Prijedlozi sto bi mi svi zeljeli, a da je kolko tolko realno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
od svih tih točaka najjasnija i najbolje sastavljena trebala bi biti ona koja govori o materijalnoj koristi države/vladajućih političkih ili ekonomskih elita od te legalizacije...netko im mora turiti gotov projekt iz kojeg ce od nas iscjediti još novaca na kratki rok ali barem se neće ići u zatvor...kroz nekakav porez po sadnici ili tako nešto
što manje infrastrukture i nekih skupih kadrova bi taj projekt zahtjevao bilo bi ga i lakše uvesti
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Evo sad citam, kaze Maki da bi on nesto poduzeo samo kada bi imao vojno naoruzanje ROFL. I onda meni kazu da sam lud :pP

sine ove rakete su u prenesenom znacenju na ukupnu poantu mog posta...i pravo da ti kažem ludost još uvik neznam jel to mana il vrlina
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
opa cupa je napisao(la):
mislim da se Zlo vec sada hvata za glavu....tesko je bez nekakvih argumenata napisati bilo kakav kvalitetniji tekst...a opet postivati pravilnik naseg foruma.. ovo se slucajno naslo kod Hazeboya u njegovom postu...

Moje isprike :) zbunjuju me te vaše sise i minići na avatarima :rofl: Dajte budite ozbiljni :icon_razz:

Napušena Vjeverica;216306 je napisao(la):
Molim odobrenje nadleznih za daljni rad na ovoj temi.
Hvala

Samo ti radi, ne zadržava te ništa osim pravilnika ;)
Dakle, nema priče o kemiji, nema priče o zaradi i takve fore. Pravila foruma su jasna, rasprave vodite u skladu sa njima i to je to. Cijelo vrijeme samo to i tupim, a nitko me ne čita :icon_lol:

shtef25 je napisao(la):
...kroz nekakav porez po sadnici ili tako nešto
što manje infrastrukture i nekih skupih kadrova bi taj projekt zahtjevao bilo bi ga i lakše uvesti

NE! Nikakvi porezi, dosta ih je i ovako. Sagni se da te lakše preko leđa! Ma da nebi!!!
Umjesto progona, edukacija!
Umjesto šikaniranja, rehabilitacija (nije da je potrebna svima, al nekima je :p )
Uštede vidljive samim ćinom legalizacije su smanjenje sudskih procesa, smanjenje zatvorskih kapaciteta i povečanje produktivnosti, jer će poljoprivreda živnuti, veći broj radnih mjesta jer će se pokretati proizvodni procesi bazirani na konoplji te naravno ekološki aspekt povrh svega.
Aj sad vi!
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
Nis meni vise nije jasno, ko da pricamo kineski, osim da svi hocete legalizaciju, pa hocu i ja, ali je li to imalo realno. Nabrojite zemlje gdje je tako? Jel mi jedni druge opce citamo??? Znam za ono selo spanjolsko, al ni tam se nisu uspjeli dogovoriti, pa odustali. Isto ko i ovdje, a i na Srbiji, kak se cini barem.

Slazem se da ak se radi nabrzaka, moze lose ispasti. Al na ovaj radni zakon treba reagirati. ETo, meni pada na pamet, ako nista drugo, bar ga ismijati, tj. ljude koji na tome rade.

Nis ne kuzim, jel nam opce stalo ili nije. Pada mi na pamet da su gruveri mozda veci "ovisnici" o adrenalinu nego o vutri. I dajte nemojte krivo ovo shvatiti ovisnik. Za sebe znam da je i jedno i drugo. Pada mi na pamet da ni samom forumu nije stalo.

Al kuzim kaj Zlo misli pod silom, al svejedno treba dati razlog. Al isto tako, kaj se desilo Assangeu, il kak lik se vec zove.

Aj kad se ljudi vrate s mora, bit ce valjda vise pameti.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
Treba skupiti statističke podatke o utjecaju legalizacije na društvo u zemljama koje su legaliziralie marihunu, tipa Portugal,Nizozemska,Češka....
Podvući crtu između marihuane i drugih droga,te jasno definirat svaku!
Dozvolit uzgoj do 3 sadnice po osobi.
Strogo zabranjena prodaja domaćeg uzgoja, država bi imala privilegiju prodaje kontroliranog uzgoja uz neki certifikat kvalitete ( sadržaj thc-a) te bi na taj način punila proračun, gotovo u potpunosti ukinula uvoz marihuane te naši novci ne bi išli van, preprodavačima bi oduzela posao, rasteretilo bi se sudstvo, rasteretila bi se policija.
Zabranjena konzumacija na javnim površinama,osim u predviđenim ustanovama koje dozvoljavaju korištenje (coffe shopovi.....)
Dozvoljeno nošenje 5g na javnim površinama, te dopuštena količina od 300g u kućanstvima.

Treba ubacit i ekonomski aspekt:- produživanje turističke sezone, otvaranje novih radnih mjesta ( sadnja,obrada,prodaja), medicinski turizam, razvoj farmacije......
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja sam malo pricao s ljudima o toj peticiji i vecina mi je doslovno rekla da ih nije briga. Mislim da cemo i dalje samo sanjati o lijepoj drzavi di bi svi zivjeli ko bubreg u loju. Ako zelite moju pomoc, ja cu dat sve od sebe ali objektivno, smatram da nista od tog biti nece jer ljude jednostavno nije briga za ista.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
Kod nas su na vlasti lijevi,i da je legaliziraju ,nakon 4g doći će desni i to ukinut.
Da se skupi 100 000 ljudi na organiziranom skupu,to bi već dalo neku težinu, u hrvatskoj ima oko 350 000 ljudi koji konzumiraju marihuanu,te sad je poanta kako privuć ljude,znam da bi bilo negdje oko 20 000 penzića ako bi se dijelio besplatan grah.
Za legalizaciju bi trebali imati veliku podršku medija koji bi vršili pritisak na vladu,a mediji bi trebali biti dobro informirani,bez ijedne greške,jer samo jedna greška i sva pada u vodu,što jednostavije i efikasnije.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Samo se vi borite s vjetrenjačama... Eto, ja rekoh što želim i rekoste mi da sam nerealan... realno je da ti vlast koju si sam postavio zabranjuje i kontrolira svaki tvoj korak dok si u svom domu i da te policija sa natpisom na autu "sigurnost i povjerenje" maltretira, ali je nerealno reći da želiš slobodu... sanjamo ju od kad postojimo i nikda ju nismo imali, a ćini se da i nećemo. Mene iskreno zabole za zakon, što uostalom možete pročitati u mojem prvom komentaru. Ostajem tu da moderiram, što mi je i posao, a vi diskutirajte o porezima, dopuštenom broju biljaka i ograničenjima, ja sam over&out...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
jesam je napisao(la):
pa ak bas mora i registracija, ali bez ikakvih posljedica i u strogoj tajnosti, nesto tipa dijagnoze,


Da pojasnim samu sebe, nisam mislila da mi dobivamo dijagnoze, nego da se primijeni za registraciju nesto slicno kao zakon o tajnosti lijecnickih dijagnoza, al u ovoj zemlji se po potrebi dila i dijagnozama, pa ono...

Za neke velike projekte trebaju i velike pare, a da je netko od nas tu project manager, ziher ne bi visio na forumu, vec bi zaradjivao lovu.

Ovo mi nije jasno iz istog texta JL, 21.6. 2012:

Naime, kako saznajemo od radne skupine koja je proteklih mjeseci radila na doradi teksta novog Kaznenog zakona, koji je Sabor prihvatio lani u studenom, a koji bi na snagu trebao stupiti 1. siječnja sljedeće godine....

a onda

No, ovo je tek prijedlog radne skupine, koji treba proći javnu raspravu i saborska čitanja...


