Prigusivac za ventilator

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

i20

10.02.2008
40
1
0
43
Evo mene opet sa jos jednim problemom, treba mi sema kako se pravi prigusivac za ventilator, ili gde u srbiji to moze da se nabavi.......
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Sva ti je filozofija u tome da ti unutrasnja cev bude eto recimo mreza pa okolo da stavis staklenu vunu oko 5 cm i da sve to stavis u drugu cev koja je za tih 10 cm u precniku veca od te cevi od mreze ali naravno ona nije mrezasta nego prava cev! :) Sve to zatvoris sa krajeva i da te bog vidi!
Naravno precnik unutrasnje mrezaste cevi ti je koliko ri je precnik cevi za ventilaciju tj ventilatora!
I naravni jos jedan bitan faktor ti je duzina koju moras da racunas u zavisnosti koliki ti je vent! Ali napravi sto duzi koliki moze da ti stane u box i to ti je to jer od viska glava ne boli a ako je manji opet nemas kud ako ti stoji u box-u!

Pozzzz!!!!
 
25.11.2009
16
0
0
40
bok, eto i mene..malo kasnim al tek sam vas sad iskopo..kaj se tiče materijala - vanjskog kučišta- jel može bit od bilo kakvok materijala npr šperploča?(glavno da je dobro zadihtano) ili mora bit od nekog čvršćeg. tj. jel ima taj vanjski sloj utjecaja na buku il stakl.vuna obavlja sav posao?? thnx