Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ja bi Badisa dao samo vodu,lepo izgleda,netreba ti tablica,moze okvirno da pomogne al svako drugo zalivanje hrana i to je to.Kako biljka raste, vise moze pojesti a i ako nema klope u zemlji tu je lisce ,njoj za prvu pomoc a tebi da kaze davaj rane Badisa.
 
24.05.2015
45
27
18
pozdrav Badi, ne mesaj dve razlicite serije , prati tablicu u smislu da ces davati hranu jednom nedeljno a dodavati samo vodu tokom nedelje, ili jos bolje presadi u vece potove i zalivaj jednom nedeljno a sledeci put nabavi 'tripack flora' ima je i za tvrdu i za meku vodu bolji je od 'duo ' serije
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
hvala svejedno predragvuk, ali vec tako radim...zakljucio sam logicno da se ne smiju mijesati, pa kao sto kazes cuvam ju za slijedeci grow i jos cu kupiti i ostalo da imam cijelu seriju. Hranu im takoder dajem jedno tjedno, pratim tablicu uredno, tokom tijedna voda, i mislim da svaka 2 tjedna Flora Kleen sa vodom (tako je u tablici, ako se dobro sijecam jer ju nemam sad pred sobom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: predragvuk

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
danas idem po plantelicu za cure da ih počastim čajankom jer imamm neke automate, kad ono nema cvat plantele u apoteci....ja buljim, kaže rođo za kasom, dugogodišnji školski bandit frend, uzmi onu malu kutijicu, izraelci, nema premca, i smije se, nikad nismo o ničemu spikali, ja gledam, kaže HAIFA 9-12-36, poly feed...
pa bude neki info o ovom prašku koji se u vodu muti, ima i vege opcija no nemam iskustva još, za sad tek ubacujem cvijetanje haifu, pa bmo vidili kak bu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Moze pitanje jedno, nesto mi nije jasno...znaci biljke su stare 60 dana/2 mj. Kada sam ih poceo sa gnojenjem (imam GHE tripack FloraDuo seriju sa onim GHE Ripenom), pa sve do sad pratio sam tablicu GHE te prema istoj dozirao prihranu. Znači sada su biljke trenutno negdje na pola 9. tjedna, te ce za 4 dana vec biti u 10. tjednu (brojim od kada sam posadio već proklijale sjemenke) i sad u toj tablici navode da se u tom 10. tjednu ne dodaju vise osnovna gnojiva FloraDuo grow i bloom, vec se pocinje dodavati samo onaj GHE Ripen u kojemu nema dusika (0-6-5). abb02d12627b18729b059786d155286a.jpg Da li da onda pocnem tako kako pise u tablici ili im u toj fazi treba još i dušika? Ovako biljke trenutno izgledaju: IMAG0751.jpg IMAG0754.jpg IMAG0752.jpg IMAG0749.jpg IMAG0759.jpg IMAG0756.jpg IMAG0743.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
dušik im netreba više, imaš upute i sljedi ih, N je potreban u vegama kad se raste, zelena masa, listovi, kasnije kad beba odraste i odlući napuniti cvijetove počne koristi druge elemente u večem omjeru, to ti je ta tablica...
netko daje s niskim postotkom N-a u cvatu, netko daje s nula N-a....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
24.05.2015
45
27
18
Pozdrav Badi trebalo bi da znas koliko nedelja treba tvojoj biljci da zavrsi ciklus cvetanja obicno su izmedju 8 i 12 nedelje od indike do sative od sorte do sorte tablica ide u beskonacnost hocu da kazem da ako ti biljka zavrsava ciklus u osam nedelje pratis tablicu do tad s tim sto nedelju ili cak i dve pred kraj prestanes da ih hranis i dajes samo ripen recimo da je to jedan od propusta koje GHE nije objasnio u toj tablici, i jos nesto sto se tice GHE nemoj da racunas od kad si presadio proklijalo seme jer nekim sortama treba vise vremena u vege a nekim manje pocni da pratis od prve nedelje cvetanja tvoje biljcice 4 nedelju tablice . neznam dali razumes ono sto pokusavam da ti objasnim tablica je da ne kazem provizorna jer ako ti je sorta sa 4 nedelje vegetacije i 11 nedelje cvetanja kako ces pratiti tablic znaci u tablici imas objasnjenje koja doza ide za koju fazu ali nije restriktivna jer ako ti biljku posle trece nedelje vegetacije prebacis na prehranu za fazu cvetanja a tvojoj sorti treba jos jedna nedelja vege poremetices joj ciklus sto znaci da tablicu treba da prilagodis biljci a ne biljku tablici primer -vegetacija tvoje sorte ili tvoje volje 4 nedelje a na tablici imas samo tri predstavljene znaci cetvrte nedelje jos jednom 15 grow 5 bloom pa kad prebacis na cvetanje nastavis sa tablicom od stavke 12h svetla
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
hvala na objasnjenju predragvuk! tako nekako i jesam bilo mi je to logicno, nego me buni ovo malo na kraju ali ne zato sto je GHE krivo to objasnio...po meni su oni to fino nacrtali i sve se vidi, barem sam ja kao pocetnik još prosli grow shvatio da se prestaje davati osnovno gnojivo i da se daje samo Ripen. Mene je bio zbunio jedan odgovor tu na forumu.U pocetku sam krenuo gnojiti sa onim cvetal iz bauhausa i to sa pola doze...bio sam malo pecnuo biljku, rekli su mi da nije strasno da ju neko vrijeme zalijevam samo vodom pa da nastavim normalno sa gnojenjem...tako i jesam te sam u međuvremenu kupio GHE i preso na njega jer mi je isto receno da im nece biti nista od mijesanja proizvodaca, no kasnije pred kraj je pak ispalo da im fali hrane pa mi je receno da sibnem full dozu za cvijetanje da bi se popunila do kraja i da završi sa cvijetanjem. I tada sam ja opet pitao, da bi bio siguran da li sam ja dobro shvatio da se u tim zadnjim tjednima daje samo Ripen (P-K), a grow i bloom vise ne...ali netko mi je bas u ovoj temi odgovorio, ocito krivo: "pa naravno da ces smijesati sve zajedno"...misleci pri tome da smijesam sve zajedno grow, bloom i Ripen. I mozes mi ti molim te objasniti sto se tice ispiranja (flushanja) od gnojiva na kraju sa vecom kolicinom vode. Da li je to potrebno, posto ja imam FloraKleen koji sam tu i tamo dodavao u vodu prilikom zalijevanja, a i u tablici pise da se dodaje na kraju 3ml/l? Znaci da li moram ispirati sa ogromnom kolicinom vode (u mom slucaju sa 30 l, jer mi je pot od 6l), iako imam i taj FloraKleen jer to bas i nije jednostavno...4 biljke - 120l vode?
 
