvera A i CV drajvera , napon kojeg i ti mjenjaš na A verziji je konstantan kad ga poštelaš šarafcigerom, tako dimaš, a kod B verzije dimaš potenciometrom mA- struju- curent.

Driveri:
Svaki chip u seriji uzme onoliko napona koliko mu treba za start i to se zove pad napona na trosilu,svi padovi napona u seriji se zbroje i tako dobijemo koliki napon mora nas driver minimalno davat.To je vazno!Pokusajte izbjeci situaciju da je zbroj svih padova napona na trosilima jednak maksimalnom izlaznom naponu drivera.
Struja je kod izvora konstantna,jacinom te struje zapravo odredujemo koliko ce jako svijetliti dioda/COB posto si ona uzme napona koliko joj treba,dakle promijenjiva varijabla je struja.Snagu ne zelim puno spominjat jer biste se mogli zbuniti.
----------------------------------------------------------------------------------------
Dec 19, 2015
#22
flyboy said:

dakle promijenjiva varijabla je struja
hoces rec napon :D
---------------------------------------------------
Dec 19, 2015
#23
Stipe said:

hoces rec napon :D
Ne :)
Chip uvijek uzima isti napon pokrenuo ga ti s 2A ili 200mA
samo sto na 2A puno jace svijetli.Mozda sam se nespretno izrazio ali htio
sam naglasit da je konstantna struja ono sto biramo kad zelimo odredit koliko
ce jako chip svijetliti.
Npr CXB 3590 ima 2 serije Vf=36V i Vf=72
36 ica ide na 3,6A,mi ga pokrenemo sa 1,4A
P=U*I = 36 * 1,4 = 50,4 W
Napon je UVIJEK 36V
-----------------------------------------------------------------------------
flyboy said:

Chip uvijek uzima isti napon pokrenuo ga ti s 2A ili 200mA
Ako pricamo o serijskim driverima koji limitiraju na struju koja im je limitirana onda nemozemo proterati 2A kroz ledicu koja je deklarirana na npr 450mA. Sam si napisao ohmov zakon pa znas da se sa strujom mijenja i napon...i obrnuto posto nam je otpor ledice stalan. Ne razumijem ni kako bi uspio podic na 2A a da napon odrzis na max deklariranoj tipa 2.1V :) kaj ne?

Struja u CC driverima i krugu je uvijek ista odn. limitirana, a napon je taj koji se mijenja i raste ovisno o broju ledica tj. padu napona na svakoj kako bi se odrzala ista struja na svakoj ledici. Yebe se driveru dal na ledici pise 2.1V ili 1.8 ....on ce dat svojih, recimo 450mA a za napon na ledici mu se fucka :)


Trebalo bi to sve pojednostavniti za laikove. Ja mozda nisam upoznat sa detaljima proizvodjaca ledica i drivera, ali sam upoznat sa elektrotehnikom pa mi nije problem pratit....al ne znam za ostalu ekipu.

Mogao bi neki vodic past za spajanje. CC i CV za pocetak pa primjere sa 1, 3, 10, 50w ledicama odn chipovima.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dec 19, 2015
#25
Nemozes samo tako kod diode/poluvodica gledat ohmov zakon,stanimo na tome.Diode rade na temelju proboja supljna u poluvodicima blabla
Ako prode veca struja kroz ledicu,pregorjet ce,bas to sprjecavamo sa izvorom konst. struje.
Ja sam htio rec samo da si dioda uzme napona koliko joj treba i sad imas 3 cob-a od 36 V dakle minimalno izvor mora davati 3*36=108.Ne znam kako ti ne kuzis ali decki kojima dajem instrukcije prolaze ispite :p

