Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.12.2020
34
107
33
Zdravo ljudi. ima li neko iskustva sa ovim gnojivom? N P K 0-1-3
Moze li neko preneti iskustva ako ga je koristio?
 

Prilozi

  • 5BE9AC7F-F0BE-4BC7-AD41-691970F591FA.jpeg
    5BE9AC7F-F0BE-4BC7-AD41-691970F591FA.jpeg
    213,2 KB · Pregleda: 13
03.03.2021
36
82
18
Pozdrav ljudi..mislim vasa stvar,ne bih nikom nista da namecem,ali ne morate bezveze bacati pare na skupocene proizvode kada mozete i sami napraviti dosta bolji proizvod od onoga sto vam papreno naplacuju..evo vam samo jedan od nacina za pravljenje jednog od najkvalitetnijeg ,tecnog i organskog,ribljeg djubriva za biljke,koji je zamena,cak i mnogo bolji, od biobizovog fish mixa itd i mozete ga sami napraviti,jer je veoma prosto ,a sadrzi sve sto treba(npk i jos dosta toga)i verujte da vam od toga nista vise i ne treba..samo sto umesto ribe mozete koristiti i sardine(jos bolja opcija),imate u ovom klipu kako se pravi i slobodno ubacite vise melase,tj. na primer na 2kg sardina ili ribe,dodajte pola kile melase i da bi jos vise ubrzali proces dodajte kefir i moze se dodati voda, bar litar-litar ipo,jer je ovo samo 1 od nacina..inace mozete i u kompost,ako ga sami pravite kao i ja,ubaciti par pakovanja sardina,kako bi se ubrzao proces i kako biste obogatili vas kompost ili isto tako u zemlju zakopati pored biljke ili kad presadjujete i OBAVEZNO ribu prekriti talogom kafe,onako malo vise,da ne bi zivotinje osetile..sastojci,piljevina2kg-moze i vise(sto sitnija to bolja,u prahu najbolje-ubacite u blender,mozete i ribu takodje),melasa pola litra(moze i braon secer 1 kg,ako nemate melasu),riba ili sardina 2kg-moze i vise,proces vam je u klipu..zivi bili..

 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.294
9.641
256
++ pomenuti Fishmix košta oko 5€ 250ml i uredno traje ceo grow ako je do osam biljaka, odnosno dva grow-a ako su po četiri (meni barem, evo već godinama u mom setupu - 250w MH / 400W HPS, 3gal potovi).
Ovo je super stvar ko ima šumu kanabisa u outdoor-u, za par biljaka i posebno za indoor mislim da je previše nepotrebnog cimanja, a opet kažem - nije Biobizz toliko skup da ima potrebe.
Takođe to sa piljevinom... Ha jbg gledao sam par tih 'garden' videa gde ljudi kažu da je više štete nego koristi. Lično nznm, ali uvek se vodim onim - nemoj kvariti ako radi super, i ne izmišljaj toplu vodu. Bezbroj je primera upropašćenih grow-ova gde su ljudi od silne želje previše komplikovali nepotrebno
Keep it simple :)
 
03.03.2021
36
82
18
Ja se bavim samo sa outdorom,a kada je djubrivo organsko slicno kao ovo iznad nemoguce je sjebati-spaliti biljke itd i opet kazem ovo je samo 1 od nacina za riblje ulje,jedno od najkvakitetnijih i najkompletnijih djubriva,a i tu se moze dodati jos dosta toga..ljudi se previse istripovali sto se marihuane tice kao da je ne znam kakva biljka i kao nesto previse zahtevna,a u stvari UOPSTE nije tako..a ovo sto kazes da ti 250 ml dosta za 8 biljaka,sasvim moguce u vegetaciji, ali verovatno su ti tih 8biljaka kao moja jedna ..zato je aut majka...ok je je i in,ali se ne moze porediti sa out..
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.294
9.641
256
Zdravo ljudi. ima li neko iskustva sa ovim gnojivom? N P K 0-1-3
Moze li neko preneti iskustva ako ga je koristio?
Ja koristim Big bud već neko vreme, super je i zaista utiče na proizvodnju terpena /trihoma, barem u mom slučaju. Imaj na umu da nije đubrivo per se, već PK booster, i valja ga koristiti uz đubrivo u cvetanju.
Inače je jedan od boljih na tržištu, i nije klasičan PK booster pošto ima i neke aminokiseline pi*ke materine, ne znam, nije ni bitno, radi posao - ja sretan.
AN linija jeste skupa, ali ima tu par proizvoda koji su skoro pa nezamenljivi, rekao bih da je BB jedan od

@tuturutu show sve jasno drug, zato ti i kažem. Druga priča je outdoor i ko ima mogućnost da miksa, ja u gradu teško. A i nema potrebe. I nemoj meriti kite (tj biljke) nije kuRtulno :D
(a i ovo ti je indoor podforum :p)
Pazi, sve je stvar izbora i ukusa. Mogu i ja tako reći - dok ti skineš tu jednu biljku u oktobru, i zavisiš od vremenskih uslova, ja obrnem makar dva indoor growa u savršenim uslovima :) sve ima prednosti i mane kao i uvek.
Out je odličan ko ima uslova, sa tim se potpuno slažem
 
03.03.2021
10
8
3
Pozdrav ljudi.
Treba mi mala pomoc.
Biljla mi je u kasnoj fazi cvetanja do kraja jos dvije ipo sedmice.
Trenutno joj guram PK 13/14 zbog cveta i veceg uroda, e sad imam problem, malo mi je biljka dobila svetlo zelenu boju , da li je pametno da dodam sad u ovoj kasnoj fazi cvetanja neko gnojivo koje sadrzi dusik (N) ili da guram do kraja samo pk 13/14 i ostale aditive ( rhizotonic, canna boost, cannazym )
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nemas ti problem :lol:
to sto te nervira zbog izgleda/boje, ni tura ili dve npk nece pomoci, cak ce i nastaviti da zuti :D
ali da, mozes da joj das jednu punu dozu, cisto da se umiris :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
03.03.2021
10
8
3
Reci mi da nisi sarkasticno to reko da nemam problem
Pade mi kamen sa srca na trenutak hahaha.
Hvala na savjetu, ali vise me brine zuti lisce oko topova, isto tako mi i ta svetlo zelena boja sve vise vuce na svetlo zuto, sve mi vuce na nedostatak dusika ali citao sam i ovde po forumu da se ne dodaje dusik u kasnoj fazi cvetanja, da li je normalno da mi pocinju da zute listovi i oko hedova ili je nedostatak necega
?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma sve ok, malo ranije si stopirao npk i sa tim krenula da zuti.
biologija, blizi se kraj zivota, stari biljka, kao sto sam ja prosedeo :D
dve ipo nedelje nije bas malo do kraja, kao sto ti rekoh slobodno joj daj punu dozu npk, mada neces popraviti stanje, to sto je krenulo nastavice da zuti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
normalno je da listovi zute pred kraj cvetanja,ona zavrsava i nemas potrebe davati N,nego samo nastavi sa tim sto koristis. :)

EDIT: eh @grouchy nisi fer.:lol:

EDIT: @Samson 11 sad sam video kod tvog mentora @Jednomsemora slike i momak je u pravu,tebi biljke nisu ni priblizno do kraja,u pravu je da imas jos nekih mesec dana do kraja,tako da bi bilo pozeljno da im das dozu gnojiva za vegetaciju.
uostalom slusaj mentora.
 
Poslednja izmena:
03.03.2021
10
8
3
Hvala zivi bili
Da li je kompetentno gnojivo Coco a i b ?( NPK 6, 4, 4 )

Edit : @Saša443
Posluso sam svog mentora dao sam im dozu jednu npk , 9 nedelja mi je de ce jos mesec da joj nece biti puno
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
@Samson 11 nece,ovo su ti biljke i imas oko mesec do kraja,rekao bih da su tek na polovini cvetanja.
uglavnom slusaj mentora i ne brini. :thumb:

1617674352620.png
 
Poslednja izmena:
12.05.2016
14
7
3
28
Pozdrav, imam pitanje sta se prihrane tice.. poceo sam se baviti industrijskom konopljom CBD..i imam 100 biljaka na polju, koja prihrana bi bila najbolja i najpovoljnija? Nije problem kad imas 3,4 biljke, ovo je malo puno haha hvala na odg