Priprema opreme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.05.2021
4
1
3
48
Pozdrav drustvo, odlucio sam se prvi put da napravim ozbiljan grow uz propisanu opremu jer sam prosle godine pokusao samostalno od napajanja da napravim COB panel 4x50w, sto je funkcionisalo odlicno dok AliExpress cipovi nisu poceli da se gase jedan za drugim posle par nedelja sami od sebe (reklamacija uvazena samim tim su i priznali da ja nisam omanuo nigde). Elem da predjem na stvar, trenutno prikupljam opremu i plan mi je sledeci :
-Grow box velicine 100x50x120 cm (DxŠxV) materijal šperploča i reflex folija
-Svetlo HPS 400w + 400w prigušnica
-4x Pc ventilator sa napajanja (13x13 cm) 2 usisna i 2 izduvna
-2x El. timer
E sad moj plan je da prvi grow odradim sa 2 biljke Sensi Skunk-a feminized, pa bih rado da cujem vase savete vezano za velicinu boxa i navedenu opremu da li je odgovarajuca i da li imate predlog za nesto bolje. Moj strah je sledeci, prosle godine kada sam probao svoj prvi grow sa tim led panelom i jednim sensijem, taj sensi je porastao tu negde oko 120cm, da li ova oprema moze da izdrzi jedan ovakav grow jer ne bih bas da bacam profi semenke (a sorta je sa velikim prinosom) i novac za opremu koja nece biti adekvatna. Jos uvek sam dosta zelen, trudim se da naucim i iscitam sto vise ali bih da cujem konkretno misljenja o ovom grow-u. Hvala unapred i svesno u desno:thumb:::listomahanje::
 
01.05.2021
4
1
3
48
Hvala na odgovorima, planiram da radim Screen of green sa biljkama, zato sam naveo dimenzije gde je sirina boxa bitnija. Sto se hladjenja tice planirao sam kazem 4 ili vise PC ventilatora za napajanje 2 u visini svetla i 2 u visini biljke ( vent sa napajanja mi se pokazao super 1800 rpm sa protokom 75cm3/h) i imam klimu direktno iznad boxa za ekstremne situacije bas. A sto se semenki tice cutii to sam doneo sam iz Amsterdama dok nas nisu jos zakljucali i bacili kljuc, malo sam skeptican da narucujem jos. Barem jedan grow da izguram pa cu onda da se drznem. :D