Priprema za WW grow! Par pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.08.2011
2
0
0
43
Prvo da vas sve pozdravim, i da pohvalim organizatore foruma, forum je zaista fenomenalan!
Kao sto pise u naslovu, pripremam se za grow WW, koliko sam upucen citajuci forum, nije bas laka sorta za uzgoj, pa bih za par stvari zeleo da cujem vase misljenje.
Kao pripremu za WW poslusao sam savet foruma, i upravo zavrsavam grow nekih obicnih semena ( u zadnjih godinu dana sam skupljao semena iz svega sto je dobro radilo :) ), ali da napravim redosled, prvo oprema.
Box je velicine 90x90x200 cm.
Imam 3 lampe, 250 w ( bela, shtedna )
400 w MH
400 w HPS.
Od gnojiva nisam pripremio nista za vege rast, dok u fazi cvetanja koristim, hesi bloom, hesi phosporus, hesi super vit (ceo grow) i slavol jednom nedeljno. Gnojiva sam koristio svako zalivanje u cvetanju svaka 3-4 dana, osim slavola jednom nedeljno, i hesi phosporus (od 4 nedelje cvetanja ). Gnojiva podnose sasvim ok, i mislim da tu nisam gresio.
Za ventilaciju imam jedan ventilator za upumpavanje vazduha, jedan za izduvavanje i jedan u box-u veliki letnji :) za rotaciju vazduha. Prostorija je u kojoj je box ima dobar dovod svezeg vazduha (prozor je kontantno otvoren )
Zemlja koji sam kupio Klasmann TS 2 za pikiranje i sadnju lisnate i cvetajuće ukrasne biljke, sa odgovariajucim ph-om, odnos N:p:K 14:16:18.
Zeleo bih da vam u kratkim crtama opisem ovaj grow da bi mogli da me uputite na nedostatke i eventulane greske koje sam napravio.
Od kako su biljke izasle iz zemlje bile su na svetlu 24/0 2 dana 250 w stedna sijalica, saskije 3 L. Zatim sam zamenuo lampu pa je MH 400 W sijala 18/6 sati dve nedelje, biljke su se lepo razvile ( nisam ih rezao jer jos uvek nisam vest u tome) za taj period su narasle do nekih 30-35 cm, presadio sam ih u saksije od 9 L i ubacio HPS 400 W, promenio svetlost na 12/12. Posle 7-10 dana pokazale su pol, ostale su mi 3 zenke, razlicite, jedna ima grane koje ne rastu u par, prvi put to vidim, ako neko zna koja je sorta neka kaze, ali nije to najbitnije, onako usput :).
E tu nastaju poblemi, HPS zaista oslobadja mnogo toplote, i plaseci se da ne sprzim biljke lampu sam drzao na nekih 40 cm od vrhova, ONO STO ME NAJVISE ZANIMA, je da li je to daleko, koliko bi trebalo tacno lampa da bude udaljena, i da li velicina saksije utice na velicinu biljke??? Jer su biljke pocele da rastu nenormalno!!! Do polovine cvetanja su narasle do nekih 150 cm, pa jos plus visina saksije i eto problema, poslusao sam savet prijatelja i u cetvrtoj nedelji sam odrezao vrhove na sve 3 biljke, kasnije sam procitao da je rezanje u fazi cvetanja ne valja, medjutim kod mene nije ispalo tako lose, pocela je vise da "gura" u grane sa strane i sada u 7 nedelji cvetanja imam zaista lepe grane. E sada, ovo ce ispasti kako ispadne, ali ono ka cemu tezim u sledecem grow-u je da stavim 5 semena WW, kupljene su u Austriji, nemam ih trebutno kod sebe, ali tih 5 komada kosta 70 eura, tako da mislim je top kvalitet, i zelim da tih 5 komada bude visine do 120 cm, da nemam puno grana sa strane vec slikovito 5 stubova punuh hedica :) Znaci, ono sto me zanima je:
1. KOREKCIJA VISINE
2. Kada rezati koliko i sta ( i cilju stubaste biljke )
3. Da li su ok postojeci uslovi ili mi treba jos nesto ( ventilacija, gnojiva... )

Hvala unapred!
P.S. Post mi je malo duzi, nadam se da vas ne mrzi da citate.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
mislim da si ljepo si pripremio box i sve, a za visinu lampe : stavi ruku na vrh biljke i drzi par sec, ako osjetis toplinu, digni jos gore lampu i tako si namjesti... u vezi saksija, moze utjecat na velicinu biljke ali tek kad korijeni popune svu zemlju u saksiji da nemaju di ic... ali inace ako imas dosta velike, nemoras se brinut... :)
 
18.08.2011
4
0
1
36
stavi minimum 5o-60 cm razmak od hps-a, ja sam drzao na 30cm i manje nekim mesec dana i jedva je prezivela s tim da joj je vecina listova sprzena na krajevima i hedovi su mi nesto mrsavi
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....nisi spomenuo dal koristis Cooltube ili ne jer bez njega je 40 cm premalo a s njim taman......

.....i da velicina posude utjece na rast biljke......sto veca posuda to je i veca biljka....blablabla sto i ptice na grani znaju.........

.....a za korekciju visine upisi u google scrog, lst, toping pa ce ti sve bit jasnije......
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
Ivach je napisao(la):
.....nisi spomenuo dal koristis Cooltube ili ne jer bez njega je 40 cm premalo a s njim taman......

buraz meni je tube u kojem je agro 400W deset centimetara od vrha biljkica...ovisi o ventilatoru kojeg staviš da tera zrak!
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Nije tolko bitno kolki je ventilator na cool tubeu.bitnije je kolko topli zrak vuce.ja na svom cool tubeu imam vent od 388m3/h i cool tube mi je bio dosta vruc sve dok nisam kupio prjenosnu klimu i usmjerio da puse prema usisu zat CT.sad je savrseno.sto ti vise vuce hladniji zrak to ce bolje hladit.makar imao vent od 200m3 ako usisava hladni zrak bit ce ti ok.
 
18.08.2011
2
0
0
43
Hvala svima za komentare, ono sto ipak nisam uspeo da shvatim iz vasih odgovora, je sledece:
Ako HPS stoji na udaljenosti od 50-70 cm razmaka od biljaka, cini mi se da ih daj razmak natera da se izduze, pa verujem da to nije dobro???????????
Uzecu cool tube za WW grow, i jos par ventilatora, moze mala pomoc oko postavljanja??? Pretrazivao sam forum i nigde da nadjem kako, i gde tacno ide cool tube??????
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Pa 50-70 cm je previse al ako ti na blizem kuri biljke onda bolje da je dalje.zato si uzmi CT neces fulat.puno ce ti se popravit temp.