Poslednja izmena:
24.05.2015
45
27
18
Badi ti si sebi gadno iskomplikovao stvari florakleen se dodaje u vodu sa kojom flusiras izmedju prelaza vegetacija- cvetanje i u fazi cvetanja flusiras dva puta na tri nedelje od pocetka cvetanja pa na sest. Kad zavrsis sa davanjem prehrane odprilike nedelju ili dve pred kraj cvetanja opet flusiras dodavajuci u vodu sa kojom to radis florakleen kako bi lakse i brze razgradio i oprao so nakupljenu tokom prehrane i nastavis dodavati samo vodu ili vodu sa ripenom ako ga imas dok ne poberes biljke. znaci svako flusiranje voda i 3ml florakleen po litru vode, nemoras da ispitas sa 30 litara posto koristis florakleen bice ti sasvim dovoljno i 20 litara vode za pot od 6 litara i sledeci put pot bar od 15 litara tako ces imati manje muka oko zalivanja i naravno veci prinos jer ce biljka imati vise mesta za veci koren pa samim tim i veci prinos jer ce i sama moci da dostigne vecu velicinu a sto se tice GHE ko sto ti jednom rekoh sledeci put uzmi tripack grow-micro-bloom mnogo je bolja i efikasnija varijanta a ripen i florakleen kupi posebno. da ne zaboravim ne stavljaj florakleen u vodu tokom zalivanja nikako
134_ghe_tripack_flora_med-500x500.jpeg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ma nista vise ne kuzim.:confused: Kako mislis da ne dodajem FloraKleen u vodu za zalijevanje?? Nego kako onda? Znaci pognojim na pocetku tjedna npr. u ponedjeljak , za tri dana se posusi pa u cetvrtak onda samo sa vodom zalijem, u nedjelju je opet suho i trebam zaliti a isto tako je i vrijeme za novu dozu gnojiva.Kada je vrijeme za FloraKleeen gdje drugdje da ga dodajem nego u vodu s kojom i zalijevam (mislio sam da se pri tome i ispire), kada nemam izmedu niti jedan dan da bi mogao flushati sa 20l vode a i barem 3 dana bi trebalo da se osusi.Hocu reci da ako izmedu 2 tjedna flusham sa 20l vode, i dok se to osusi vec sam zakasnio sa hranom slijedeci tjedan, a i ne kuzim koja je razlika pa nisam svako zalijevanje stavljao FloraKleen nego otp. kad je i bio prijelaz. Pa onda bolje da ga ni ne koristim cemu svrha uopce?! Sta se ne koristi ista voda i za zalijevanje i za ispiranje?? Za slijedeci put planiram uzeti tripack koji si mi i rekao, micro vec imam...
 
