Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ovako ljudi, prikupljam zadnje komade opreme za prvu sjetvu, planiram posaditi automate u 20-25l Florahum zemlje. Nažalost, čini mi se da neće ostati novaca za Hesi, morat ću se zadovoljiti Plantellom. Tri pitanja: 1) Mogu li koristit Slavol za korijen sa Plantellom? 2) Ako da, koji mi Slavol treba, od nekoliko dostupnih vrsta? 3) Mogu li koristiti mikorizu?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
1) Mogu li koristit Slavol za korijen sa Plantellom? 2) Ako da, koji mi Slavol treba, od nekoliko dostupnih vrsta? 3) Mogu li koristiti mikorizu?
slavol mozes koristiti tokom celog grova 5a689f8aacbe5_03586.jpg evo ovaj,on ide 10ml na litar vode a ako radis out moze i vise da stavis slobodno,odlican preparat i koristim ga u svakom grovu obavezno,jeftin je i pristupacan a radi odlicno posao.
 
13.03.2019
19
28
13
24
Nema potrebe da citiraš bez razloga. Nisi mi odgovorio za pakovanje, niti si napisao jel outdoor ili u saksijama grow, niti koliko si tog golubljeg stavljao, niti znamo da li si regular seme stavljao ili automate...sa tako malo informacija teško ćeš od bilo koga ovde dobiti pametniji odgovor. Sve u svemu granule kasnije deluju za razliku od ostalih tečnih đubriva, oprezno, možeš lako otrovati biljke azotom, ja bih iskreno zaobišao za sada to mada ne bih nikada ni eksperimentisao sa nepoznatim "humusom" iz šume. A doziranje, pa te granule su zajebane nisu za kanabis baš baš zbog jake koncentracije, tu otprilike ide 200,300 gr. po aru zemlje za ostale voćke :) lupam, ali otpilike tako nešto
Napolje su posadjene u zemlji stavio sam na 5o l zemlje 2 lopate golubljeg izmeta a semenke su obicne narucene iz greenn house...king kush..
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Prehranio sam prije 2 dana sa Slavolom, medjutim danas nadjem i Substral gnojilo NPK 7-3-5..
Kad mogu opet prehraniti, koje je bolje od ova dva?? Mogu li kombinovati, koliko cesto?
Biljke su stare 2 sedmice, jedna 4 sedmice..
 
Poslednja izmena od urednika:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Prehranio sam prije 2 dana sa Slavolom, medjutim danas nadjem i Substral gnojilo NPK 7-3-5..
Slavoj je inace bakterije i nema veza sa gnojivima,njega ide 10ml na 1l vode i moze svako zalivanje ali ja recimo u mojim uzgojima stavljam ga svako drugo zalivanje jeftin je bas preparat i ja sam prezadovoljan kako radi posao_Ovo gnojivo sto si napisao moze posluziti u vege opusteno.
Čitam dan i noc satima, dosta saznam, stalno koristim search, ali ako me nesto trenutno zanima i ne mogu naci nigdje, zar je toliko tesko odgovoriti i pomoći ???
Onada ti je najbolje da uzmes mentora i prodjes jedan grow sa njim dok se ne povatas,inace i ovde su ljudi zauzeti i imaju zivote mimo ovog foruma tako da budi strpljiv a inace u uzgoju to ti je prvo pravilo koje se nauci jer sve sto je brzo to je i kuso,pogotovo ako radis indoor tu se moras nauruzati strpljenem.Cudi me da pretraga ne radi i da ne mozes naci pojmove koje te interesuje ili je to dok ne napravis 20 postova, ja sad zaista ne znam ali na forumu imas sve bukvalno napisano.
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
239
473
63
Mexico
friends, imam par automata out i smislio sam sada djubriti sa hesi paketom tako sto cu koristiti hesi bloom, phosphor i boost pa me zanima da li je neko radio sa ovim djubrivom outdoor i kako mu se pokazalo, da li je bolje od plantele ili kako vec ?

takodje me zanima da li mogu duplirati doze blooma i da li je boost bolje koristiti folijarno ili zalivanjem ?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
smislio sam sada djubriti sa hesi paketom tako sto cu koristiti hesi bloom, phosphor i boost pa me zanima da li je neko radio sa ovim djubrivom outdoor i kako mu se pokazalo, da li je bolje od plantele ili kako vec ?

takodje me zanima da li mogu duplirati doze blooma i da li je boost bolje koristiti folijarno ili zalivanjem ?
Od Hesija sta si nabrojao treba ti i za vege tnt,mozes inace duple doze hesija u out opustento ako su bioze direktno u zemlju ako su u potove to je vec druga prica, to ti je malo skuplja varijanta ali ok po meni i ako ja recimo koristim mineralna u out od plantele,fitoferta,fertico i tome slicno jer Hesi cuvam za indoor.Inace Hesi je za mene mama medju prehranom.
boost bolje koristiti folijarno ili zalivanjem ?
Sto bi radio folijarno,normalno preko korena prehranjuj bioze samo rokni duplu dozu boosta,jer opet vidis tu kad krenu cvetoci da se formiraju vec je nezgodno malo raditi folijarno moze doci do pljesni recimo,skupi se ta voda u cvetove pa ti se pogodi da nema sunca ili padne temp.par dana pa se cvetovi ne osuse dobro i eto problema.
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
239
473
63
Mexico
hvala drugari koristicu hesi ... pitao sam da li mogu folijarno ako vec ima istu funkciju dal preko korena ili preko lista. bijlke tel krecu u cvat.
dodavacu hesi fosfor i da li da i to idem duplim dozama tj. dupla doza bloom i dupla doza fosfor ?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
bijlke tel krecu u cvat.
dodavacu hesi fosfor i da li da i to idem duplim dozama tj. dupla doza bloom i dupla doza fosfor ?
PK kombinacija gnojiva ti ide druze tek tamo posle 3-4 nedelje cvata,nemas potrebe rokati fosfor odmah na startu cvetanja jer bioze imaju periode zivota kad im je sta potrebno od NPK i tako doziras prehranu.
 
25.10.2016
26
174
28
27
Pozdrav,
Narucio bih neka gnjojiva za out koji krecem cim dodju menke( vjerovatno u petak na klijanje) , pa da odmah narucim i gnjojiva... pa sad da pitam iskusnije clanove jel bi bilo dovoljno od biobizza fish mix, bio bloom te bio grow svi od 500ml ? 5 sjemenki auto northern light.
Ili ako mozete preporuciti neka druga gnjojiva za cijeloukupni rast .
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ili ako mozete preporuciti neka druga gnjojiva za cijeloukupni rast
Moja preporuka je da krenes od prve stranice ove teme i procitas sve redom ima 42 stranice ispisano svega,ipak si ti clan od 2016god trebao bi samo da sednes i procitas,sve je vec prezvakano jedno 100 puta.Hesi,Canna,Biozbiz,Plagron,fitofert,fertico,plantela pa ti vidi koliko para toliko muzike takav i grow.;)
 
06.08.2019
24
5
3
Moze brzinski check up. Planiram se namirti pa su mi ovi 'suplementi' dostupni. Znaci za citav ciklus.
Hesi PK 1l, Hesi blook 1l, hesi supervit 50ml, plantela list 1l, plantela cvet 1l, kristalon zuti(13-40-13) za korijen. Planiram ici s zemljom potground H. Moze proci, sta kazete ?
Ubaciti i npk 15-15-15 i npk 9-20-30.
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Moze brzinski check up. Planiram se namirti pa su mi ovi 'suplementi' dostupni. Znaci za citav ciklus.
Hesi PK 1l, Hesi blook 1l, hesi supervit 50ml, plantela list 1l, plantela cvet 1l, kristalon zuti(13-40-13) za korijen. Planiram ici s zemljom potground H. Moze proci, sta kazete ?
Ubaciti i npk 15-15-15 i npk 9-20-30.
50 ml hesi super vit? Druze moj to ti je za 10 growowa, jedna kap na 4.5 litre vode ide tako da je 10 ml. cisto dosta, meni 2 growa izdrzao :)
I da, za jacanje korijenskog sustava nase drage biljane uzmi hesi root complex a za cvat bloom i phospor + od cetvrtog tjedna cvata, ako vec ides z hesijem :)
Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove