Prigusnica zujanje !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.05.2007
10
1
0
35
Eto nabavih komplet prigusnica+upaljac u puževom dućanu , znaci ganjc nova , spojim ju i zuji ko luda . Da moderatori ne polude da koristio sam search i nasao sam rjesenje problema ali ga nemogu procitat ( mislim da je post deletan ili nesto ) https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/1308-balast-prigusnica.html ovo je tema , post je bio od Bezze_Sa ... neznam dali da promjenim prigusnicu ili da prigusnice jednostavno zuje .

Bezze_Sa je napisao : Podloga na kojem je bio je bila prigušnica se ili udubila ili deformisala nekako. To zujanje možete smanjiti i čak skrooz smanjiti tako što... i sad ovaj dio je nemoguce nac. molim pomoc lud sam od zujanja :D
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
odi ju promjeni bit će ti najjlakše.....mani je zujala i nakon toga mi je doslovce eksplodirala lampa 600w greenpower.....jbga.....odi ju zamjenit ko ih j.... ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Bezze_Sa je napisao(la):
Podloga na kojem je bio je bila prigušnica se ili udubila ili deformisala nekako. To zujanje možete smanjiti i čak skrooz smanjiti tako što prigušnicu dignete na zid, ili je okrenete sa strane (tamo gdje je ravniji dio...)
Može isto biti da je prigušnica na podlozi, na kojoj je neko vrijeme non-stop i od rada, obični šarafi znaju da popuste, i samo mali jedan šarafić, može da zbog njega zuji ogromno. Uglavnom su to oni koji "balansiraju" podlogu na kojoj sve stoji. Ima sad svakakvih prigušnica, pogotovo kad su u pitanju različite jačine. Ali prvo probajte prvu varijantu.
Ništa nije dotrajalo, niti ima namjeru da rikne.
NA početku paljenja sijalica ukoliko počne da zuji, to je ustvari "antena" koja se zagrijava, i nakon nekog vremena prestane, a počne zujanje u priguššnici kad se ova zagrije. To se može spriječiti kao što sam već rekao.
Ovo je nastavak samo ne kužim kako ne možeš pročitati
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ako zuji, ne valja nesto. Idi ju zameni za drugu.
I ja sam tako prosal sa obe prigusnice kada sam kupovao.

p.s. i sadas vise ne zuji, a ja uzivam u tisini :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
to je sasvim normalno da zuji, isto kao i prigušnica of fluo cijevi... jednostavno se limići oko kojih je namotana prigušnica malo razmaknu i dobiju lufta pa onda sve počne zujati jer udaraju jedni o druge. sve je i dalje ispravno samo što zujanje živcira...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Fascinatno kako je ćovijek dobio odgovor da promjeni prigušnicu pa je dobio je odgovor i da netreba promjeniti,i što bi on sad trebao ućiniti i kome vjerovati?

Metalmaniac je u pravu.

Zujanje prigušnice je normalno( e sad ako doista zuji za neizdržat,moguće da nešto nije u redu ),ima nekoliko metoda kojima se zujanje može smanjiti,kao što je već gore rećeno.Ima i metoda sa se smanji duljina kablova od prigušnice do startera pa da lampe,evo slike kako se može smanjiti te udaljenosti,znaći prigušnica i starter doslovno jedan do drugog i duljina kabla do žarulje da ne prelazi 1.5m,što je duljina kablova veća i što su komponente više udaljene prigušnica se jaće napreže i rezultira jaćim zujanjem.

 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
meni je brate dužina kabela do lampi bila 5 metara pa su tri radile da se nisu čule a četvrta je gore piše.....
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....i kod mene prigusnica zuji, kad se lampa upali zuji vise dok se ne zgrije al i kad se zgrije zuji malo i na 70W i na 250W.......mislim da ce tu zlo dat najbolji odgovor.....
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
meni zuji sve dok ne stavim lampu..kad sam je kupio,hteo sam da probam,i ukljucio je u struju,a ono,LUDILO,kolika 'zujka'...
ja se vec bio zaledio....zategao sve srafove,proverio kontakte...upalio-ono OPET......al cim sam spojio sa lampom I upalio...sve kul...nikakav zvuk..
ne razumem sa bas PRETERANO u struju,ali mislim da ne bi ni bez lampe trebala da zuji,no dobro...dok sve radi....