Prigushnica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ja sam cuo da nemozes.. mozes imat istu prigusnicu za MH i HPS ali sam cuo da nemozes 2 zarulje na 1 prigusnicu.. mozda i mozes ali ko zna :p , onda radje kupis prigusnicu od 1000w ili dve takve, s tim pokrijes dosta veliki prostor.....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GrowNoob je napisao(la):
Zna li ko mogu li spojit dvi lampe na jednu prigushnicu i kako ?

Ja koliko znam, ne mozes... a i isto tako i da uzmes vecu prigušnicu (od recimo 1000W, moraces traziti i lampu od 1000W, jer slabije nece raditi...
Prigushnica od 400W odgovara SAMO za lampe jacine 400W (slabije lampe nece raditi, iako je jaca prigushnica)
Ako uzmes od 250w prigushnicu onda i lampa ti mora biti od 250W... ni jaca ni slabija u protivnom ne samo sto nece raditi, nego sto moze doci do ozbiljnih ostecenja elektro instalacije u tvojoj kuci/stanu...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Growimir je napisao(la):
Zna li ko mogu li spojit dvi lampe na jednu prigushnicu i kako ?

Pozdrav svima. Evo proèitao sam dosta tekstova i napisa i jaaaaakoooo puno su mi pomogli.
Hvala svima :wink:

Šta se tièe pitanja; ako imaš 2 žarulje od 250W, tada bi ti trebala prigušnica predviðena za takvu snagu i naravno, žarulje se spoje paralelno. Štos je da nazivna snaga, magnetni tok itd. odgovaraju snazi žarulje. Možda bi mogao spojiti npr. 2 žarulje od 250 W na prigušnicu od 400W, ali onda nebi stvarala dovoljan otpor, prviše bi se zagrijavala i cijeli sustav bi postao nestabilan :? Onda bi se to moglo nekako "izravnati" kondezatorom itd, ali...èemu zajebancija?