Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zar ne piše u upustvima? Hrani ne više od jednom tjedno,kreneš s trečinom doze i pratiš kako se ponašaju.
 
09.06.2010
34
1
0
31
ja sam uvijek skeptičan oko tih gnojiva, plantella all the way, i svakako isprobati koprivino gnojivo, ima uputa kako se radi tu na forumu
jest da smrdi ko kuga, ali stvarno je učinkovito

i prvi puta kad gnojiš, nikad ne punu dozu, prvo trećina pa onda kasnije veći udio kao što kaže i kolega greenpower
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Jedno pitanje samo.
Od ortaka sam dobio Floravil (NPK 6-6-6). Biljke su visoke oko 1m (mozda malo vise). I dalje su u vegetativnoj fazi.
Prvi put radim prihranu, nikad do sada nisam. I sve mi je jasno oko doziranja, pise lepo u uputstvu, pola cepa na 4L vode tako da tu nema nikakve dileme. Ali me interesuje koliko cesto treba prihranjivati?
Listam temu i neko kaze jednom nedeljno, neko svakog treceg dana, neko jednom u 15 dana. Rizik se definitivno ne isplati pa ne bih da uzimam pod svoju ruku, zato bolje da pitam da ne napravim neko sr*nje bezveze :)
Unpared zahvalan na odgovoru.
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
Flipsilon je napisao(la):
Jedno pitanje samo.
Od ortaka sam dobio Floravil (NPK 6-6-6). Biljke su visoke oko 1m (mozda malo vise). I dalje su u vegetativnoj fazi.
Prvi put radim prihranu, nikad do sada nisam. I sve mi je jasno oko doziranja, pise lepo u uputstvu, pola cepa na 4L vode tako da tu nema nikakve dileme. Ali me interesuje koliko cesto treba prihranjivati?
Listam temu i neko kaze jednom nedeljno, neko svakog treceg dana, neko jednom u 15 dana. Rizik se definitivno ne isplati pa ne bih da uzimam pod svoju ruku, zato bolje da pitam da ne napravim neko sr*nje bezveze :)
Unpared zahvalan na odgovoru.

Ja ti sve reko a ti opet nekuzis :p
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
mene zanima jedna svar sta nisam nasao, dal je dobro stajsko gnojivo i kad ga se upotrebljava dal u cvjetanju ili u vegetaciji, nasao sam samo da se szajsko gnojivo stavlja na vrh... moze pomoc ako ko sta zna o tome....
 
26.03.2009
8
0
0
34
E ljudi molim za malu pomoc imam jednu biljku.narasla je do 1m i pocele su joj rast pistile ja sam zabrijo da je usla u fazu cvijetanja,ali kad ona odjednom pocela rast sve vise i vise u vis,a od pistitila nema pomaka,ugl.sad je visoka 1,60-1,70 m i neznam dal da je gnojim sa gnojem za cvjetanje ili ovim za veg.fazu...i da,dal valja ovo gnojivo: ASEF(Gnojilo za cvetoce balkonske rastline) NPK je 6/4/6 ,tu pise da je za cvjetanje al me buni ovo ''balkonske''...hvala unaprijed
 
26.05.2010
38
1
8
43
.....pozdrav ekipa...recite mi ima li ko iskustva sa Culta Zym Biokatalyzator tabletama...tj cemu sluze..jesu li prehrana za korijen ili vegetativnu fazu ili su za cvitanje....dobija san ih od prijatelja iz nizozemske ali mi nije stiga objasniti za sto su...inace ima dvi vrste...svijetlija i tamnija...tablete su od 30 grama/360 litara vode....?? bija bi zahvalan da mi neko pomogne ako zna za sto su ??
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Bok u ducanu sam nasao tekuce gnojivo za cvetanje bar mislim tak pise ja mislim da pise sastav npk 8-5-6 tako nesto, bas mi se to ne svida sta mislite?
 
16.05.2010
34
0
0
40
Sta mislite ?

