Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ovako, zemlja mi je Terra Brill, i na njoj piše da ima dosta hrane za 4 tjedna rasta - u nedjelju tek budu tjedan dana kako su presađene. No kako mi dwarfovi nekako sporije napreduju, a u ponedjeljak već budu 3 tjedna (autosi su), bojim se da četvrti tjedan ostane isto spori napredak i stvarno budem imao minijaturne dwarfove hahaha. :D

Jel mogu naštetiti biljci, tj jel bi uopće išta pomoglo da uzmem Planetllu za vege, složim 1/3 normalnog omjera i prihranim preko listova, tj poprskam?

Moja pretpostavka od svega da je možda zemlja kriva. Nije da je to loša zemlja, nego baš kod sadnje sam vidio da je dosta u komadima, nije bila full sipka. Problem je što ju nisam dodatno jače usitnio i možda zamješao sa još nešto perlita ili nečega za bolju drenažu i više zraka. Čak su mi i potovi izbušeni dodatno po dnu i po rubu dna.

Temperatura je bila normalna, vlaga normalna, svjetlost čak jača nego što bi trebalo.

Evo stavljam sliku, Alpha je u 19.-tom danu vege, Beta u 16-tom.

Ili ja paničar ili sam lud. Ali uspoređujući druge dwarfove - da, manji su neko drugi. Inače piše visina oko 40-60cm (finalna).
 

Prilozi

  • 05.06.-Alpha clean.jpg
    05.06.-Alpha clean.jpg
    429,9 KB · Pregleda: 19
  • 05.06.-Beta clean.jpg
    05.06.-Beta clean.jpg
    355,9 KB · Pregleda: 18

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ne mozes sa gnojivom ubrzat rast, brzina rasta zavisi od niza stvari. Biljke su dobro i nemaju problema. Koliko cesto zalivas i s koliko vode?
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Gledaj, prošlu nedjelju popodne sam ih presadio, i još vidim da je supstrat dosta vlažan (takav je tvornički), i na to sam još nadolio oko 7 dcl vode. Nemam pojma zašto. Trebao sam sa pola te doze zaliti barem dok se biljka ne oporavi od presađivanja. Uglavnom, zalijevao sam dok nije počelo dolje curiti. Kažem, problem je što je supstrat bio jako vlažan. Biljozu koju imam vani na suncu u tegli, isto sam presadio i nisam ju uopće zalio. I primila se odlično, tek nakon 2 dana je kiša svoje napravila.

Možda je do toga, a možda baš zbog zemlje. Trebao sam ju bolje usitniti ili pomješati da korijen lakše može. U nedjelju tj utorak budu 3 tjedna stare, nadam se idući tjedan da će buknuti ili budu bili miđeti. :D
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Pa zemlju si svakako trebao usitniti, ali cini se da im je to puno vode, jos su one male da ih zaljevas dok ne procuri. Pusti da se supstrat dobro osusi i onda zalivaj po rubu pota da se korijen siri. Ne treba ti gnojivo za sad nikakvo. Ako imas bakterija tipa slavol ili nesti drugo za korijen. Vidjet ces, za par dana ce buknuti :thumb:
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Danas idem u Zg i do sutra sam tamo, pa ću potražiti Slavol u Zagrebu...Ako ne nađem, vidjet ću od alternative što se koristi, a da ima za uzeti.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser
24.04.2020
61
28
18
Jedno pitanje,nasao sam asef za cvetajuce biljke,ali mi deluje da ne bi odgovaralo za fazu cvetanja, odnos je npk 8-4-4?
Kakav npk preporucujete da potrazim?
 
24.04.2020
61
28
18
Jos jedna dilema,sve sto nadjem od tecnog djubriva za cvetajuce je da je N veci,P manji i K najmanji,imam blumi kuci koji sam koristio za vege fazu sa istim npk vrednostima kao sto imaju ovi za fazu cvetanja. Sta da radim?
 
24.03.2010
30
154
33
40
Jos jedna dilema,sve sto nadjem od tecnog djubriva za cvetajuce je da je N veci,P manji i K najmanji,imam blumi kuci koji sam koristio za vege fazu sa istim npk vrednostima kao sto imaju ovi za fazu cvetanja. Sta da radim?