Nisam nigdje nasla ni nacrt, ni javnu raspravu, osim ovoga
DATUM: 24.5.2012.
GOSTI: - mr.sc. Sanja Jelić, Psihijatrijska bolnica Vrapče
- dipl.iur Sanja Mikulić, Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske
- prof.dr.sc. Ksenija Turković, Katedra za kazneno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Povodom izmjena i dopuna novog Kaznenog zakona, dana 24. svibnja 2012. , u prostorijama Pravnog fakulteta u Zagrebu, održana je tribina na temu dekriminalizacije posjedovanja i korištenja lakih droga. Izlaganje je započela prof.dr.sc. Ksenija Turković, osvrćući se na izradu novog Kaznenog zakona, gdje je istaknula problematiku odredbi u kaznenih djela protiv zdravlja, točnije odredbi o pitanju droge, koja su ostavljena kao posljednja za urediti. Radna skupina se, pri izradi Zakona, suprotstavljala da odredbe o posjedovanju droge ostanu u Kaznenom zakonu, no tada su naišli na prepreke oprečnog mišljenja Vlade Republike Hrvatske. Trenutno, radeći na izmjenama istog Zakona, Radna skupina se posebno osvrće na spomenutu problematiku, počevši od odredbe koja propisuje kaznu zatvora do 6 mjeseci, za neovlašteno posjedovanje droge za osobnu uporabu. To je protivno stavu Radne skupine, koja polazi od raznih statistika i parametara : Državno odvjetništvo je u svom istraživanju prikazalo pregled za razdoblje od 2009. do 2011. godine, ističući kako je u tom periodu, za povredu članka 173. st. 1. (posjedovanje droge za osobnu uporabu), od 17.002 prijavljena slučaja, odbijeno njih 77 % , i kroz praksu malog broja kazni zatvora (do najviše 3 mjeseca), suci su ta kaznena djela klasificirali kao prekršajna djela. Također, sudovi su kroz praksu označavali povredu istog članka ili kao beznačajno djelo, ili su ih odbacivali zbog primjene načela oportuniteta (60% slučajeva). No, kroz istraživanje je do izražaja došla i problematika neujednačenog postupanja sudova, u raznim gradovima Republike Hrvatske. Nova Radna skupina zalaže se za rješenje tog problema, na način kojim bi se čl. 173. st. 1. (posjedovanje droge za vlastitu ili osobnu uporabu) izbacio iz Kaznenog zakona. Time bi se to djelo depenaliziralo i prešlo u sferu prekršajnog djela, što bi osiguralo rješenje za problematične rezultate istraživanja DORH-a , smanjenje stigmatizacije počinitelja, kao i fleksibilnost postupanja. Također, Radna skupina ističe i nužnost smanjenja kazni, koje su prema starom Kaznenom zakonu bile rigorozne , čak i u odnosu na europska zakonodavstva. Za primjer se daje odredba o kažnjavanju proizvodnje i prerade droge i sredstava za njenu proizvodnju, gdje se kao novo rješenje, daje gornja granica od 3 godine zatvora, dok je u prijašnjem uređenju ona glasila na 15 godina. Radi se i na uvođenju popisa kvalifikatornih okolnosti, koji će osigurati, da samo u slučaju takvih djela, za koja se izriče kazna zatvora od 3 do 15 godina, sude županijski sudovi i da ih se na taj način nastoji rasteretiti. Prof. Turković se osvrnula na problem inkriminiranja tvari u sportu te na listu tvari zabranjenih u sportu, koji nastaje pri izbacivanju novih lijekova na tržište te problem vremenskog razmaka, koji prođe do njihova stavljanja na spomenutu listu, a za to je vrijeme njihova uporaba legalna.Dipl.iur. Sanja Mikulić je istaknula, kako posao zakonodavca, pri izradi Kaznenog zakona, nije odrediti količine, već da je to pitanje prakse sudova, ali i procjene policije , no ističe praktično rješenje da se drugim zakonima urede zabranjene količine droge (npr. Zakonom o drogama). Osvrnula se na istraživanje koje pokazuje, kako spram drugih europskih zemalja, po pitanju konzumacije i njenih posljedica, ne spadamo u rizičnu skupinu (od ispitanika se samo 3% se izjasnilo uživateljima teških droga). Statistike tog istraživanja pokazuju da je godišnje oko 7000 prijava za korištenje, 6000 zaprimljenih prijava od strane policije, 150 smrtnih slučajeva (od čega 60% nastalih zbog intoksikacije metadonom). Isto istraživanje pokazuje da je prosječna dob ljudi koji se prijave za liječenje 30 godina. Osvrćući se na rad i tendencije Radne skupine, u depenalizaciji spomenutog posjedovanja u osobne svrhe, ističe primjer Portugala, gdje se takvo rješenje pokazalo učinkovitim.

Za kraj, mr.sc. Sanja Jelić se osvrnula na svoja iskustva u praksi, kroz rad s ovisnicima, ističući problem droge među mladima te kako je upravo ta skupina u zabludi glede dva pitanja: uvjerenja da mogu kontrolirati uživanje droga te glede uvjerenja da se ovisnost neće dogoditi upravo njima. Smatra kako nema svrhe izricati klasične sankcije starijim punoljetnicima, već ih je potrebno usmjeravati na razgovore i psihološke tretmane.Na tribini se došlo i do zaključka da bi depenalizacijom bila smanjena i potrošnja države na postupke suzbijanja droge (koji trenutno u RH iznose 90 milijuna kuna godišnje).


Kolko sam skuzila, uvijek isti ljudi, rade na istom rjesenju.
Vracam se ja na ideju bomb attacka, treba im dati do znanja da ce izgubiti pola milijuna glasova.

 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nisam bio na toj radnoj skupini niti sam upoznat s time, no iz ovog teksta vidim da oni uopce ne prave razliku izmedu laksih i teskih droga, njima je to sve ista skupina. Potpuno su neupuceni, svatko danas moze imati diplomu u HR i biti doktor ne znam cega na temelju niceg.

Ne znam sto bih pametno rekao na ovo, samo mi izaziva dodatan stres.


Nego, htio bih reci nesto nevezano za ovu "radnu" skupinu.

Jedva smo se rijesili HDZa i to na jedvite jade, nije puno falilo da opet budu oni na vlasti. I sad kako takvom narodu ista racionalno logicki objasniti? To je, ja mislim, problem broj jedan. Neukost. Nepismenost. Neobrazovanost. Netolerancija. I tako dalje da ne nabrajam...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Pa ključna riječ u svemu ovome je 90 milijuna kuna godišnje !!!
Što znači,žele li se odreći novaca; policija,sudovi,psihijatri,psiholozi,zatvori i slični, sa kojima si primoran 'razgovarati' kad padneš sa 1 stabljikom posađene marihuane.Pa naravno da ne žele.
To je direktna i 'laka' lova uzeta od poreznih obveznika !!!

Ostatak teksta sam obrisao,jer je tragikomičan bio,(želim blindirani bmw,vruću janjetinu i prasetinu,...):icon_lol:




Aj mi nacrtajte kak da citiram...volim ja svoj komp al on ne voli mene...
@jesam,ovo bi ti bio najjednostavniji način,kopiraš što hoćeš pa klik na onaj oblak i zalijepiš između [QOUTE]:icon_lol:[QOUTE.]
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
Tvrdite mi da sam sigurna i ja vama vjerujem. Evo, sad cu staviti karte na stol...pa cu se malo jos i dodatno otkriti. Nije meni bed zbog vas, nego zbog njih, ali oni su puno gluplji nego sto sam mislila. Nemamo se mi koga bojati. Nakon uspjesne, ali gotovo neprospavane noci, vrlo uspjesni jutarnji dan. Dakle,

bila sam osobno na presici. I to ne sama, pazi sad ove slucajnosti. Prava prica. Nakon laganog jutarnjeg mamurluka, nisam mogla naci maramu sto sam je kanila staviti, pa su mi ostale samo naocale. Prije nego sam isla, malo sam jos pogledala forum da si nabrzaka postavim pitanja s namjerom da ih ismijem, u cemu sam i uspjela. :bananica:banana_rasta::bananica I am feeling so good.
Nisam se u tramu mogla sjetiti trece trodiobe vlasti, a tu je jedna nelogicnost, no o tome drugom prilikom. Zovem frendicu i pitam, a ona meni di si. Ispalo da smo fakat slucajno u istom tramvaju. Ona do tramvaja bezveze kupila pokrivalo za glavu, hehe, i odluci ona svoje obaveze obaviti kasnije i ici sa mnom. Moja najbolja i najdraza prijateljica u zadnjih godinu dana nije sve skupa zapalila ni 10 jointeva, a prije toga nije duvala godinama, nesto malo u pubertetu. Dala ona meni sesirce i mi pravac na peti kat. Kao sto sam i mislila, od medija nista, samo mediaservis, nova i rtl. Sjele mi iza kamera. Presicu drzali neki valjda zamjenik glavnog k za gudru, zensla iz zdravstva i dk. Prvo im se prezentacija nije htjela podici, mislim ono, pa su se uznervozirali. Bla, bla, jako duga prezentacija (HZJZ), al mislim da to nikog ne zanima....ima pitanja...samo novinarka mediaservisa jedno neko glupo pizanje, nekaj oko komune susret...zgasile se te dve kamere...dosla ja do stola...samo malo, imam ja, a laganini skrivam facu s onim sta sam napisala odozgora, a odozdola, pazite sad:
images


sad cu postat da mozda ne stisnem krivi X, jer sam se malo nagradila...pa ona poslije connect
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
Znam da naslovnica krasno izgleda, zato sam je i kupila, mislim na nekoj akciji za dve,tri kune. Neke ce mozda zainteresirati, ja popusila ozrenkanceljakov marketinski trik, pa oni koje to zanima, a znam da ih ovdje ima, ako j os ne znate, ono malo kaj sam opce procitala je cisti feik. Posebno obratite paznju na crvena slova...to mi je bio cilj. Ovako je to otprilike izgledalo....
Taj k za kriminal se poceo znojiti i kreveljiti s rukama preko cijelog lica i onda velim ja otprilike ovako, frendica snimala, pa kad nadjem siguran nacin uploada i ak to sve stima, saljem.

ja: Izuzetno mi je zao sto nema drmrscr K.T. i neki k mr. S.M. (pogledajte Tekst iz pravnika), jer sam ih ovdje ocekivala, s obzirom da je Medj. dan ...imala bih pitanja zapravo za njih, ali sad cu iskoristiti priliku.... i onda

sm. Evo, ja sam tu, pitajte
ja: zanima me radni nacrt bla, bla,bla
sm: Trebali ste doci na javnu tribinu........
ja: nisam znala, inace dobivam takve pozive, a i danas je m.d.
sm: a tko ste,
to onu glupacu nije pitala, prije je bilo nezamislivo postaviti pitanje a ne reci iz kojeg ste medija i ime i prezime
ja:bubnula, ajme smijeha, al necu (kljuc8ne r), e a ime s. heeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrreeer, velim ja njoj: vas cu kasnije nesto pitati, al prvo mi recite zasto nije objavljen nacrt r. z.
sm: objavljen je na MIN
ja. nije, gledala danas, nema veze
ja zeni iz zdravstva: moja frendica odnedavno ima M......S, iako sve apsolutno govori u prilog toj dijagnozi, samo joj napisali izolirani slucaj, sprasili 5 kortikosteroida za koje se sigurno svi slazemo da su stetni i poslali je doma s apaurinima s uputom da se opet javi kad dozivi novi relaps. Zasto ona sebi ne bi sadila i odabrala sebi prirodni lijek? Zena zakolutala, ovak i onak i bez mene zgleda ko da ce svaki cas onesvjesti, nekaj promrmljala ona i onda:

dk: Ma ja sam htio 2 bilje dozvoliti..prekinem ja njega
ja: znam ja sto ste vi htjeli, prekine on mene
dk: dozvolite da kazem do kraja, znate, ne bi vjerovali kakve sam dvije bilje nasao u septickoj jami, pa da se time lijeci?, visak, manjak, prodaja (to ga nisam ni pitala) i prekinem njega, a onda pitanje za tog nekog k, za kojeg sam skuzila da je i obratila mu se kao zam ravnatelja poli, (a na to njih troje drzaca pras u smijeh, a taj k veli, da sam bar) koji se cijelo vrijeme, valjda u strahu od crvenih slova na knjizi, nelagodno meskoljio, inace, tip je, btw, bas zgodan, mlad i na prvi pogled simpa zgleda, ko Robert Deniro, al visi, ali neki plasljivac ,joj,joj,joj
ja:sigurno ste culi da je nedavno netko pao, mislim, ulovili su ga s 2 kile duvana, i znate sto se desilo, na placu je duvan bio 60 kuna, a sad je 90. Mozete li nabrzinu zakljuciti sto iz toga slijedi s obzirom na novi zak, i on zbunjeno suti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
ja: evo male pomoci, recite mi jel znate cijenu h i cannabisa, (u medjuvremenu sam nekome rekla da ne zelimo vise da travu zovu marihuanom jer je pogrdno, nego cannabisom
K: Cijena jednog g je 5 tis eura!!!!?????, a svi blenuli u njega, ajme smijeha
ja:ma dajte, ja cula da se g moze za 150, a on se malo snasao pa:
k: a ne, to je O,1, znate, oni to na doze
ja. da, imate pravo, pogrijesila sam, nas to uopce ne zanima, jos samo jedno pitanje za vas, kako je moguce da policija na cijim autima pise povjerenje i sigurnost ulazi u nase kuce bez kucanja i odobrenja i radi pretrese bez naloga, znam ja vas odgovor, obratite se nadleznoj kontroli, ali nasa djeca se boje jer znaju da ih u tom slucaju ceka tarapana u mraku
ja: pitanje za ms: recite mi koja je razlika izmedju trave i skunka
ms: ja sam samo zamjenica, glavni je dk, prekinem ja nju,
ja: ja pitam vas, a ne dk
dk:to je vjestacki uzgojena trava u laboratorijima, razlika je samo u koncentraciji, skunk ima 10 posto, a na to se ta SM, iliti ga ms, da sad sve ne mijenjam, digne i zavristi, konf je gotova, nema pitanja....ono sto sam jos uspjela je obratiti se tom jadu i bijedi od novinara i to ovako:
Gospodo novinari, moji bivsi kolege, sram vas bilo, ko vas i koliko placa, dogovorite se jel Poljakinja il Cehinja i onda nas je obje od silnog bijesa sm doslovce izgurala kroz vrata, a ni nama se naravno vise nije dalo tamo nikako biti, hehe. U tom naguravanju jos sam rekla da mi vise ne pristajemo na dekriminalizaciju, nego da trazimo legalizaciju!!!!!!!!

I m so proud. Hodala sam gradom uzdignute glave i da ne velim jos cime, hehe. A u glavi mi je bila misao koju je Mrkvica napisala Mazaru: KAD TE ZGAZE, TI SE USPRAVI POPUT TRAVE!
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Kao da namjerno pišeš zbunjujućim stilom.Inicijali, sleng, ovo, ono...Pa ako si objasnila u startu o kome i čemu se radi, ne shvatam zašto te neke šifre i gluposti.
I na kraju ćeš okačiti video svega:blah:.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.