Pridošlica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.05.2015
7
0
1
Pozdrav svim članovima, proteklo vrijeme od kako sam se regao na ovom forumu sam pročitao brdo i brdo korisnih informacija za grow pa bih se i ja upustio u ovu avanturu s obzirom da mi je pun k lihvarenja od raznoraznih dobavljača koji nas gule cijenama a prodaju nam sranje više manje.

Stoga, nemam namjeru trosit vrijeme i energiju na isprobavanje ovoga ili onoga nego bih htio zapocet i zavrsit svoj prvi grow kako bog zapovjeda pa me samo zanimaju misljenja iskusnih growera.

U narednom periodu se namjeravam bacit malo u trosak i nabaviti sljedece iz hempatie a vi me nadopunite ako zaboravim nesto:

3 seeda od RQS - Royal Dwarf auto

SET GROWBOX 600W - 120x120x200 sadrži:
1 kom. Prigušnica TRM 600W ili Digitalna prigušnica 600W
1 kom. Aluminijski reflektor Stucco ili Cool Tube 125mm
1 kom. Pirate Box 120X120X200cm Growbox
1 kom. Ventilator VK100
1 kom. Filter 100 protiv mirisa Primaklima
1 kom. Sylvania GroXpress 6000W
1 kom. Aluminijska cijev za prozračivanje 100mm

Termo Higrometar
Ventilator Clip Fan 16W
Biobizz All Mix 50L
Hesi Super Vit 50ML
Hesi Boost 1L

To bi me veselje izaslo oko 3500kn ~440€

E sad, vidio sam dosta rasprava na temu gnojenja u fazi vege i cvjetanja pa me zanima sta bi bilo povoljnije koristiti za vegu a sta za cvjetanje i koliko tih malih autica mogu nagurat u taj box , 4 ili 6?

Kad finaliziram spisak i oprema stigne, zamolit cu nekog za mentorstvo ako ne bude problem i nadam se da nakon ovog vise necu dati ni lipe za posten dim :)

Hvala ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Cini mi se da je bolje tu u projektiranje ;)
Sve 5 planovi su odlicni...6 autosa ili bolje 4 fotoperiode
Odluci se dali Hesi ili BioBizz:)
CT ti netreba !
 
12.05.2015
7
0
1
RQS - iskreno, od svega sto sam dimio, vjerujem da nista nije bilo brendirano, sve domace tako da jedva cekam da ubodem malo kvalitete :) Ne znam jel ima ko na forumu iskustva s ovim patuljkom na kojeg sam se ja namjerio .....

.... i da, jos jedno BITNO pitanjce ..... koliko intenzivan bude miris kod cvjetanja? nazalost nemam izbora nego grow odraditi u sobi gdje spavam pa me cisto zanima .....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Provjeri ti sta ti Irieman sugerira da nebi bilo nismo znali ;)
RQS WW pa ima toga na forumu dosta pa malo prelistaj dnevnike uzgoja .

Edit:
Koristi filter za miris...autosima je miris jedan od aduta :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Cim skupis sve potrebno vozi u mentorski ;) Nadjes mentora i za neko vrijeme duvas pravu ganju ;)
npr: sa okusom limuna ili jagode haha
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Poz. Lijepa priprema
1 kom. Prigušnica TRM 600W ili Digitalna prigušnica 600W
Ni jedna ni druga ne zahtjevaju nista. Trm ima starter integriran...a digitalna je digitalna :)

CT ti ne treba kao sto su vec rekli.
Taj reflektor nije najbolje rjesenje za 120x120. Imam ga i ne pokrije kako treba cijeli box, tako da kupujem adjust a wing midium reflektor. Savjetujem i tebi isto ako vec zelis "kak bog zapovjeda".
Jos jedan prijateljski savjet je da ides na 4 fotoperiodne biljke ako zelis izvuc maksimum. A ove patuljke ostavi za outdoor.

Clip fan je po meni pre skup a nedovoljno ucinkovit.
Puno bolje i cak jeftinije rjesenje je stupni kucni ventilator postavljen vodoravno u boxu. Pokrije 100% krosnje i najmanja brzina je dovoljna.
Tipa ovaj http://goo.gl/Mn5YtG

Za gnojivo su ti takodjer rekli. Ili jedno ili drugo. S time da je biobizz organsko a hesi mineralno. Koristio sam Hesi i PF od ghs-a. Preporuka za bilo koji od njih.

Sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
12.05.2015
7
0
1
Hvala za savjete, idem s autmatima jer hocu cim prije do dima :) fotoperiodne cu ostavit za neki buduci grow, ovdje se za sada ne moram mucit sa svjetlo rezimom nego bi ostavio 20/4 i bok....