prije nego bude kasno...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
:crash:

Pozdrav
Listam po forumu ko manijak i citam sve živo u glavi mi kaos al ipak polako sjedaju stvari kako treba.

Rezime i pitanja:

Odlucio sam saditi indoor na takozvanoj pati-to je kao nekakav balkon od sobe koji je zatvoren polu/djelomicno/skroz a kod mene je na južnoj strani full u staklu/prozor a nasuprot željezo/debelo mutno staklo i ta strana je u biti od hodnika kao među kat.
Tu sam zaljepio foliju za pecenje jer kad se u hodniku pali svjetlo malo dolazi unutra a pošto namjeravam i ja žegat sa raznim sijalicama da susjedi ne misle kako ne spavam nikako J
Mislio sam ljepit one papire ko plastificirane al lupaju sa cjenama pa sam ih batalio,nije da gledam u svaku kunu/euro al nedam brate da me hebu bezeze,hebo ih papir od 3 eura metar!
E sad ta pata ili balkoncic ima nekih 4m2,prvo sam mislio od ormara praviti box za prvih 3-5 ljepotica al pošto sad vec 10.3 na toj južnoj strani sunce pici od 9-15h i da je temperatura sad u prosjeku nekih 20 stupnjeva a vlaga na nekih 38% prosjek razmišljao sam samo o dodatnom svjetlu jer ostalu uvjeti su skoro idealni,kasnije ce sunca biti i više,temperatura bolja,mega prozori daju zraka koliko treba jedino vlagu ce trebati par posto dizati (eventualno).


thumb_197738.jpg
[/URL][/IMG]

thumb_197740.jpg
[/URL][/IMG]

Problem prvi:
Box mi je od 4m2 a za vege fazu trebam bar 18h kvalitetnog svjetla!
24/0 ne ide
20/4 možda
18/6 izgledno
Kako izracunati koliko ja stvarno kvalitetnog svjetla dobivam tokom dana u 10-ak udarnih dnevnih sati pošto biljke ipak nisu na livadi pa da ih direkt prži?
Dakle koliko dodatnog umjetnog svjetla trebam i u kojem omjeru do faze 12/12?
Po racunici koju sam našao u temama oko svjetla i sijalica ispada da bi meni trebalo bar 1000w HPS—a pod predpostavkom da je box zatvorenog tipa što zvuci dosta „bolesno“ ali ovde to nije slucaj.
Bojim se da ce mi se sva umjetno ugrađena svjetlost nepotrebno raspršavati u tolikom prostoru bez obzira na jacinu.
Na slici primjetite police,pa sam mislio za prvu fazu ugraditi svjetla da direkt udaraju na nekih 20-40cm dok ne bude faza za presaditi u vece pitare,neznam oce li to imati dobar efekat!?

2.Definitivno sam odlucio saditi [FONT=&amp]Mandalu odluka na-( Seeds Deluxe Hashberry) [/FONT]
[FONT=&amp]Osnove:[/FONT]
[FONT=&amp]Type:[/FONT][FONT=&amp] mostly indica[/FONT]
[FONT=&amp]Landrace genetics from: [/FONT][FONT=&amp]North India (Kashmir)[/FONT]
[FONT=&amp]Cultivation:[/FONT][FONT=&amp] indoor/outdoor (up to 45° latitude, balcony, greenhouse)[/FONT]
[FONT=&amp]Light:[/FONT][FONT=&amp] 400 W/m2[/FONT]
[FONT=&amp]Flowering time:[/FONT][FONT=&amp] 60-65 days/September - 1. week October[/FONT]
[FONT=&amp]Yield:[/FONT][FONT=&amp] 400-450 gr/m2 (dry weight)[/FONT]
[FONT=&amp]High:[/FONT][FONT=&amp] the classic chill-out weed, an expansive indica stone with a powerful high that sets in with the first lungfull of smoke, the buzz is first light-headed and very balanced before switching to a stronger narcotic phase towards the end of your flight.[/FONT]
[FONT=&amp]With this exceptional new strain we are building upon our successful breeding lines to offer growers an indica that combines the best of many traits. Hashberry is the unique result from a rigorous selection of desirable parents, with special attention paid to preserve the hybrid vigor our strains are so valued for. This indica will grow to a medium height and is a good choice where space matters and excellent for SOG. Hashberry develops a tight and heavy head bud with dense buds located on her firm side shoots. You will notice that many plants cover the bud leaves with a coat of THC glands and these will fill your pollinator/bubble bags generously. This strain still remains easy to manicure, and the dried buds have great “bag appeal”. The buds reveal a refreshing fruity-floral scent during the flowering period. After proper drying and maturation their fragrance transforms into a delicious hashy-berry like aroma. Hashberry not only has hybrid vigor, but is also very heat resistant and easy to grow. We recommend keeping humidity levels and watering low during the last 2 weeks of flowering to prevent any mold in the compact top buds.[/FONT]

[FONT=&amp]Na ovo sam se odlucio istog trena kad sam procitao super dnevnik [/FONT][FONT=&amp]projekt Mandala: 5 različitih sorti proljetni indoor i na kraju njegov smoke report,puno hvala autoru i svima koji su sudjelovali!!![/FONT]
[FONT=&amp]Koliko velike vaze mi trebaju,negdje sam našao 5l jel to ok ili treba više?[/FONT]
[FONT=&amp]Uglavnom trebam savjete oko svjetla,s ponedjeljka šaljem pismo u niz.i idem u kupovinu vaza,zemlje,svjetla...[/FONT]
[FONT=&amp]Hvala unaprijed![/FONT]
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja cu samo ovo, 5L savetujem za automatike, za ovo uzmi bar 15L i ima da bude bombona, moz' i manje al' moze i vise, sto vise litara to bolja prica na kraju
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
ok....

vidim da ce biti glavobolje pa idemo na sljedeci nacin:

sklepao sam za prvu ruku box:

visina 80
dubina 42
širina 72

Pogledajte prilog 1023

na prvu se cini visina u problemu ali...

Pogledajte prilog 1024

za prvih 30 dana vege i za 3 femi mandala boljke biti ce ok bar se nadam,bez obzira na otvor u fazi cvjetanja vadit cu ih vani.

zanima me sljedece:

ostavio sam namjeno na dnu po 2cm sa svake strane malo otvora jer mislim upuhivati zrak od gore tako da izbacuje i mješa zrak,sve je original bjelo i neznam dali mi treba alu ili neka druga folija pošto cu utrpat 4x 25w štedne i hps 125w,bojim se da drvo ne pocrni il nedaj b. izgori???

hoce li to biti dosta za ove mjere boxa,samo na 4xštedne imam preko 6000 lumena!?

uz vent. odozgo koji ce tjerati zrak mislim box odozgo držati otvorenim u satima intezivne prirodne svjetlosti nekih par sati dnevno a i zbog provjetravanja nece biti loše.

neznam samo dal da hps stavim fixno na 45cm otprilike a da štedne fixiram isto odozgo po potrebi zavisno od velicine,il da bušim sa strane?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
u nekakvom ducanu od boja,lakova i ostalih piz.:crash: provjerio od 150w

zanima me oce biti dosta to za dimenzije mog vega boxa,jer cu nakon 30 dana u fazi 12/12 otvoriti gornja vrata i puknit poviše na štangu sijalicu od koje ce svitlit ka u vegasu,nema da bude falilo može bit samo viška:hotpants::hotpants::hotpants:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako dobro racunam, to je 0.30 m2, dovoljno je za to MH od 70W, znaci furaj samo uz dobro hladjenje, ako je hps 150W cfl ni ne treba
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
PowerSeed je napisao(la):
ako dobro racunam, to je 0.30 m2, dovoljno je za to MH od 70W, znaci furaj samo uz dobro hladjenje, ako je hps 150W cfl ni ne treba

ok hvala budem stavio 4x 25w MH za stadij vega pa budemo vidili kako se razvija jer cu kombinirati sa prirodnim,zamjeniti cu ovu od 150w hps za 600w drugu fazu.

Power plz reci mi za 400 ili 600w hps-a koje grlo trebam kupiti i dal mi treba prig.ili još dodatnih stvari jer nemam iskustva sa tako jakom rasvjetom,kabel???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cek, cek, ne 4xMH, nema MH od 25w, ako si mislio na cfl (stedne) onda druga stvar... MH imas od 70w pa 150w... a cfl bi trebao u zbiru da imas bar 100w, dakle, 4x25w od 6400K bi trebalo da odradi vege, al da ih drzis blizu biljaka
da, moras naci obavezno keramicko grlo za takve lampe (e40/45) + starter + balast (prigusnica), kabel, dvozilni ili trozilni, za 400w moze i 1.5mm, savitljivi, ne onaj kruti gde je "puna" zica...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
PowerSeed je napisao(la):
cek, cek, ne 4xMH, nema MH od 25w, ako si mislio na cfl (stedne) onda druga stvar... MH imas od 70w pa 150w... a cfl bi trebao u zbiru da imas bar 100w, dakle, 4x25w od 6400K bi trebalo da odradi vege, al da ih drzis blizu biljaka
da, moras naci obavezno keramicko grlo za takve lampe (e40/45) + starter + balast (prigusnica), kabel, dvozilni ili trozilni, za 400w moze i 1.5mm, savitljivi, ne onaj kruti gde je "puna" zica...

da pardon,cfl su mi 4x 25w to mi je stotka i da njih sam mislio namještati po potrebi(blizu)

znaš što me muci u biti:blah: malo sam operiran što se struje tice,ne volim se s tim igrati a ne mogu nikome trenutno uvalit izradu i spajanje jer su ljudi znatiželjni i nepredvidljivi i bilo bi dosta teško objasniti nekome što ce mi 4-5 sijalica na dasci od 50cm a pouzdanih strujaša nemam u krugu od 150km trenutno tako da moram googlati.

trenutno neznam kako cu spojiti 4 grla u jeno i premostiti na 1 utikac ako je to moguce a kamoli 400 ili 600w sa keramikom,priguš i ostalim što treba.

ima li neko da je pravio shemu slicno ovome il nešto sorry ako peglam ili ako nisam potražio dovoljno
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
PowerS 2000milje postova=Respect!

Našao sam sve nece biti problema....

a razmišljam i o ovome što sam našao:

SuperPlant HPS/MH 400W Najmodernija žarulja u svijetu uzgoja. Ova je žarulja najbolja opcija koju svojim biljkama možete priuštiti. MH i HPS u jednom, plavi i crveni spektar. Najbolji odabir za rasvjetu tokom cijelog životnog ciklusa. 370,00 kuna

superplant-hybrid-hps-mh-600w.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa, ako imas para i planiras ozbiljno nastaviti pricu, time si resio sve potencijalne probleme sto se tice rasvete, i to za 1~1.5 m2
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
PowerSeed je napisao(la):
pa, ako imas para i planiras ozbiljno nastaviti pricu, time si resio sve potencijalne probleme sto se tice rasvete, i to za 1~1.5 m2

mislim da je ovo i ako nemaš para najbolja solucija jer sa 4-5-6 štednih i utikace razne potrošiš isto love za slabiji ucinak,ova žarulja je best buy po meni za sada ima je i od 400w za nekih 450kn mislim.

ove 4 štedne od 25w sam vec uredio tako da sad idu ali ova definitivno ulazi u pricu.