Prijedlog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
razlog je s jedne strane sto su tako autori hteli a sa druge da se ne prepuni spamom i ne pretvori u svastaru kako to obicno biva. iz te teme je na pocetku sklonjeno 11 nepotrebnih postova i ostaje zatvorena dok autor ili admini ne odluce drugacije.
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
dali je moguće napravit s desne strane kod slike znači piše:
bodovi, ratings, poruke, ispod da se automatski kad otvorim svoj dnevnik da se postavi ili to ima negdje u opcijama za namjestit?
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
@Vutragenjo @PowerSeed @opa cupa @Meskalito @Avantura @Bizzzo @VenloNL i ostali...
Pošto nemam privilegije da dam konkretne predloge u temi o poboljšanju rada foruma, ja ću ih izneti ovde, a nabrojani neka ih razmotre ili ne razmotre...

Ne mogu se setiti kakva je procedura bila prilikom registrovanja na ovaj forum, jer davno beše, niti znam da li se u međuvremenu šta menjalo... Moguće je da su novi članovi odmah po registrovanju bili upućivani na stranicu sa Pravilnikom, a možda i nisu. Neki su ga tad pročitali, a neki i nisu.
Zato sad imamo dnevnike u kojima ljudi gaje biljke za prodaju, imamo upade na forum sa potražnjom za ulje, semenke, vutru i svašta drugo. Imamo nubove koji ispravljaju, uče i dele savete ljudima koji po 10-15 godina growaju. Da ne pominjem nepotrebni spam i prepucavanja kojima nije mesto na forumu (odnosno postoji tema i za spam za one koji to vole).
Pravilnik je prilično zavučen i da bi neko proverio da li je nešto u skladu sa njim ili nije, mora da proveri podforume ili da koristi search. A svi znamo da su ljudi na ovom forumu gadljivi na search. Radije će rizikovati ban nego da potraže Pravilnik i provere dal' je nešto što će napisati u skladu sa njim ili ne.
Moj predlog je da se link ka Pravilniku stavi na centralno mesto početne stranice foruma, otprilike gde je sad "Mapa foruma", ali da bude istaknut crvenom bojom. Tako će ljudima čim dođu na početnu stranu to upasti u oči, pa se možda i prevare, pa ga pročitaju. Ovaj forum ima svoja specifična pravila (ne samo ona standardna koja se tiču zabrane prepucavanja na verskoj, nacionalnoj... blabla osnovi i sl.). Zato je jako bitno da ga svi novi članovi pročitaju. A i stari da ga se podsete s vremena na vreme. Trenutno je preko mape foruma (koja ni sama ne upada u oči) udaljen dva klika od korisnika, moj predlog je da bude na jedan klik mišem.

Druga stvar nije ni predlog već više zapažanje, a tiče se selektivnog sprovođenja reda na forumu (baš vezano za Pravilnik).
S vremena na vreme pojavi se po neki dnevnik uzgoja u kojem vidimo preko 10 biljaka, preko 1000W, profi opremu i tome slično. Nije moje da procenjujem koliko je ko u stanju da popuši ili da li će to posle da podeli sa svojom familijom i drugarima, ali ako nešto piše u Pravilniku zar ne treba toga svi da se pridržavamo?! Ili će se situacija procenjivati od slučaja do slučaja?
Pojavi se neki tupavi balavac koji ne može dve rečenice da složi, ali je složio 10-15 biljaka u boks i naravno... popije ban. Onda se pojavi neki pametniji i malo obrazovaniji, slatkorečivi wannabe diler i kad skonta šta je uradio, složi neku pričicu i sve bude ok. Pa čekajte malo, ako se sprovode pravila, sprovode se za sve onda, zar ne?
Naravno, neko će sa dve biljke u outdooru izvući više nego drugi sa 10 automatika, ali to nije poenta. Poenta je da ako postoje pravila, onda ih se treba pridržavati. I opet, sve bi bilo lepo kad bi ljudi čitali taj Pravilnik. Ne možemo nekome zabraniti da gaji i 120 biljaka ako hoće, ali mu možemo zabraniti da vodi dnevnik o tome.
Nemojte da mislite da sam neki licemer ili lažni moralista. Celog života sam kupovao gandžu od dilera i bio sam srećan kad imam nekog pouzdanog. Ali ako je već stav Foruma da se promoviše uzgoj za sopstvene potrebe, čemu onda tolerisanje članova koji očigledno krše tačku 16 Pravilnika. Opet kažem, sve je relativno. Mene lično kada budete videli da sam nadrkao opremu na 600W i da furam 2 growa godišnje, znajte ili da delim prinos sa nekim ili da sam otišao u komercijalu. A opet, neko će popušiti i kilo marihuane godišnje bez problema.
U suštini, da se razumemo, ja ni nemam ništa toliko lično protiv komercijalnog uzgoja. Živimo u sjebanim vremenima, niko posla nema, ljudi se trude da zarade novac na razne načine, pa i na ovaj. Opet je i ovo bolje nego da kradu i ubijaju. Na kraju krajeva, ne kuvaju met ili hors, već gaje biljke.
Ja nisam pisao Pravilnik, ali sam se onog momenta kada sam postao član ovog foruma, obavezao da ću ga poštovati. Još je veća obaveza moderatora da sprovode ta pravila.

Treća stvar, je u stvari apel drugim članovima foruma da se aktivnije uključe u održavanje foruma. Ja sam ranije bio veoma aktivan na nekim drugim forumima (druge tematike) koji su dosta manji, ali opet sa više hiljada članova i više desetina aktivnih članova. Moderatori jednostavno NE MOGU da postignu da urede ceo forum kako treba. Ovde je puno novih postova, puno novih tema, marihuana se rola non-stop...:D nije im lako. Bilo bi lepo kada bi se svi aktivni (a pogotovu stariji članovi) uključili više u uređivanje. Neke jako zanimljive i korisne teme su prosto zatrpane spamom i zato je novim članovima teško da se snađu (pored naravno lenjosti koja je valjda duboko usađena u svakog stonera). Dugme za prijavu posta stoji tu sa razlogom, svako može da ga klikne, napiše objašnjenje i time skrene pažnju moderatora. Nije sramota prijaviti spam. Uređen forum je dobar forum.

I na kraju s tim u vezi je još jedan konkretan predlog, a to je da se uvede OFFTOPIC kod, odnosno mali spojler kod u kojem bi sami članovi mogli da pišu ono što im je na srcu, a nema baš direktne veze sa temom. Taj deo teksta bi bio sakriven i tek bi se na klik otvarao. Time bi se olakšao pregled teme svima koje zanima ta tema, a opet ne bi se brisali postovi. Trebalo bi verovatno malo vremena da se ljudi naviknu na to i sigurno bi modovi išli unaokolo neko vreme i ostavljali svoje male crvene porukice "koristi offtopic kod" , ali bi se ljudi vremenom navikli i sve bi postalo mnogo preglednije. Dosta ljudi je počelo da koristi spojlere u dnevnicima i ti su dnevnici mnogo pregledniji za čitanje.
Ukoliko bi se recimo ovaj predlog usvojio, bilo bi možda pametno poslati poruku svim članovima foruma da znaju da je tako zgodna stvar postala dostupna i da je preporuka da je koriste.

Eto, toliko od mene. Lično smatram da je sve gore navedeno u praksi i ostvarivo i bio bih jako srećan da vidim da je bar neki od ovih predloga naišao na razumevanje. Sve u cilju poboljšanja rada foruma! :)
:vutra:


edit; bolje mi zvuči 'nabrojani' a ne glavešine ;)
VNL
 
Poslednja izmena od urednika:

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
U vezi ovoga sa "Pravilnikom" - bilo bi fora da se napravi kao nekakav test prije registracije. Znaci da se mora na neka pitanja (vezano uz pravilnik) odgovarati tipa sa kvačicom TOČNO/NETOČNO. Kad to ispunis imas licencu da mozes pisati po forumu. :) Neznam kolko je to izvedivo, al sjecam se da je bilo slicnih shema kod nekih online igrica koje sam igrao, zato da se ljudi ne registriraju tek tolko, nego da ih usput primoraju da procitaju bar ono najosnovnije.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Trenutno je na forumu sve više-manje u okvirima Pravilnika.Što se tiče sađenja,tj broja biljki u dnevnicima. Naravno ako ne strpamo automatike koji daju po 20-30-40 g po biljci u isti koš sa fotoperionim biljkama od koji se vani može izvući puno veća količina materijala.

Krenilo se eksperimentalno sa odobravanjem tema koje otvaraju novi članovi...od strane moderatora i ostalih članova koji imaju mogućnost moderiranja. Međutim,malo je nešto 'zaštekalo' ...pa će Vutragenjo kad uhvati vremena valjda to rješiti.U tom slučaju bi svaka tema ,otvorena od novog člana prošla proceduru odobravanja. Problem sa nepotrebnim temama bi bio rješen.

Svakodnevno (aj'ne baš svaki dan :D ) bude pokoja prijava za spam ili nešto drugo što bi moglo na nekakav način narušiti miran rad foruma ... i to uvelike pomaže prilikom 'održavanja' foruma.
Znači,svatko može paziti na svoj dio foruma i bit će nam svima još bolje.

Evo,npr član foruma baobab ,
uhvatio vremena,prelistao dnevnike.grupirao ih u 2 grupe...Završeni i Nezavršeni i meni poslao porukom liste.
I Dnevnici su razvrstani.
Uglavnom,tu smo negdje u okvirima ;)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ne znam jesam li u brutal offtopic ili u prijedlozima ali kad si se vec ponudio @VenloNL
bila bi dobra opcija da imamo brisanje komentara, nekada citam stare postove od prije 5 godina i odgovorim slucajno ne obracam paznju kad je neko pitao, a i nekad me neko prestigne pa glupo da stoji 4 odgovora za redom ista
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
@amneziaHaze
Meni je recimo bas dobro to sto nema brisanja komentara, sve lijepo ostaje zapisano za uvijek. A to sto nekad odgovoris na pitanja stara 5 god. mislim da ne predstavlja nikakav problem, dapače možda pomogne nekome ko slučajno ponovo naleti na tu temu, pa ce mu možda baš ta informacija biti korisna.
Slažem se da se nekad desi po par odgovora za jedno pitanje, no mislim da to ne predstavlja problem, čak može biti korisno za onog kojipita jer ima informacije od više ruku. A odgovori su rijetko skroz identični.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
a svaki put dobijem od powera ili nekog drugog clana sarkastican odgovor jer je star post pa me iritira na kraju editujem u točku samo i odem.

fino jest imati al eto moze kao edit ako se u prvih 5-10 minuta odlucis da obrises dozvoli
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
51
Ja predlazem cenzure na jos termina kao "kurcenje"! *******
Amnesija, uz svaki post stoji i datum pa samo dobaci oko i sve 5.
@amneziaHaze , jel ti to meni.da je glup prijedlog da se vulgarnost cenzurise?? A ovo sto ti trazis mene ne interesuje. Masu puta sam se zeznuo i efitovao tacku. I, gdje je tu problem. Cak sam znao napisati " sorry ueznuo se" i bude mi obrisano to.
Growajte, ucimo, POMAZIMO ili budimo flegmaticni.na sve ovdje.
Meni npr bi godilo da ne moram otvoriti dvije str vutre da bih i citao a i slusao vutra radio. Pa opet otvirim dvije i ok.
Nestalo proslogodisnje berbe i ssd trebaju ganjomrsci da nam se nasladjuju sa "vidi ih, a kkazu Lijek"
Edit 2: sta fali da prosetas do rijeke, setnja je zdrava a jos kroz prirodu ;)
@amneziaHaze , lakse mi je dva prozora ;) nee smetaaa :)
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
glup predlog.mogo si mi rec idi svaki dan do rjeke da se napijes umjesto da napravim dovod vode do kuce.
a opcija vec postoji samo treba napraviti dozvole i običnim korisnicima
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam juče tu dao prijedlog u vezi novih članova i one šeme "skočnog pravilnika". Jednostavno novi članovi bi morali pročitat pravilnik koji bi stajao 120 sekundi u skočnom prozoru na sred ekrana, i kad istekne te dvije minute pri dnu se otvori opcija "slažem se" i "ne slažem se". To bi ziher smanjilo broj padobranaca za preko 50%, a izvedivo je jer sam vidio da neki forumi to imaju. Kao što sam rekao jučer, veliki dio njih bi sigurnao pročitao dok čeka tih 120 sec. dok bi vjerovatno mali dio njih blejao u sekunde čekajući da isteknu da bi kliknuli "slažem se" za ulaz.
By the way, ja se sjećam da sam jučer to predložio iako tog nema ovdje, i dobar dio članova se složio sa tim i svidjeo im se prijedlog. Nemojte da mi ovaj dirkate :djede:.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram and Stipe

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Vjerojatno ti je slucajno obrisan post, ja sam cijeli dan online na forumu jucer i danas, u ovoj temi je bilo spama na izvoz :) Vise od 10 postova je obrisano u ova 2 dana iz ove teme. Pocelo je jućer navečer, pa se malo smirilo, a danas je opet buknulo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and No Joke

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
28 je postova obrisano kolko vidim. Ja i venlo smo brisali.
@VenloNL daj undeletaj post od no jokea, ja nemrem posto ja nisam taj dio cistio. Slucajno si ga okinuo kad je bio usred one grozote.
I obrisi ovo moje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nemora se mučit sad da ga vraća, eto ponovio sam, malo ga editiram i dobar je. Glavno da se kuži poanta. Eo ovaj će bit za brisat, jbg :confused:.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
prijedlog:
1.
nemogucnost otvaranja nove teme ako nemas barem 10 postova.
2.
ogranicavanje korisnika prvi tjedan samo na osnovne teme(trebalo bi izdvojit par tema)
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Bilo je vec govora o tome... Neki dan je Venlo rekao da je u planu provjera postova novih članova. Odnosno novi članovi nebi mogli otvoriti novu temu bez odobrenja modova. Sve bi prvo islo na provjeru... Zivi bili pa vidjeli
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
prvo pohvale svim modovima adminima i članovima kojima je stalo do foruma na način da volontiraju. nadam se da ce mi forum prirast srcu toliko da se i ja angažiram malo vise. da ne odlutam daleko od misli Ja sam vizualni tip i ovo sa popularnim temama zadnjih 7 dana mi je extra.neke šeme postoje vjerujem da ste iskoristili sve u moci da forum bude odrziv.zapelo mi je za oko i dali bi se moglo slozit npr. popularne teme zadnjih 7 dana 3kom. i popularne teme zadnjih 48h 2kom.vjerujem iz nekog razloga da bi to bio plus za forum u smislu dinamike ali nisam prof. pa neznam dal bi ga usporilo. nebi se htio petljat u rad nadleznih i slobodno me otarite ako nebulozim.
peace:vutra: