Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Hvala @hazeri vec mi je objasnio sta da uradim :) a da juce sam dao pk. I to pola doze. I jutros biljke za ne prepoznati. Organic je ok stvarno ali ovo je vrh da za tako kratko vreme biljke polude :D
 

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Jel moze umesto bio biz bloom kojeg imam jos malo a ima da ss kupi samo litarsko pakovanje a to mi ne treba jer cu ga baciti :(
Htedoh kupiti plargon alga bloom. Imam ga dostupnog po pristupacnoj ceni a isto je organic. Samo ima jaci NPK 6/12/10. E sad da li mogu sa njim nastaviti? Citao sam ovde da bi biz vremenom gubi snagu.
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Imam 4 ljepotice u vegi 14 dana ispod hansa! Odlučujem se oko gnojiva sad ču polako nešto naručit,ima ko možda kakvo preporuku šta da uzmem imam sva gnojiva na raspolaganju! Nekako me vuče opet na biobizz koji sam več koristio. Imam jih u teramagmi, uzeo bi grow,blom ,topmax! Dal mi može neko preporučit šta da još uzmem, za dobru kombinaciju? Kakav prjedlog, može i koja druga firma?Pozdrav svima
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Pozz veseloj ekipi! Nadam se da se nalazim u dobroj temi!:rasta: Preko searcha nasao i koliko vidim aktuvalna je :) Imam par pitanja vezana za zemlju i gnojiva. Uzeo sam za ovaj put Florabella zutu pa me zanima koliko je "vruča" ova zemlja, vreče sam bacio tako da ne mogu dati točan omjer NPK i Mg onaj mg/L ,ali koliko me pamćenje sluzi i kako sam gledao na Mandala Seeds siteu o zemlji ona bi bila neka sredina ono nije ni Prziona Balkonia ,al nije ni neki Light Mix.
Ovaj put sam uzeo Plantella Cvet(alge),Bio Plantella Vita,Sensi Cal-Mag Xtra i Bio Plantella Vrt. Nakon 20tak dana da krenem sa Vitom pa vidim, pa ako joj je prijalo sljedeča hranjenja ubaciti i Vrt.Tamo negdje kad pocne strech ili na sredini sam mislio dati i Cal-Maga ali je mineralno gnojivo pa neznam?
Plantella Cvet neznam hoče li biti potrebno ali mislim da če ići zajedno?

Voda kojom mislim zalivati je mix destilirane i pipuše odstajale pol sata. Tako bih zalijevao čisto da smanjim ono šta več imam u vodi iz slavine i da se temperira i još ako se Ph smanji odlično! Uzet ću kapi GH tester čisto reda radi , ali nadam se da neće biti potrebe za štimanjem Ph vrijednosti.Ovako je 7,5 nakon što odtoji sat 8. Možda da ni ne čekam pol sata nego fresh? I dali bi Green Sensation od Plagrona bio dovoljan dodatak u cvijetanju ako se Bio Vrt bez Cveta pokaže truba?

:respect:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Uzeo sam za ovaj put Florabella zutu pa me zanima koliko je "vruča" ova zemlja, vreče sam bacio tako da ne mogu dati točan omjer NPK i Mg onaj mg/L ,ali koliko me pamćenje sluzi i kako sam gledao na Mandala Seeds siteu o zemlji ona bi bila neka sredina ono nije ni Prziona Balkonia ,al nije ni neki Light Mix.
Zuta florabella je dobra zemlja i nemas problem s njom. P.Balkonia ima isti ssastav ko potH i ko florabella al joj je ph 5-6 za razliku od poth i florabelle kojima bi trebao bit 6-7. Poth je sigurno 6-7, za florabellu nisam siguran al je dobra zemlja pa nije ni bitno.
Ovaj put sam uzeo Plantella Cvet(alge),Bio Plantella Vita,Sensi Cal-Mag Xtra i Bio Plantella Vrt. Nakon 20tak dana da krenem sa Vitom pa vidim, pa ako joj je prijalo sljedeča hranjenja ubaciti i Vrt.Tamo negdje kad pocne strech ili na sredini sam mislio dati i Cal-Maga ali je mineralno gnojivo pa neznam?
Plantella Cvet neznam hoče li biti potrebno ali mislim da če ići zajedno?
Vita i Vrt je organic i mos od starta davat. List pocnes nakon cca 3-4 tjedna a cvet u cvjetanju.
Voda kojom mislim zalivati je mix destilirane i pipuše odstajale pol sata
Nemoj to radit. Koristi samo pipušu bez stajanja.
i još ako se Ph smanji odlično
ph raste stajanjem vode
Uzet ću kapi GH tester čisto reda radi
ne treba ti
I dali bi Green Sensation od Plagrona bio dovoljan dodatak u cvijetanju ako se Bio Vrt bez Cveta pokaže truba?
nisam odma skuzio jel indoor ili outdoor. ne treba ti to. plantella list i plantella cvet ce odradit posao, sa dodatkom vrta i vita kao neki organic booster.
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Hvala Stipe na odgovorima! Imaš pravo što manje komplikacija oko zalijevanja to bolje pa cemo vidjet.I danas mjerio vodu za dGH tvrdocu vode za akvarije i ispalo 12 što bi dalo mrvu više od 200ppm e sad čega neam pojma , ali nadam se svega dobroga jer i ja ju pijem :D
Danas na poslu malo po mobu listao dnevnike i vidim da mi je i pitanje oko miješanja org i sint PLantelle isto nepotrebno.
Jedino me buni ovo da mogu počet od starta davat Vita i Vrt , ali ja to nebih do jedno 20 dana jer znam da sam negdje pročitao neko je spalio biljku bas sa Vitom na 18 danu,a ovaj kojem je odgovorao na post spalio svoju sa Slavolom jer kao nije gnojivo kao gnojivo ali je biljka previše optimistično povukla iz zemlje,a premlada bila. Previše sam pročitao nemogu se sjetit di ni ko ni kad , ali svježe mi .Jbga i dnevnike nekad krenem opet pa tek na pola skužim da sam več čitao .

Danas sam uzeo i List da ne prifali. Green Sensation sam mislio samo jer nisam znao dal mogu mixat Plantelle.Indoor je.

Pozz i isprike ako predugo ili previše pišem, sjedem se navečer samo na laptop,pripralim i pišem . i kad zapalim znam udavit i pogubim se :razvaljen::
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ma ljudi spale i vodom biljku. Svasta ljudi rade i krive svasta.
Plantella vita su alge i vitamini. Plantella vrt su isto neke alge i tako. Tesko da ces s time pregnojit ili spalit al to nije dosta za kompletan grow pa zato imas plantellu list kad zafali. Prvih 20-30 dana se ne gnoji sa mineralnim gnojivima jer imas vecinu toga u zemlji. Tako da.... bez komplikacija.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pokusavam svoj mix djubriva napravit za svoj iduci dwc projekat, jer gledajuci na to sto green house feeding special za hibride ima u sebi, to sve ima i ovaj produkt hakaphos soft Spezial a pola para kosta, jer po mom kontanju, ni kod njih (greenhouse) nije nešto neki spešl mix minerala sa marsa lol, no fora je sad u kojem omjeru to sve mixati, tu sam još pronašao aditive, vitamine i aminokiseline za biljke, i svaki produkat pojedinačno, tj sve zajedno ne košta pola para kao čitav paket green housea, pa bom ako mi uspije, šerat cu vam rezultate i omjer mixanja, listu produkata i tkd..
Razlog ovom svemu je taj, što ne želim tolike pare davati na hydro đubrivo a ovamo kanister od 5L dođe 100 eura, plus naručuj iz usa, pa to svako živ skonta o čemu se radi sa naručivanjem tolikih količina đubriva iz inostranstva, tako da bi bilo super kad bi sebi nešto sam "izmixao",
ako je neko upoznat od vas sa pripremom svojih nutrientsa, bilo bi dobro kada bi šerao svoje mišljenje/iskustva..
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Braco ovo ce mi biti prvi uzgoj(indoor)hocu samo da pitam nesto:
1. Kolko i kada trebam da zalivam biljku od prvog dana?
2.kolko mi treba osvetljenja za 2 biljke u ormaru dimenzije sirina 45cm,duzina 1.80cm. ?
3.da li da presadjujem iz manje u vecu saksiju ili da od pocetka krenem u vecoj da biljka ne bi dozivela stres.
Hvala unapred
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Dobar dan forume!
Jel je netko radio sa konjskim gnojivom i kako se dozira?
Inace doma imam proizvodnju zemlje za cvijece a ujednom i konjsko gnojivo koje dobim recimo staro 4 godine i nisam nikada radio s njim pa me zanima tuđe iskustvo na istom :)
Hvala unaprijed, peace out!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sveze nikako, kompostirano mozes koristiti tokom cele godine. standardno, pospes po zemlji oko biljke a iznad zone korena, malo prekopas da se izmesa sa gornjim slojem zemlje i zalijes. kasnije kisa radi posao ;) imas na netu dosta informacija o tome, a ima i na youtube pa baci pogled. samo kucaj horse manure.
 
24.11.2018
1
1
3
40
Molim vas ako neko zna da mi odgovori prvi put sam ovde pa i neznam dali se pravilno obraćam. Imam 10 kom. Unutra još 10 dana do kraja puna 3 mes. Pre 5 dana pojavile se tačke kao sjajne masne po listovima kao kad poprskaš metlom sa krečom po njima. Nesuše se ali ne napreduju viš stoje. Čim je počelo sa zalivanjem MR2. Bile su super. Zemlja je kokos. Ranije je bilo manjih problema sličnih ali bez ovih fleka. Molim za brz odgovor. Hvala.


Edit
Izvinjavam se 20 dana do kraja puna 3 mes.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot