prijevremeno određivanje spola

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
imam 5 biljki u big tower PC kućištu, ali zbog prostora želim odrediti spol biljki, da ne trošim prostor na muške biljke

dakle.. koja je najbolja metoda za određivanje spola uz što manje stresa, pa vraćanje u vegetaciju?


možda već postoji tema, ali nisam uspio naći


hvala :sun2:


edit: znam da se nakon nekog vremena u vegetaciji pojave muški ili ženski cvjetovi, ali bojim se da mi ne prerastu box dok se ne pojave... visok je 60ak cm
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
Šaman Šandor je napisao(la):
Stavit na 12/12 i kad pokažu spol pobacat muške i vratit na 18/6 ?
Mislim da nisam neku alternativu pročitao

a ne znam jel može ta metoda utjecati na pojavu hermafrodita?
čitao sam na nekom stranom forumu da se moža jedna grana biljke prekriti nečim što ne propušta svjetlo na 12 sati svaki dan, pa da ta grana pokaže spol...

ne znam što od toga da odaberem, ovo drugo mi se čini prezahtjevno, morao bih biti doma češće nego što jesam
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Možeš uzeti klon i kad pusti korenje stavi ga na 12/12 dok je biljka od koje si ga uzeo i dalje u vegetaciji pa ćeš vidjeti spol ;)
Nije veoma praktično, pogotovo ako nemaš drugi boks...možeš recimo ako si svakog dana kod kuće da vadiš taj klon iz boksa pa da ga stavljaš na mjesto bez svjetlosti...u ormaru recimo.Ak radiš CFL grow bit će malo teže pogotovo ako nemaš žarulja crvenog spektra... Čisto ti dajem ideju.Ono sa prekrivanjem sam i ja nekad sreo da se spominje...mislim na rollitup-u, al nisam čitao da je neko to radio...jedino se sjećam ove metode sa klonovima...Ma uglavno zanimljiva tema :) Sad si me natjerao da mislim, možeš se slobodno osjećati kriv što neću moći da spavam ove noći. Ti si monstrum! :rofl:
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
ahahaha baš sam okrutan :D
dobra ti je ideja s klonovima, ali radim neki stealth u PC boxu pa ništa od toga
prelijen sam za ovo prekrivanje grana, pa sam jednostavno stavio režim na 12/12 pa šta bude
 
26.03.2010
45
3
0
47
neki lik s nekog drugog foruma je napisao(la):
I've had 100% success presexing. It is waaaaayyyy easier than all that other stuff. Gently peel open the little pod that grows by the branch on the main stem. Look at it with a magnifying glass. Balls = male. Hairs = female. You can do this after about the 5th node, depending on variety. No reverting, no paper bags, no light schedules, works every time.

pozdrav ekipo!!
jeli iko cuo za ovo?? ili probao???


uglavnom evo link cijele stranice, taj post je 2 od kraja!!

http://boards.cannabis.com/hydroponics/146800-how-long-bubble-clone.html