Ferticare 14-11-25 uz to cu jos uzeti Kalijum Nitrat i kasnije cu polako dodavati da podignem vrednost na 14-11-36
Mikro elementi>
N: 14 %
P2O: 11 %
K2O: 25 %
MgO: 3 %
S: 2 %
B: 0,02 %
Cu: 0,1 %
Fe: 0,1 %
Mn: 0,1 %
Mo: 0,002 %
Zn: 0,1 %



Slavol ce dobiti uz ferticare

Slavol je tečnost koja sadrži BAKTERIJE i PRIRODNE VITAMINE, ENIZIME I STIMULATORE RASTA.
U sastav slavola ulaze dve vrste bakterija:

  1. AZOTOFIKSATORI
    Azotobacter chroococcum, A. vinelandi, Derxia sp.
  2. FOSFOMINERALIZATORI
    Bacillus megaterijum, B. lichenformis, B. subtilis

Kada se slavol primenjuje tretiranjem semena i preko zemljišta
Bakterije unešene slavolom u zemljište vezuju se za korenov sistem. Na površini korena bakterije se hrane materijama koje koren ispušta a zauzvrat:
Azotofiksatori

Fiksiraju azot iz atmosfere; sintetišu auksin, giberelin, citokinin - stimulišu klijanje, nicanje i rast biljaka; proizvode antibiotike koje štite biljku od fitopatogenih gljiva; proizvode vitamin Biotin i vitamine B grupe
 
31.05.2010
47
3
0
40
zohar
gde u beogradu ili srbiji na jednom mestu mogu kupiti kompletan program za ishranu bilja? bilo koji program..a da pase za marihuanu naravno...

imas u bg *********** se zove radnja a nalazi se u gospodar jovana 4
www.***********.com
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
naravno u poljoprivrednim radnjama da ima. mozes i tamo gde si kupio zemlju uglavnom ako je malo bolje opremljena radnja,a mozes i tamo odakle si porucio semenje. ja sam danas porucio komplet hesi gnojivo zajedno s semenjem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roki123

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
pozz,
ovde vidim da se za prihranu najcesce savjetuje "pola propisane doze"
dali to vrijedi i za hesi proizvode ili da stavljam kako je napisano na njihovoj grow schedule uputi?
i ako netko zna ako ima za kupiti slavol u hr?
 
02.09.2010
4
0
0
36
e Ljudi , Prvo Pozz Svima :) . A ONDA DA Predjem na stvar . Moja baba kao i svaka druga ima cvece tralallala Uglavnom ima u basti zemlju Koja je djubrena 10god unazad i humus je btw ... Da li ta zemlja bas valja ??
 
26.05.2010
38
1
8
43
...pozdrav..moze li mi neko od iskusnijih reci u kakvom se obliku nalazi ili u kakvom obliku ima gnojiva PK...tj posto ga nisan moga naci u poljoapotekama i sl. danas san ga dobija ali u ne originalnoj ambalazi(kesa iz ducana obicna)...prah limun--zuckaste boje i kolega mi rece da stavin dvi velike zllice od juhe na 20 l vode i da sa tim zalijem...e sad posto bi ja volija znati na cemu san sa tim prahom molija bi da mi se javi neko ko je ima iskustva sa PK gnojivom..bilo bi pozeljno u ovakvome obliku ka sto san ga naveja...hvala...
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Vidim da se često spominju umjetna gnojiva, odnosno kupovna. Jel itko probao gnojiti s biodinamičkim pripravkom (ako je uopće dostupno). Slušao sam o tome "Na rubu znanosti" (HRT) pa su pričali da je urod veći, kvalitetniji i veće energetske vrijednosti, a i puno mi prirodnije zvuči. Pretpostavljam da poslije toga ne treba na ispiranje.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
pa su pričali da je urod veći, kvalitetniji i veće energetske vrijednosti
Moraš znati da sigurno nisu pričali da je bolje za "travu".Na ovom forumu ima dosta pisano s čim se hrani,šta valja i šta nevalja.Netreba komplicirati oko toga,bolje pogotovo ako je 1 grow i bez hrane da se ne uprska nešto,a onda nešto provjereno i to jako jako pažljivo,ne svojom glavom nego postepeno,kako piše po forumu.Ovom ili drugom,nebitno.