Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pa vidi svako od njih je dobro na svoj nacin ima razlike u ceni naravno pogotova kad je u pitanju fitofert i fertico koja su znatno jeftinija od ovih ostalih koji si naveo.Meni je osnova Hesi a na tu paletu prehrane ja dodajem nesto od fitoferta za vege i od AN koristim cal-mag i carboload koji i ne koristim.E sad vec sam ti rekao negde u postu da moras znati razliku izmedju mineralnih i organik gnojiva jer mineralna su npk koji su vec razlozeni i odmah dostupni korenu dok organik treba da se prvo razlozi u supstratu pa onda da se usvoji i naravno sve to ima svoje i vuce odredjene benefite a ne pravilno koriscenje bilo kojih gnojiva donosi samo bed u growu i odredjene komplikacije,zato sam ti i naveo da se moras malo uputiti u tematiku da bi ti neko bilo sta rekao konkretnije.Ako si pri parama uzmi Hesi paletu i miran si nekoliko growova,e sad ako hoces da kemijas to je vec druga prica moras se edukovati malo bolje i pratiti stvari sto ti ja ne preporucujem ako si nevest oko toga jer ti treba malo vise znanja i poznavanje gnojiva u osnovi kad se sta kako usvaja i u koje vreme sta dodajes odnosno tajmig prehrane a za to treba da znas da pratis biozy i da prepoznas taj tajmig grubo govoreci sta i kada dodati a da ne zeznes stvari.Zato uzmes paletu nekih gnojiva i ne beres brigu pa kad malo udjes u stos i provalis sta i kako onda i skupis znanja onda polako ti sam sastavis neku tvoju paletu gnojiva kad ukapiras sta kako ide i sa cim mozes sta mesati i kada.Sve u svemu jedna opsirna tema ukljucujuci i samu vrednost ph vode koja igra isto dobar deo uloge u uzgoju jer treba da znas znacenje kiselosti i bazicnosti vode da bi mogao da ides dalje,zato uzmes neku paletu i polako,citas edukujes se i primenjujes u growu.:thumb:
 
12.12.2018
39
24
8
27
Upravu si moracu to malo bolje da pogledam... Jel bi mogao da mi kazes koji hesi proizvod da uzmem onda da bi poboljsao cvetanje jedan ili dva proizvoda msm da cu moci da priustim toliko jer evo gledam ima ih milion...i ako ti nije problm da mi kazes koji su to jeftiniji nacini koji moze da poboljsaju cvetanje?
 
12.12.2018
39
24
8
27
Pa vidi svako od njih je dobro na svoj nacin ima razlike u ceni naravno pogotova kad je u pitanju fitofert i fertico koja su znatno jeftinija od ovih ostalih koji si naveo.Meni je osnova Hesi a na tu paletu prehrane ja dodajem nesto od fitoferta za vege i od AN koristim cal-mag i carboload koji i ne koristim.E sad vec sam ti rekao negde u postu da moras znati razliku izmedju mineralnih i organik gnojiva jer mineralna su npk koji su vec razlozeni i odmah dostupni korenu dok organik treba da se prvo razlozi u supstratu pa onda da se usvoji i naravno sve to ima svoje i vuce odredjene benefite a ne pravilno koriscenje bilo kojih gnojiva donosi samo bed u growu i odredjene komplikacije,zato sam ti i naveo da se moras malo uputiti u tematiku da bi ti neko bilo sta rekao konkretnije.Ako si pri parama uzmi Hesi paletu i miran si nekoliko growova,e sad ako hoces da kemijas to je vec druga prica moras se edukovati malo bolje i pratiti stvari sto ti ja ne preporucujem ako si nevest oko toga jer ti treba malo vise znanja i poznavanje gnojiva u osnovi kad se sta kako usvaja i u koje vreme sta dodajes odnosno tajmig prehrane a za to treba da znas da pratis biozy i da prepoznas taj tajmig grubo govoreci sta i kada dodati a da ne zeznes stvari.Zato uzmes paletu nekih gnojiva i ne beres brigu pa kad malo udjes u stos i provalis sta i kako onda i skupis znanja onda polako ti sam sastavis neku tvoju paletu gnojiva kad ukapiras sta kako ide i sa cim mozes sta mesati i kada.Sve u svemu jedna opsirna tema ukljucujuci i samu vrednost ph vode koja igra isto dobar deo uloge u uzgoju jer treba da znas znacenje kiselosti i bazicnosti vode da bi mogao da ides dalje,zato uzmes neku paletu i polako,citas edukujes se i primenjujes u growu.:thumb:
Hesi proizvodi su mi nedostupni sada sam gledao nemaju na stanju pa sam pogledao ovaj organski ionik green fuse bloom ima na sajtu otvorice ti da procitas o njemu deluje mi kao dobra stvar i ako mozes reci mi jel se tako koristi?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ionik green fuse bloom
Znam o kom gnojivu je rec ali ja ga nisam koristio nikad i nista iz te linije proizvoda mada imaju neke organik instikcide cinimi se kao sprejeve isto to sam nesto planirao ok je cena vredi imati takvu stvar blizu ruci kad je dj maltene ako se ne varam nisam gledao odavno.Druze ispravime mozda gresim ti si rekao da iz SR,imas hesi na vise sajtova ono googlu nek radi,pogledaj moras naci.Ovo gnojivo je bloom znaci u cvetanje ide sad sta kolko i kako se dozira to pise na ambalazi,ali to jedno gnojivo ti necini kompletni prehranu tako da morasda ubacis nesto ali i ne moras mozes da isteras i sa bloom ali to je sve za cvetanje,nadji nesto za vege jos i eto ti,onda uzmi iz iste linije i nesto za vege i tu zatvori krug.
 
12.12.2018
39
24
8
27
Znam o kom gnojivu je rec ali ja ga nisam koristio nikad i nista iz te linije proizvoda mada imaju neke organik instikcide cinimi se kao sprejeve isto to sam nesto planirao ok je cena vredi imati takvu stvar blizu ruci kad je dj maltene ako se ne varam nisam gledao odavno.Druze ispravime mozda gresim ti si rekao da iz SR,imas hesi na vise sajtova ono googlu nek radi,pogledaj moras naci.Ovo gnojivo je bloom znaci u cvetanje ide sad sta kolko i kako se dozira to pise na ambalazi,ali to jedno gnojivo ti necini kompletni prehranu tako da morasda ubacis nesto ali i ne moras mozes da isteras i sa bloom ali to je sve za cvetanje,nadji nesto za vege jos i eto ti,onda uzmi iz iste linije i nesto za vege i tu zatvori krug.
Dobro, ja sledeceg vikenda prelazim u cvetanje tako da mi za vege ne treba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
HRSoil1.jpg ako se prihrana nepreporucuje prve 2-3 sedmice na ovoj tablici od hesija stoji rast tj vegetacija 2 sedmice to mi je nesto kratki i da je to preporucljivo raditi tnt.root.super vit.powerzyme iliti sve dok je rezim 18/6 primjenjivati vec ove nutritijente koje sam gore naveo ? Hvala mozda nisam bio jasan nadam se da ce me neko razumjeti i imati zivaca da odgovori
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackBird

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Neka si ti pitao u nezavršenim dnevnicima, kako to uspijete pronaći a teme o hrani prehrani prihranj gnjojenju isl preskočite. Ajde prvo prouči što su TNT, rootkompleks, supervit, poverzym, onda pogledaj što su jednokomponentna a što višekomponentna gnjojiva. Onda malo o N-P-K omjerima i potrebama koje biljka ima u određenoj fazi života. Pa onda malo o organskom i anorganskom podrijetlu elemenata itd....

TNT dodaje zanemarive količine (kad ga doziraš po tablici) NPK ali more svih drugih korisnih elemenata, ovi ostali nisu gnjojivo nego kiseline vitamini bakterije šećeri enzimi i takva govanca.

Uostalom sve ti piše na samoj tablici, bijelo na crnom HRANIVO / POJAČIVAČI
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
kucao sam hesi tako sam pronasao ... i hvala ti sto u meni ubijas zelju za uzgajanjem koju hocu za ulje...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ovisi za sta ga planiras koristiti?
Dugo koristim cure kao preventivu za gamad i lagano folijarno gnojenje u uzgoju marihuane a isto tako i sa kucnim biljkama :thumb:
 
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Nema potrebe da citiraš bez razloga. Nisi mi odgovorio za pakovanje, niti si napisao jel outdoor ili u saksijama grow, niti koliko si tog golubljeg stavljao, niti znamo da li si regular seme stavljao ili automate...sa tako malo informacija teško ćeš od bilo koga ovde dobiti pametniji odgovor. Sve u svemu granule kasnije deluju za razliku od ostalih tečnih đubriva, oprezno, možeš lako otrovati biljke azotom, ja bih iskreno zaobišao za sada to mada ne bih nikada ni eksperimentisao sa nepoznatim "humusom" iz šume. A doziranje, pa te granule su zajebane nisu za kanabis baš baš zbog jake koncentracije, tu otprilike ide 200,300 gr. po aru zemlje za ostale voćke :) lupam, ali otpilike tako nešto