Priprema zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Evo ovako.Recimo uzmem composana zemlju ili nešto šta se več navelo tu,znači hranjivo je za vegetaciju u potpunosti bez gnjojenja uopče.Uzeo sam od Hesi komplet gnjojiva za kompletan grow,znači gnjojiva su za cili period,vegetacija i cvjetanje.Oče li u vegetaciji onda to biti previše gnjojiva ako se gnjoji naravno koliko treba,a zemlja(u vegetaciji) je več dovoljno nahranjena svim potrebnim?Kako tu onda postupiti,manje gnjojiti u vegetaciji ili se ne obazirati na hranjivost zemlje.Valjda ste me razumili.Volio bi čuti odgovor jer su pripreme pri kraju...Hvala unaprid i sretan nastavak blagdana!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Molim Vas iskusni,kako ovo sa zemljom funkcionira?Oče li biti problema ako se gnjoji u vegetaciji?
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Greenpower1 je napisao(la):
Molim Vas iskusni,kako ovo sa zemljom funkcionira?Oče li biti problema ako se gnjoji u vegetaciji?

SLO Era je vec sve objasnio u temi Prihrana biljki tako da kad procitas sve ce da ti bude jasno.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa nisan naša konkretan odgovor,sve se svodi na to koja se zemlja uzima,koliko je hranjiva,koja gnjojiva...Ukratko,uzmen li najobičniji humus bez nekih extra elemenata,mogu stavljati gnjojivo u vegetaciji i cvijetanju normalno?
 
10.01.2009
10
1
0
38
imam i ja komplet Hesi za zemlju od pocetka do kraja. sve pise koliko treba toga na koliko litara vode, ali nigdje ne pise koliko trebam zaliti u teglu. imam tegle oko 12l. pa ako netko ima iskustva neka podijeli s nama koji nemaju.
hvala
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
E jel moze neko da mi kaze da li valja ovakva zemlja.
ovo pise:
FARMERKOP
zemlja za cvece HUMOVIT - prirodno organsko djubrivo- oplemenjivac zemljista
koristi se cist ili u mesavini sa peskom i zemljom, uz dodatak mineralnih djubriva. primenjuje se za saksijsko cvece i baste, Popravlja osobine isposhtjene zemlje
sastav: Ph 6.9-7.5 O.M min 20 %, P2O2 min 0.12% , K2O min. 0.1% , N min 0.45 %
proizvodi i pakuje FARMERKOP Brancic Ljig
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Ljudi imam jedno na prvi pogled glupasto pitanje,ali na pocetku mi je bilo jasnije nego sad kad sam procitao miljon postova.Zanima me sta je ta "tera magma" jeli to zemlja za sadit ili umjetno gnojivo za dodat.Sve mi se pobrkalo jer ima puno pojmova a i naroda pa se sve izmješa.Mislio sam uzet sutra composanu,reci cu da mi treba za kucno bilje i da je ph oko 6.Kupit cu i glinene kuglice a nabavio sam malo stiropola.Sta bi mi jos trebalo,i koji su mikroelementi poticajni za travu?

Sta je to supstrat ,a sta treset?

hvala
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
PimplaMan je napisao(la):
Ljudi imam jedno na prvi pogled glupasto pitanje,ali na pocetku mi je bilo jasnije nego sad kad sam procitao miljon postova.Zanima me sta je ta "tera magma" jeli to zemlja za sadit ili umjetno gnojivo za dodat.Sve mi se pobrkalo jer ima puno pojmova a i naroda pa se sve izmješa.Mislio sam uzet sutra composanu,reci cu da mi treba za kucno bilje i da je ph oko 6.Kupit cu i glinene kuglice a nabavio sam malo stiropola.Sta bi mi jos trebalo,i koji su mikroelementi poticajni za travu?

Sta je to supstrat ,a sta treset?

hvala




to šo kupuješ je TO ŠO TREBAŠ + stiropor!!!!
...i ne zamaraj se...lagano,prouči,posadi I TO JE TO!!!!
POZDRAFFF...!!!
 
21.08.2008
46
8
0
43
gens je napisao(la):
Za vegetaciju sam koristio neki jeftini domaći proizvod AGRO BIZK (pomiješao sam ga sa pijeskom, stiroporom i keramzit glinenim kuglicama)... pokazalo se kao loša varijanta... ne sadrži MgO i neke druge potrebne sastojke tako da su biljke imale problema.

Za cvjetanje sam uzeo substrat Terra magma od Substrala sa lavagranulatom. Čini se da je odličan, dodao sam cca 5% stiropora i 5% pijeska kao mješavinu, a na dno posude keramzit kao drenažu. Biljke su se preporodile i odlično napreduju.
Evo i ja sam danas u Bauhausu uzeo taj AGRO-BIZK... Cinio mi se ok,vidio da ima dosta tih elemenata u tom substratu,al sad vidim da je Ph=6,0-7,2!
Mogu li to nekako pripremit da koristim ili da jednostavno idem po drugu zemlju..!?
Trebo sam znat da tu nesto ne stima kad je 50L bilo 25kn...:eek:hno:
 
30.11.2009
17
1
0
44
Da li ako je ph zemlje npr8 jel mogu spustiti taj ph zalivanjem vodom kojom je ph oko 5 pa da dobijem priblizno idealnih 6.5ph
 
30.11.2009
17
1
0
44
e hvala pa nisam znao zato i pitam ,kupio sam neku florabellu zemlju pise da je ph od 5.5-6.5 ali kada ja zabodem moj ph metar daje mi ocitavanje preko 8 :(
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
poljoprivrednik* je napisao(la):
E jel moze neko da mi kaze da li valja ovakva zemlja.
ovo pise:
FARMERKOP
zemlja za cvece HUMOVIT - prirodno organsko djubrivo- oplemenjivac zemljista
koristi se cist ili u mesavini sa peskom i zemljom, uz dodatak mineralnih djubriva. primenjuje se za saksijsko cvece i baste, Popravlja osobine isposhtjene zemlje
sastav: Ph 6.9-7.5 O.M min 20 %, P2O2 min 0.12% , K2O min. 0.1% , N min 0.45 %
proizvodi i pakuje FARMERKOP Brancic Ljig

Ta firma ima i prodaje sjeme konoplje!
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Kako je doći do Supstralove tera magme poprilično teško možda bi bilo zgodno pronalaziti adekvatne zamjene.

COMPO SANA univerzalni supstral za cvjetajuće biljke u lončanicama

Ph- 6
289 mg/l N
322,5 mg/l P2O5
450 mg/l K2O

visokovrijedni treset 97%, perlit 3%, AGROSIL, kalcij i hranjiva

>>OBI, 10 L 16 kn(-50% 32 kn)

Dali netko može staviti specifikaciju Tera magme, pa da usporedim.....hvala!