Prinos

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.10.2009
4
0
0
34
Pozdrav svim clanovima foruma.

Imam nedoumicu kod unutrasnjeg uzgajanja,a tice se prinosa uroda. Kod proizvodjaca semenki sam video da su oni otprilike propisali kolicinu na m2 (npr. Sweet seeds je za Cream Caramel predvideo oko 300-400 g na m2 (sea of green)). Sad me zanima,kolko bi moglo (ako je to uopste moguce predvideti) stvarno da se dobije na m2 prostora sa optimalnim uslovima (sto podrazumeva 250w HPS & MH,cevni ventilatori za ulaz i izlaz vazduha,rast i razvijanje korena i biljke u medijumu(kokosova vlakna i hydropton glinene kuglice),destilovana voda sa neutralnom pH vrednoscu i odgovarajuca djubriva,kako za vegetativnu fazu,tako i za fazu cvetanja).

i jos jedna nedoumica:

Nije mi jasan jos jedan podatak,a to je vreme rasta i cvetanja. Za outdoor zna se,u aprilu bacas seme,u septembru ili oktobru beres,ali sta je sa indoor-om? Jer proizvodjaci semenki,pored ostalih podataka o sorti koju narucujemo,daju i podatak koji kazuje vreme cvetanja (npr. Indoor flowering 8/9 weeks).Sad,da li je to ukupno vreme od semena do ploda,ili je samo jedan period u razvoju biljke (npr. vreme koje je potrebno da biljka procveta nakon sto smo je prebacili na rezim cvetanja)?

PLEASE HELP!!!!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
sa 250w neces dobit tolko sigurno

racunaj si da ces max dobit 1g/w u savrsenim uvjetima!

velicina boxa ti nije bitna, nego svjetlo i metoda kojom gajis

mozes stavit 1 biljku u 50x50 i dobit 200g i mozes stavi 1 biljku u 100x100 i dobit 200g...

ovisno kakvu jacinu svjetla korisitis. svaki bolji proizvodjac sjemena napise kolko terba kojoj sorti da dozrije.

indice su ti brze od 50-70 dana ovisno postoku udjela same indice, sative sporije cak do 4mj!

vrijeme se mjeri koliko dana biljka cvate, znaci koliko je dugo na 12/12h.

vrijeme od sjemena do samog suhog vrha moze bit i 2 god... ovisno koliko biljku drzis u vegetacji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.