24.05.2015
45
27
18
e moj Badi kad stavis prehtanu i napravis vodu za zalivanje zalivas samo sa tom vodom(bez klinera) i na pola nedelje i u nedelju ide uvek prehrana jer ako zalijes sa prehranom u nedelju pa tokom nedelje sipas samo vodu bez prehrane isiras zemlju sto znaci da ti biljka jede samo od nedelje do dana kad joj dodas cistu vodu i od tad do sledece nedelje je na dijeti, stvaras joj samo stresove i eventualne poremecaje , voda i hrana svako zalivanje a ispiranje sa klineerom u subotu svake trece nedelje , znaci isperes(flusiras ) ili dan pre zalivanja pa sutradan voda i hrana ili u nedelju ako tad zalivas prvo uradis flusing( voda i kliner) pa kad se voda od flusinga iscedi nakon sat dva posle toga zalijes, pogledaj lepo tablicu ispiranje ( flusiranje) je proces izmedju zalivanja kada se u vodu za flusiranje dodaje kliner sto na kraju i nemora jer je dovoljno isprati sa 4 ili 5 puta vecom kolicinom vode nego sto je pot, u tablici je opisano nakon kog vremena se ispira i da se preporucuje kliner a ne dodaje se sa prehranom nikad. ako nisi razumeo upotrebu klinera odi na sajt od GHE i procitaj detaljno uputstvo za koriscenje florakleen
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ne ti si mene ocito krivo shvatio, ne stavljam Kleen u prehranu kao prvo....neznam gdje si to procitao da sam ja to napisao? kao drugo, nije istina da mi je biljka na dijeti tjedan dana: stavim hranu smijesanu sa vodom, naredna 3 dana jede, zatim za 3 dana od prehranjivanja zalijem samo vodom i za 3 dana opet hrana. Kleen sam upotrijebio jednom na svakoj biljci kada sam prelazio na cvijetanje...ako i toliko samo sto nisam ispirao s velikom kolicinom vode nego samo sa par litara vode smijasane sa 1,5 ml/l Kleena. Znaci ne sa prehranom nego samo kada sam zalijevao vodom. Ja jedno pisem ti drugo:D
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Badi ti si sebi gadno iskomplikovao stvari florakleen se dodaje u vodu sa kojom flusiras izmedju prelaza vegetacija- cvetanje i u fazi cvetanja flusiras dva puta na tri nedelje od pocetka cvetanja pa na sest. Kad zavrsis sa davanjem prehrane odprilike nedelju ili dve pred kraj cvetanja opet flusiras
Ovaj dio mi nije nikako jasan.Sta on treba jednu biljku tokom cijelog growa 5-7 puta flushati?
 
24.05.2015
45
27
18
Ne, flusira se na prelazu sa vege na cvetanje jednom posle tri nedelje cvetanja drugi put i posle sest ili sedam cnedelja cvetanja treci put to jest kad se predje na samo vodu bez prehrane, do kraja joj nrtreba vise ispiranja pogotovu ako koristi ripen
 
25.12.2016
3
0
1
33
SLO-era.... pozz. Imam pitanje( prvi mi je post pa se ispricavam ako sam preksio koje pravilo)
Mozes li mi pojasniti sta si napisao na pocetku? Dakle N P K 20/20/20 bi bilo 6/6/6 ako sam dobro shvatio
Koliko je onda ovo ostalo( 9/12/36 & 0/52/34) jer nigdje ne mogu naci sa ovima oznakama koje si ti napiso. Sorry glup sam ne mogu skuziti