Majstore najbolji moguci savet ti je da menjas djubrivo pod hitno!!
Zamalo mi je drugi grow za redom sjebao blumi za cvetanje.Problem je u kolicini azota a pogotovu u vrsti azota koji sadrzi.Postoje vise vrste mineralnih azota koje nalazimo u vestackoj prihrani za bilje i svaki od njih drugacije deluje na ph zemlje
U vegetaciji sam koristio fertico green sa namestanim ph rastvorom i sve je bilo kako treba.cim bi u cvetanju krenuo sa blumijem nakon 2-3 nedelje pocela je zemlja da postaje sve kiselija.ph je vrtoglavo opadao od vege ph6.8 do ph5 nakon svega par nedelja.Nije mi bilo jasno zasto se to desava kada sam sve podesavao kako treba.Koliko god ispirao sa podesenom vodom nisam mogao da podignem ph zemlje i korena nikako.Biljke odmah reaguju na disbalans ph i dolazi do lockouta.Nagomilavanje prvenstveno azota a posle i ostalih elemenata..Sve u svemu nakon nekoliko dana listanja po internetu naisao sam na zanimljiv clanak koji mi je pomogao da uvidim problem.Nadam se da ce ti a i svima ostalima pomoci.Uspeo sam uz pomoc gasenog kreca da vratim ph zemlje na odgovarajuce cifre i narucio Hesi bloom i fosfor plus.Jednostavno ne isplati se trositi vreme i zivce sa losom prihranom...Evo i clanka pa prelistaj
Nadam se da neces doci u isti situaciju kao i ja.Pozdrav i sve najbolje
PS.izvinjavam se ako sam predugo pisao
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ja sam imao identično sranje s Plantellom, ali nisam se sjetio kreča. Odsad samo Hesi, a kad steknem malo iskustva ide neka organska varijanta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: exceeder
24.04.2020
61
28
18
Majstore najbolji moguci savet ti je da menjas djubrivo pod hitno!!
Zamalo mi je drugi grow za redom sjebao blumi za cvetanje.Problem je u kolicini azota a pogotovu u vrsti azota koji sadrzi.Postoje vise vrste mineralnih azota koje nalazimo u vestackoj prihrani za bilje i svaki od njih drugacije deluje na ph zemlje
U vegetaciji sam koristio fertico green sa namestanim ph rastvorom i sve je bilo kako treba.cim bi u cvetanju krenuo sa blumijem nakon 2-3 nedelje pocela je zemlja da postaje sve kiselija.ph je vrtoglavo opadao od vege ph6.8 do ph5 nakon svega par nedelja.Nije mi bilo jasno zasto se to desava kada sam sve podesavao kako treba.Koliko god ispirao sa podesenom vodom nisam mogao da podignem ph zemlje i korena nikako.Biljke odmah reaguju na disbalans ph i dolazi do lockouta.Nagomilavanje prvenstveno azota a posle i ostalih elemenata..Sve u svemu nakon nekoliko dana listanja po internetu naisao sam na zanimljiv clanak koji mi je pomogao da uvidim problem.Nadam se da ce ti a i svima ostalima pomoci.Uspeo sam uz pomoc gasenog kreca da vratim ph zemlje na odgovarajuce cifre i narucio Hesi bloom i fosfor plus.Jednostavno ne isplati se trositi vreme i zivce sa losom prihranom...Evo i clanka pa prelistaj
Nadam se da neces doci u isti situaciju kao i ja.Pozdrav i sve najbolje
PS.izvinjavam se ako sam predugo pisao
Znaci ni ovaj za blumi za cvetanje za orhideje sto mi je grouchy preporucio nije dobar? Sa njim sam odradio jedno zalivanje,npk mu je solidan,tj azot mu je 1 ili 2. Hvala druze na savetu.
 
24.03.2010
30
154
33
40
Znaci ni ovaj za blumi za cvetanje za orhideje sto mi je grouchy preporucio nije dobar? Sa njim sam odradio jedno zalivanje,npk mu je solidan,tj azot mu je 1 ili 2. Hvala druze na savetu.
Govorim samo o onome sto znam i sto sam isprobao.Konkretno Blumi za orhideje nisam koristio tako da ne mogu da sudim.U mom slucaju sa onim za cvetanje je doslo do trovanja zemlje u kratkom roku pa kada sam procitao tvoj post rekoh da te spasim istih muka.Na tebi je sam da procenis sto ti je ciniti;)
To je i svrha foruma,citanje raznih iskustava i donosenja pravih odluka na osnovu istih.
Sretno i bericetno ti bilo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Majstor13
29.06.2017
8
3
3
34
Pitao sam u jednom od dnevnika al nitko nije odgovorio. Da li prelazimo u gnojivo za cvjetanje u strechu ili još ide sa većim postotkom dušika zbog razvoja biljke? Naišao sam na nekoliko videa gdje govore da je najbolje promjeniti gnojivo kad je strech gotov (10-14dana) pa sam malo zbunjen.
Je može netko odgovoriti molim vas?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Pitanje nije za ovu temu, mogao si to već sam naći po raznim temama, dnevnicima, itd.
U stretchu ide još uvijek gnojivo za vegetaciju, tek kad procvijeta ide gnojivo za cvjetanje.:)
 
Poslednja izmena: