Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.06.2010
2
0
0
43
E da pitam....jel Hranjenje Baš nužno ili mogu je samo vodom prskat kada je potrebno...inace jel mogu ostaviti da priroda radi sve!!??
 
25.06.2010
2
0
0
44
I ja znam da peroksid nije prihrana ali me je interesiralo gdje se može kupiti.Veći uspjeh se postiže ako se koristi,navodno.Isto tako me interesira da li,ako prihranjujem sa bat guano,da li da koristim i NPK?
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
kada ok preci sa djubriva za vegetativnu fazu na djubrivo za cvetanje?
preciznije, kako treba da izgleda biljka da bi prteshao na dj. za cvetanje (mislim na pistile- cim se pojave prvi znaci da krece u cvetanje ili...)? koliko je bitno da se pravovremeno to uradi (jel zheshci problem ako se jednom zeznes pa zalijes djubrivom za veg.?
da li treba neka priprema posebna za prelazak na djub. za cvetanje, u smislu da se biljchica ne shokira i sl?
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
pistili nemaju nikakve veze sa cvetanjem.....biljka kad prestane da raste recimo dve nedelje od pokazivanja pola ako je na recmu na 12/12 tako reci ulazi u cvetanje i tada prestaje da jede azot i trazi zelju za P i k
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
a jbg trik je u tome sto mi biljka bleji na terasi (tako da nisam znao gde tacno post da okachim s obzirom da nije potpuno ni in ni outdoor) pa je priroda ugl zaduzena za veliki deo posla al ipak je saksiji te je i prihranjujem i mazim i pazim :D
dakle pojava pistila znaci samo pokazivanje pola i nema veze sa cvetanjem?a na prvu pojavu cvetova krece najprostija promena djubriva, tj ista razmera u odnosu na vodu i interval zalivanja kao i do tad samo sto se radi o djubrivu za cvetanje?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa napisao ti je Teglica kako stvari stoje:)
Nema smisla brojati tjedne cvijetanja dok tek ima pistila a nema pomaka u rastu i formiranju.A zadnja 2 tjedna puno značu.
 
23.05.2009
10
0
0
44
gde u beogradu ili srbiji na jednom mestu mogu kupiti kompletan program za ishranu bilja? bilo koji program..a da pase za marihuanu naravno...
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
jedno pitnje...
kupio sam ovo organsko gnojivo da ga pomiješam sa zemljom kad sam radio mix,zemlja,stiropor,sljunak,ali po savjetima na forumu ga nisam umiksao u zemlju.
e sad,da li i kad bi se ovo gnojivo moglo upotrijebiti,i na koji nacin,jer ih ne mislim više presadjivat.
to je u principu produkt bioloskih potreba,tj.govanca kalifornijskih glista itd...
pa ak vam se da pogledat...
http://www.niveleta92.com/lumbrical/index.php
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
sve pise na pakovanju a to je da se ne mijesa sa zemljom da korijen ne bi dosao u dodir sa djubrivom pa se zato stavlja ispod same povrsine zemlje(jer tu nema korijena) i zalije se vodom da bi se nutrijenti otopili.
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
ok...to je znaci nacin primjene za nase biljcice.za neke biljke kaze da se moze mijesat sa zemljom kod presadjivanja.
da li mogu koristit na ovaj nacin sto kazes ili da se ne habam s tim,nego da kupim plantellu i to je to.
a i pise da ima sve NPK i ostale,ali ne i u kojem omjeru.pa neznam je li moze za vegetaciju ili samo cvijetanje ili obrnuto :)
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
zar nije jednostavnje kupiti plantelu i stavljati trecinu propisane doze i gledati kako se biljka ponasa i s vremenom povecavati dozu,tu pise omjer npk a i ja sam koristio planteli tako da nije losa ali ima boljih,to sto ti imas neznas omjer npk nista neznas a s time dolaze samo problemi,plantela nije skupa,pa ti razmisli isplati li se...
 
31.05.2010
47
3
0
40
jel neko upoznat sa FLORAVIT djubrivom sa dodatkom mikroelemenata ciji je npk u vegetacija 8/4/4, a u cvetanju 5/5/6 ???
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
mjesecar je napisao(la):
zar nije jednostavnje kupiti plantelu i stavljati trecinu propisane doze i gledati kako se biljka ponasa i s vremenom povecavati dozu,tu pise omjer npk a i ja sam koristio planteli tako da nije losa ali ima boljih,to sto ti imas neznas omjer npk nista neznas a s time dolaze samo problemi,plantela nije skupa,pa ti razmisli isplati li se...

ma naravno...pa i napisao sam "ili da kupim plantellu i ne kompliciram".
ovo je navodno full organsko pa mi je zato bilo interesantno...
BTW...kazes ima i boljih..sta predlažeš?
 
23.05.2009
10
0
0
44
kupio sam haifin o-52-34...stavljao 10grama na 10 litara vode poslednje dve nedelje svaki drugi dan i pogoreo biljke..): moze li mi neko reci koliko grama na litar vode i koliko puta nedeljno gnojenje..imam 4 biljke u 10litara saksijama..