Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.02.2010
1
0
0
38
prvo dobar dan svima....ja sam ovde nova...

ako mogu da dodam...oko prehrane...sto ste naveli super je...al priroda je priroda...kad pocne sa cvetanjem,najbolje je nabaviti golubiju kaku:)pomesati sa zemljom 1/1 i staviti malo odgore u saksije...ubija:)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ocito netko ne gleda Dr.Housea :icon_lol:

U jednoj epizodi je neki tip otisao Bogu na ispovjed jer je koristio izmet od golubova za djubrenje
svojih biljki :icon_lol:

Tako da dobro si ovo na kraju rekla, ubija :icon_lol: :sick:

Uglavnom nemojte se za*ebavati s tim, golubi su prenosioci masu bolescina od kojih su mnoge veoma neugodne ili smrtonosne.

Ako se vec puca na prirodno onda postoje profesionalna organska gnojiva, medju ostalim i bat guano i masu drugih bird guana.
 
12.02.2010
6
0
0
33
ovako kupio sam neko tekuce gnojivo za palme i zelene biljke sa omjerom NPK 9-4-5 jer mi se to cinilo najbolje tj sva ostala gnojiva su bila ispod tog pa me zanima jel bi mogo s tim gnojit biljke?
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
pa naravno matori samo jos da nabavis palmu i udri:icon_lol:.salim se...to cim je za palme mora da je neka zaebana kemija nemam pojma probaj 1/5 doze na kevinom cvecu pa ako prezivi znaci da je ok :bis:
 
12.02.2010
6
0
0
33
hehe budem.. ma neznam ja to jos tek sam poceo pa jel mi mozes koje gnojivo prporucit tek sam posadio biljkicu prije tjedan dana pa neznam koje gnojivo da koristim..hvala..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pročitaj dnevnike neke i vidi šta se koristi najviše ili opčenito pa izaberi šta ti se svidi.
 
24.02.2010
1
0
0
44
Mene zanima koje je najbolje djubrivo za vegetaciju a koje je najbolje za cvetanje,kad kazem najbolje tako i mislim cena nije bitna. Ukoliko bi mogao da odgovori neki profesionalac koji se razume savrseno u djubriva bio bih zahvalan.

Jos jedno pitanje sporedno ovom glavnom kakva su vam iskustva sa substral djubrivima ? imam neko substral djubrivo sacu napisati dole sastav pa me zanima valja li ? i za koju fazu je ovo djubrivo dole

6/3/6 je sa dodatkom zeleza pise vital aktiv takodje i gomila nekih mikro elemenata za koju je to fazu dobro ? ima li neko iskusto sa tim djubrovm
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Taj Substral nije los onako osrednji rekao bih. Na njemu se navodi da je za jacanje biljaka...znaci ok je za veg fazu. Dosta hvale Hesi,mada za njih moras obratiti paznju na tabelu kako se sta kombinuje i kada...Procitaj ovu rubriku od pocetka pa ces videti da mnoge odgovore vec imas tu...
 
24.09.2008
18
2
0
35
Ako netko zna dali gnojiva imaju rok trajanja? Imam Flortisovo gnojivo iz 2003. i nije da sam škrt kupit novo niti tako nešto nego se sječam da mi je bilo super a na pakiranju ne vidim nigdje da piše neki rok valjanosti pa me zanima jel može biti šta ako ga iskoristim.. I da, sastav je 4-4-9, to bi bilo idealno za koju fazu (pošto imam sječanje ko zlatna ribica, a i gnojiva mi nisu jača strana) ?? Hvala puno! :D
 
30.11.2009
8
0
1
33
Imam jedno pitanje...prije jedno 2-3 dana sam presadio jednu malu biljčicu (zbog držanja na prozoru uz malo sunca , staru jedno 2 mjeseca sa jedno 4 sprata listova) u šumu i danas sam ju išao pogledati i čak je malo uspjela napredovati ...nego problem je u tome što su zadnji par listova i sljedeći koji su još sasvim mali dobili crnkasto smeđu boju i malo kao da su spaljeni na rubovima (mislim da je nedostatak magnezija u pitanju).Uglavnom doma imam đubrivo u tekučem stanju plantella list sa N-P-K 6-3-6 pa me zanima bi li joj to moglo pomoći...ako ne molim savjet.
 
13.04.2009
30
0
0
33
imam doma gnojivo neko za ruze npk mu je 7-3-6 biljke mi jos nisu dosle do stadija cvijetanja i nemislim ju jos gnojiti al oce li mi ovo gnojivo pomoci u mom growu i ako hoce u kojem stadiju da gnojim_
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Nisam skoro bio na Forumu pa ne znam gde bi mogao da pitam, Imam problem : Biljka mi je vec 65 dana na cvetanju, delimicno je sazrela , a non stop vidim da izbijaju novi plodovi svezi beli. Sta mogu da ucinim kako bi to prekinuo. Zelim setvu!!! Vidim da se budovi jos razvijaju dok su neki prezreli i to na istoj grani. Da li mozda da stavim biljku u mrak neki dan??
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
...a možda joj još nije vrijeme...nema slike a nisi rekao šta sadiš
kakvo gnojivo za cvijetanje koristiš?
ako dobija više dušika nego što treba duže će trajati cvjetanje pogotovo kod sativa
ako ništa drugo smanji fotoperiod na 10/14
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoTrippin
14.04.2010
5
0
0
42
Bok, i najprije tnx ljudima s sajta na inform. bez kojeg nebi ni znao krenuti.. tnx again. uglavnom zanima me dali je rano počet prihranjivati biljčice (the curch) nakon 2 tj vege. presadio sam u 7l vaze pa dal mogu počet s hranjenjem..
 
14.04.2010
5
0
0
42
Bok, i najprije tnx ljudima s sajta na inform. bez kojeg nebi ni znao krenuti.. tnx again. uglavnom zanima me dali je rano počet prihranjivati biljčice (the curch) nakon 2 tj vege. presadio sam u 7l vaze pa dal mogu počet s hranjenjem..
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
poz i ovde. Zanima me zna li neko kako se zove hemija ili sta vec cime se biljka zaliva u zadnjih par nedelja radi boljeg uroda? melisa ili malisa ili tako vec nekako.....
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
http://www.altamed-organic.com/

Nadjoh ove u Beogradu, prodaju organsko djubrivo, pa ako je neko koristio ili chu neshto o njemu. . . Inache me interesuje ako neko zna gde u beogradu mogu da se kupe organska djubriva, valjda ih ima.

Inache ovo mi deluje super da se razblazi u vodi i da se koristi kao prihrana, N 2.2 P 4.8 K 2.8, a bogme i za cvetanje ne bi doshlo loshe s' obzirom da ne moze da se nadje nishta budzeno PK-om.
 
16.05.2010
1
0
0
74
e ovako,mene zanima FLORIN.. Kako se uopce koristi to gnojivo? Koliko cesto?
donji listovi su poceli zutiti. imam taj florin 6 pa me zanima kako se koristi.pomagajte .unaprjed zahvaljujem :))