Kad kazem promjenjiva varijabla je struja mislim da s tim utjecemo na to koliko ce jako svijetlit COB.
Samo sam zelio rec da kod odabira drivera gledamo da zbroj padova napona na chipovima mora biti u okviru koji driver moze isporucit a strujom utjecemo na jakost svijetla.
-------------------------------------------------------------------------------
Dec 19, 2015
#26
Pa upravo to i govorim :D 3×36=108V i struja ce na svakoj biti ista i da stavimo 2×36=72V opet ce struja bit ista. Napon se mijenja a struja je limitirana. Ja sam na taj dio mislio. Mozda smo malo naopacke shvatili oboje jer ti gledas da promjenom struje mijenjas intezitet i to stoji, ali na vecini tih drivera ne mozes mijenjat limitrianu struju neg je ista deklarirana na driveru. Tj mozemo nabavit slabiji driver pa na taj nacin "mijenjati" struju....ako si na to mislio. Ja pricam u kontestu da je struja stalna i jedino deklarirana driverom kojeg koristimo. Jel opce postoje koji jeftiniji serijsi driveri a da mos smanjivat struju?
Ohmov zakon sam spomenuo zbog tih 2A. Normalno da sa driverima i diodama ne vrijedi to.
Valjda smo se skuzili ili sam ja prenaduvan :D
-----------------------------------------------------------------------------------
za 4kom citi 1212 predlažu se 4 verzije HLG drajvera u kitu pa se nitko ne ljuti a sigurno postoje razlike i redosljed efikasnosti.kao i cijena
120 H C 1400
185 H C1400
240 H C 1400
240 H C 2100
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Evo u čemu si pogriješio i kako si došao do pogrešnog zaključka...znači ledgardener je sve točno napisao...za CC/CV driver...ovo o čemu ja cijelo vrijeme pričam je CC driver...nije isti tip drivera...znači Constant Current, u prijevodu konstantna STRUJA, nije napon konstantan jer on varira na primjeru mog drivera od 72-143v i ja ne mogu utjecat na tu stavku niti je mijenjati, niti bi uopće htio se zajebavati sa štelanjem napona na cobovima jer ne ovisi samo o struji koliki će napon cob uzeti nego i o temperaturi...u datasheetu kaže adjustable constant current range 875-1750mA, zapravo je više 750-1825 u stvarnom mjerenju al nebitno jer meanwell ionako ima poprilično konzervativne datasheetove pa zato i nije problem kad ga se tjera do maksimuma jer mu opet ostane lufta...možeš samo i jedino mijenjat jačinu struje...ponovo pročitaj šta ledgardener kaže, ovo što ti pričaš vrijedi za CC/CV a napisao je i za CC i CV, primjeri radi ovi tvoji koje imaš na svakom su cc/cv
I chip ne uzima isto napona na bilo kojoj struji, ne uzima čak ni isto napona na bilo kojoj temperaturi...zato velika većina i preferira CC drivere i serijsko spajanje iako vjerovatno nije najoptimalnije, u to se ne miješam to će adri i stipe bolje znati
Znači CV , CC i CC/CV su tri različita tipa drivera i na svakom se štela drugo...na CC ne možeš mijenjat napon a na većini ne možeš ni struju pogotovo na ovim kinezima za jedan cob, na meanwellu možeš, na CV ne možeš mijenjat struju a na CC/CV možeš sve mijenjat ali nema potrebe
Al da ti nisam već dvaput to objašnjavao ne bi ni ispizdio sad, izmori me ići ću spavat sad
Neću ti ništa reći ni za jedan od ponuđenih drivera, otvori datasheet od svakoga i sam zaključi zašto ti ta 4 navedena najviše odgovaraju za 4 citi-a...pogledaj voltage range za svaki koji si naveo pa ćeš skužit sam o čemu ja trkeljam cijelo vrijeme i zašto ne možeš mijenjat napon na njima niti bi imalo smisla i da možeš
Edit:ignoriraj 120, nema smisla njega uzimat
Edit#2:jedini zapravo koji bi super sjeo na 4 citi-a od ponuđenih je 185h-c1400 , ili eventualno ko moj 240h-c1750, 1400 je idealan za 5 cobova a na 2100 stanu samo 3 u seriju al bi moglo 2 u paralelu pa 3 u seriju i to je onda 6 cobova svaki po 1050mA

B verziju možeš dimmat na 3 različita načina a ne samo potom, sjeti se s čim Vitaly i growmau5 dimmaju i kako to izgleda na kameri, to isto sam ti objašnjavao dok smo gledali taj video
A ima u sebi pot za dimmanje STRUJE...u Švedskoj nemiri.zdravo.Durbanka je bomba
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
tak-tak, uljenjuje i uspavljuje.
nečem drugom sam se nadao, ono afrika korjeni, ritam tam-tama, brži od nosoroga, rika lavova.
al fino mi je ispala za dimit, ne kašljem, dobro isprano i lijepo se mrvi. tu i tamo koja sjemenka, ok, 3+
DP je završena priča, kloni u dijaspori, jednog ranije kloniranog ,crvenim svjetlom nabildanim (kad sm pitao za ussporedbu cvijeta, veli prika, 3x deblji od ovih mojih) očekujem ovih dana probati a Toby II živi , raste, cvijeta.
Dnevnik bi u završene mogao, Hazače u novom dnevniku, veliki boks, 56x76 hps 250w, i nova folija, zlatna, adrijeva umotvorina.