Prica se da ce biti legalizovano u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Sad ce joss malo jer se najavljuje druga velika svetska kriza. Sta ima veze sa krizom pa pogledajte Grke nezapamcena kriza pa zbog sto veceg priliva turista i zarade legalizovana. Italija skoro legalizovana treba samo kolicine da se odrede koje mozes imati kod sebe, takodje uzdrmana jako sa krizom. I tako mocnici da bi malo umirili masu posto znaju da su ljudi pod uticajem marihuane mirni i neidu na demostracije, dopustaju legalizovanje. Bacaju nam koske da bi bili mirni. Sad se nedavno sastala Bilberg grupa o kojoj skoro da nije bilo nikakvih vesti ( ni necudime kad drze skoro svu zutu stampu i sve vece svecke medije informisanja ) da odluce kome ce pripasti preostala nafta i koja je sledeca drzava na redu da se napadne.
Neka neka nam odobre to malo radosti da nas barem netretiraju kao kriminalce, mi smo skromni zadovoljicemo se i sa legalizacijom.

Budite strpljivi jos malo.
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Srbija nije predaleko bar od dekriminalizacijie trave. Uz primjer Grčke na koju se oduvijek pozivalo i mjerilo, stvari bi se lako mogle okrenuti. Vjerovatno najveći problem će predstavljati sprega narko trgovaca i vlasti kojima sadašnje stanje odgovara i donosi prihode. Običan narod bi lako prihvatio travu. Među sadašnjim političarima u Srbiji ima dosta njih koji su duvali(osim Čede) i kojima ta ideja nije daleka mada se niko ne zalijeće sa izjavama. E sad koja će struja prevagnuti bog sami zna. Legalizacija znači opšti profit dok prohibicija donosi lovu pojedincima. Ako se potrefi da grupi na vlasti zafali love i marketinga koji donosi legalizacija pa sklone ovu grupu švercera koja drži monopol na drogama, biće sreće i za nas.
 
03.09.2011
9
0
0
30
Prvo bih zeleo da se zaahvalim Tomasu za odvojeno vreme da bi sa nama podelio ono sto pise u magazinu.

E sad da kazem svoje misljenje... Po onome sto sam procitao vecina je za neku vrstu legalizacije,sto je odlicno... ali nisu naveli sve dobre strane marihuane, cak sada postoji i resenje za dim koji da se ne lazemo jeste stetan (tako da je sad jos jedna losa stvar manje),ali to je sve vec relativno nebitno... Inace ja mislim da bi najbolje bilo da nam odobre da mozemo da gajimo u svopstvenim kucama za svopstvene upotrebe ali postoji dosta problema jer ima dosta debila koji zele da u svetu bude haos i naravno dosta mocnih krimosa koji se dobro staraju da se nesto ne lagalizuje jer to ne ide u njihovu korist (kako ce oni onda da dobijaju pare ako se ne kupuje kod njih) i naravno tu su firme za alkohol,cigarete.....i gomila drugih a posto se od konoplje moze praviti i odela tj tkanina, gorivo,ulje, i opet jos gomila stvari, to definitivno ne ide u njihovu korist pa se oni sve zajedno drze i placaju lepu sumu novca da se tema o legalizaciji potisne i da se ljudi koj samo koriste u licne svrhe zatvore a dileri drze na slobodi jer oni su kljucan deo prodaje... Velika je ovo tema i definitivno treba neko ko ima dobar uticaj da je malo prosiri da ljudi malo razmisle SVOJOM glavom.
 
28.08.2009
8
0
0
33
Ne primajte se na te price za legalizaciju u Srbiji(u skorije vreme svakako nece biti tako sto je tek stupio na snagu novi zakon u koji su ulozili dosta para:) )....i da spomenem za one koji misle "trava nije droga nece mi nista"(a ima ih..) KANABIS SPADA U ISTU KATEGORIJU SA KOKAINOM I HEROINOM (u Srbiji)


A sto se vlade tice niko od bitnijih nije potezao uopste temu o legalizaciji...
 
08.09.2010
28
1
3
37
Neshic je napisao(la):
Ne primajte se na te price za legalizaciju u Srbiji(u skorije vreme svakako nece biti tako sto je tek stupio na snagu novi zakon u koji su ulozili dosta para:) )....i da spomenem za one koji misle "trava nije droga nece mi nista"(a ima ih..) KANABIS SPADA U ISTU KATEGORIJU SA KOKAINOM I HEROINOM (u Srbiji)


A sto se vlade tice niko od bitnijih nije potezao uopste temu o legalizaciji...
Surova istina ... mi smo poseban narod sa posebnim mentalitetom sto se tice legaliacije pa i jos mnogo cega. Legalizovace se tek kad nove generacije dodju na vlast sa pravim znanjima i kada to vec nebude tabu-tema nasem narodu (vecinom starijem).
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Mislim da treba zadržati optimizma jer ako mi sami, koji to toliko želimo, smatramo da je legalizacija nemoguća kakve su tek onda šanse da se to ostvari? Već 15 godina duvam i živim u paranoji od sistema da li će mi se sutra život preokrenuti naopako zbog ljubavi prema travi. Sam ovaj forum je veliki uspjeh i bio sam iskreno oduševljen kada sam ga pronašao. Pružio mi je utjehu da nisam sam i omogućio brojne informacije.
Oko legalizacije smatram da treba više energije usmjeravati na pokušaje da se stanje popravi nego na konstatacije o mraku koji nas okružuje. I pucati na medije. Već sam rekao da znam za neke političare na vlasti da im nije strano povući dim a među novinarima je još više takvih primjera. Nevjerujem da će Čeda da potegne tu ideju zbog slike koja već vlada o njemu kao narkomanu a nema šanse da sam pobijedi na izborima. Članci iz NIN su dobar medijski pomak bez obzira na sve nedostatke u tekstu. Sve je to u službi ispitivanja javnog mijenja što stranke i prate. Sondira se javnost na ideje. Zbog toga bi bilo dobro, i jeftino, krenuti u popularizaciju ideje preko internet portala medijskih kuća. Pratiti članke vezane za marihuanu i lagano ostavljati afirmišuće komentare. Čitaju to novinari. Kada vidiš da je većina komentara na članak pozitivna u pogledu marihuane utiče to na svijest i PR menadžere.
 
03.09.2011
9
0
0
30
U obzir ne dolazi da mi klonemo duhom i povucemo se! Nego ono sto bi moglo da pomogne ljudima da razmisljaju i da ova teme bude postepeno sve manje tabu, je da se o ovoj temi pise malo po novinama ,pojavljuje na vestima i tako neke stvari... Tako da bih molio da svaki uzivalac se pobrine da se ova teme prosiri (ako neko zna nekog ko radi za neke novine da mu predlozi da pise o ovome (kao sto je NIN pisao)), to bi nam neopisivo pomoglo da se ljudi priviknu o razgovoru na tu temu i polako ce se smiriti i priviknuti i vise nece biti toliko ekstremno koliko oni zamisljaju... Zelim svakom srecu i da se zahvalim svima koji su ovde pisali jer je bar meni posluzilo kao dobra inspiracija sta sve se moze probati da ostvarimo nase snove!
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Molio bi nekoga da mi odgovori na stvari koje su mi ostale nejasne i pored čitanja foruma.

1. Da li je legalizacija.org i ovaj forum jedina organizovana grupa koja se bavi pitanjem legalizacije u Srbiji?

2. Da li je legalizacija.org i zvanično registrovana kao udruženje?

3.Da li je u Srbiji po zakonima dozvoljeno registrovati udruženje koje bi se bavilo promocijom legalizacije marihuane?

4.Da li postoji neka saradnja sa organizacijama oboljelih(rak, MS...) kojima bi u interesu bila medicinska marihuana? Vidio sam da određena udruženja iz HR imaju aktivnosti u cilju legalizacije. Da li to postoji u Srbiji?

