Prijevremeno određivanje spola biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.05.2015
49
73
18
39
Pozdrav. Zanima me ako je moguce prijevremeno odrediti spol biljke u outdooru. Znaci ovako, tri biljke neke domaje stare vec par dana su u pitarima od 3 l i ja bi ih svaki dan u 8 ujutro vadio iz podruma na sunce i u 8 navecer ih opet vracao u podrum. Tamo je totalni mrak i 10 stupnjeva manja temp. Po nekoj logici bi trebale pokazat spol pa bi ih ja presadio u vrt na revegetaciju. Evo to je neki moj experiment pa ako je neko probao neka se javi
Unaprijed se ispricavam ako je neko vec otvorio ovakvu temu, ja nisam nasao nista
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pol ces videti kad krene u cvetanje, nista ranije nije moguce :) I rade to ljudi sa unosenjem i iznosenjem, nisi izmislio tu tehnologiju ali mene bi to recimo mrzelo, a i biljci najvise odgovara ujednacen svetlosni rezim, sto je prevelika obaveza da je svaki dan u isto vreme vadis odnosno vracas :)
 
13.05.2015
49
73
18
39
moguce je ranije u boxu 12-12 rezim i onda nastavak. to znam da ljudi rade ali ovo nisam nigdje vidio. volio bi da se javi neko ko je bas probao
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Meni su regular sjembe uglavnom pokazivale spol u outu negdje do najkasnije 20-tog dana, uglavnom i prije. Mislim da nema potrebe za unošenjem i iznošenjem.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Sad sam baš išao pregledavat svoje stare dnevnike gdje sam radio sa regularkama. Sorta K2 mi je vanka već 10-ti dan pokazala muški izrast. Isti slučaj je i sa GOM sortom bio koji je u sličnom razdoblju pokazao. Jedino su mi neke sativčuge odugovlačile, njima su se muškići pokazali tek oko 4-tog tjedna. Uglavnom muškići se ranije pokažu, i čak prije izbacivanja jajca možeš po tom specifičnom žutom izrastu na vrhu biljoze skužiti da će biti muško. Bolje ti njih ostavi vanka, otvori neki dnevnik ili stavljaj slike pa ti uskočimo ako uočimo mladića ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and Stipe

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Baš se zato i tako kasno pokazala jer je ženska, ženski se preflower pokazuje kasnije od muških. Muški ako nepratiš izrast onda ni neznaš dok ne izvali jaja. Uglavnom što duže čekaš na pokazivanje to ti je veća šansa da će biti ženka. Evo taj muški specifični izrast;

K2.jpg

To se obično rano pokaže kod muškića, i to kad vidiš sa 100% sigurnošću možeš znati da je muški.
Edit, evo još malo, gom u drugom tjednu;

gom.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Snup and Juritmix

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Slabije se vidi na slikama. Ali sjećam se da mi je na jednoj muškoj bilo kako sam opisao. I znači ako je tako 100% muški.:thumb:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@funky weed Ne znam kako su ti tako brzo pokazale spol? Evo ove godine da riješimo mnogo misterija. Stavljajmo fotke kad mislimo da ima preflower kao i karakteristike koje je No Joke prikazao na slici. Naravno i starost biljke pri sumnjivim stigmama.
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
A nazalost nemogu uploadat slike pa ni vodit dnevnik rado bi pokaza biljke nisu mi nikad ovako brzo narasle jos sam miksa zemlju iz sume i iz vrta.mozda zbog ovog vremena nenormalnog cas je sunce cas kisa.komp mi je u kvaru :(
 
Poslednja izmena:
07.06.2016
8
0
1
30
Poz ekipa, imam biljku vani, oko 80 dana u vegetaciji, visoka oko 80 cm xD Uglavom zanima me da li se sada preflowers vec mogu pokazati? Na par mjesta sam vidio neke bjelaste niti duljine 4-5 mm... Nazalost nemam fotku posto je vidam nocu, a nemam adekvatnu opremu za kvalitetnu sliku u to doba dana... Lp