5. Da li ispred legalizacija.org postoji osoba za kontakte sa medijima?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
tomas je napisao(la):
Molio bi nekoga da mi odgovori na stvari koje su mi ostale nejasne i pored čitanja foruma.

1. Da li je legalizacija.org i ovaj forum jedina organizovana grupa koja se bavi pitanjem legalizacije u Srbiji?

2. Da li je legalizacija.org i zvanično registrovana kao udruženje?

3.Da li je u Srbiji po zakonima dozvoljeno registrovati udruženje koje bi se bavilo promocijom legalizacije marihuane?

4.Da li postoji neka saradnja sa organizacijama oboljelih(rak, MS...) kojima bi u interesu bila medicinska marihuana? Vidio sam da određena udruženja iz HR imaju aktivnosti u cilju legalizacije. Da li to postoji u Srbiji?

5. Da li ispred legalizacija.org postoji osoba za kontakte sa medijima?


1. Nazalost ja mislim da je to istina.
2. Ne.
3. Ne znam ali mislim da to nije problem. Problem je stavit ugledno lice iza udruzenja.
4. Ne.
5. Ne.


Hvala na interesovanju! Kao sto sam rekao dosta puta ja nazalost nisam osoba za javno predstavljanje. Javno treba da nas predstavi neko ko je fin, ugledan i skolovan. Ukoliko neko takav postoji i ima zelju i vremena da se bavi pitanjem nek slobodno kaze barem zdravo za pocetak.
 
03.09.2011
9
0
0
30
tomas je napisao(la):
Molio bi nekoga da mi odgovori na stvari koje su mi ostale nejasne i pored čitanja foruma.

1. Da li je legalizacija.org i ovaj forum jedina organizovana grupa koja se bavi pitanjem legalizacije u Srbiji?

2. Da li je legalizacija.org i zvanično registrovana kao udruženje?

3.Da li je u Srbiji po zakonima dozvoljeno registrovati udruženje koje bi se bavilo promocijom legalizacije marihuane?

4.Da li postoji neka saradnja sa organizacijama oboljelih(rak, MS...) kojima bi u interesu bila medicinska marihuana? Vidio sam da određena udruženja iz HR imaju aktivnosti u cilju legalizacije. Da li to postoji u Srbiji?

5. Da li ispred legalizacija.org postoji osoba za kontakte sa medijima?

Sve je to vec napisano da ljudi nebi postavljali ovakva pitanja... ili sam ja smislio sam odgovore? u svakom slucjau ovde pise osnovno...
https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html
e a sad koliko si ti zainteresovan toliko ces i da kopas da saznas..... Srecno.
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Vutragenjo je napisao(la):
Hvala na interesovanju! Kao sto sam rekao dosta puta ja nazalost nisam osoba za javno predstavljanje. Javno treba da nas predstavi neko ko je fin, ugledan i skolovan. Ukoliko neko takav postoji i ima zelju i vremena da se bavi pitanjem nek slobodno kaze barem zdravo za pocetak.
Zahvaljujem na odgovorima. Imam kontakte sa medijima i u nekim segmentima možda mogu doprinijeti. Ne predlažem sebe za javno nastupanje jer to nisam u mogućnosti zbog posla koji radim. Za sve ostalo rad sam pomoći.
Imam plan o dokumentarcu koji bi se bavio pitanjem legalizacije i to pokušavam progurati u nekim medijskim kućama.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
551
113
balkan
Za javno predstavljanje možda bi ja imao frenda za to, koji je ''pozitivan'' na predstavljanja ispred šire mase ljudi. Zna igru riječi, spontan je i prirodan i još svira gitaru.
Preostaje mi samo još nagovoriti ga. :D
Prilog za youtube, koji se može emitirati i na tv-u za početak kao ''trailer'' ... Recimo skeč snimit šaljiv i u serijama ga izbacivati... :) svašta mi sad pada na pamet.