Priprema zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ja èu malo u vezi zemlje opèenito unutra a moj prijatelj iz Srema malo više o vanjskoj pripremi.
Ja sam pristalica sterilne kupovne zemlje.Budite oprezni da je PH oko 6,5.Ako imate na izbor bio zemlje super inaèe imaju nutrients(ðubrivo) i to razmerje
N-P-K i dodatak Ca,Mg,Fe,Mangan..
Pošto za lepu biljku treba prije svega dobar korenski sistem.A on treba dosta kisika treba zemlji dodavati za zraènost PERLIT ili DROBLJENI STIROPOR (ne upijaju vlaznost) i VERMIKULIT (upija). To možete naci najeftinije u tvornicama izolaciskog materijala,ovde košta 200 l vermulita 8 eura znaèi to je kod vas dosta jeftinije.
Zamena u nuždi je koren drveta,sve sto mozeze naci oko sebe
Potrebno je napraviti i drenazu kako bih suvisna voda mogla oticati.Zato nemojte stediti sa rupicama na posudi..Ja stavim jos one keramicne kuglice na dno..
odprilike upotrebljavam ova razmerja zavisi kolko puta èu da presaðujem.
-KORENSKI SISTEM RAZVOJ 50%-60% zemlja za klone30%-35%perlita a ostalo vermulit.
KOD VEGETATIVNE FAZE stavim malo više zemlje jer je biljci potrebna zemlja za brzi rast.Onda kad pocne cvetanje oko 20-30 dana ,zavisi od vrste i vidim spol-ženski cvet opet u veèu posudu zavisi kolko mi se svidja biljka tolko èu joj dati pažnje.
U TOJ FAZI je opet dobro imati malo više zraènosti to znaèi viši % perlita i vermulita.
Uz normalno zalivanje sa dodavanjem 3% VODIOKOVOG PEROKSIDA(medicinski za dezinfekciju u svakoj apoteci)neko ko ima dobar odnos sa kemijom neka molim objasni kemijsku reakciju KISIKA prilikom zalivanja.
Svejedno te molekule kisika se vežu na koren i tako spreèavaju mogucu prevlažnost i daju korenu neophodan kisik
Uglavnom takva zemlja radi ko sat.
Izvinjavam se za morebitne(moguce :)) greške -ako jih ima popravièu

DO DALJNJEGA

tolko za danas I NE ZOVITE KLINCA IZ SUSEDSTVA NA JOINT TO NIJE COOL BOLJE JE DA ON BRIJE(DA SE ZEZA) 100% èist
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
zahvala pristojnom greenman-u samo uz njegovu pomoè dobijete lepo gramatièki obraðen tekst.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Sad mi je jasno gde sam napravio gresku.Biljke su mi se osusile jer sam ih posadio u zemlju koja je tesko propustala vodu i verovatno im je koren istruleo.Zato cu da prekinem sa sadnjom,ostavicu sve ovo iza sebe i mozda povremeno potrazim nekog dilera.
 
07.01.2007
25
3
0
35
Ja ocito imam problem sa ph zemlje. E sad bi trebao kupit lakumus papir te vidit koliki mi je ph. ali za popravit ph sta trebam radit?? u vodu dodat varikine ako mi je mali ph, ili limunovog soka ako mi je prevelik? U kolikim količinama- vjerovatno se kasnije moći lakumus u vodu miješanu sa varikinom/limunom da se provjeri ph--- ali neznam

Unaprijed zahvaljujem
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja ne znam da je iko tako nesto radio????? ..... Ako se treba dignuti PH (sto je rjetkost, jer obično raste sam, tako da ima dosta nekih caka za smanjivanje ph, provjeri prvo kakva ti je voda direkt iz slavine, provjeri ph, i provjeri kad odstoji 12 sati (preko dana) ujutro naspeš za recimo navece, i provjeri isto ph.... a imas u apoteci kupiti ph(+) i ph(-) u boci, koji stavljas u omjeru (piše sigurno, al' ukoliko ne) u 10L desetak kapi (kapaljka za nos, recimo moze posluziti)... mada vjerujem da ima uputstvo. Ako kaze 10 kapi na 10L (npr:) ti probaj prvo sa polovinom i izmjeri (tako isto gnojivom, uvijek prvo treba probati polovinu od njihovog uputstva i onda se ravnati ....)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Trazi zemlju koja ima 6.5 pH. Gledaj da ima gomilu mikro elemenata i jos bolje ako mozes nadji sa zeolitom.
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Nabavka perlita u Srbiji:

Agroperlit



Agroperlit se uspešno koristi u svetu u raznim granama poljoprivrede. Sirovina perlita je vulkanskog porekla. Primenom tehnološkog postupka dobija se potpuno sterilan, neutralan materijal, neaktivan prema rastvorima za nalivanje.
Propusna moć za vodu je odlična i stvara idealne uslove oko korena biljke.

Perlit se sa uspehom koristi za:

- gajenje cveća
- gajenje voća i povrća
- proizvodnju rasada i sadnica
- saksijsko ceveće
- poboljšavanje zemljišta travnjaka i krovne bašte
- proizvodnju gljiva
- u hidroponiji

Za gajenje biljaka i za sadnice, agroperlit se meša sa raznim supstratima (zemlja, supstrat za cveće, humus, pesak, treset, itd.) u sledećim razmerama:

- biljke koje iziskuju mnogo vode: 3 dela perlita + 1 deo supstrata
- biljke koje iziskuju prosečnu količinu vode: 1 deo perlita + 1 deo supstrata
- biljke koje iziskuju malu količinu vode: 1 deo perlita + 3 dela supstrata

Agroperlit ima veoma važnu ulogu u hidroponskom gajenju biljaka.
Pomoću ove tehnologije postiže se veći prinos i bolji kvalitet proizvoda, sa manjim troškovima, što je dovelo do toga da se uspešno primenjuje širom sveta. Sa ovom tehnologijom se mogu stvoriti idealni uslovi oko korena biljke i potpuno se eliminišu svi negativni uticaji zemlje. Sa lakoćom se kontroliše i reguliše optimalna količina hranljive materije i kiseonika, što ovaj način proizvodnje čini jednostavnijim i rentabilnijim.

Agroperlit Agroperlit

Lista biljaka koje se gaje ovom tehnologijom je veoma dugacka:

- povrće: paradajz, paprika, krastavac, patlidžan, lubenica, grašak, pasulj, ...
- ukrasno cveće: gerber, ruža, karanfil, orhideja, alstromeria, ...
- krtolasto povrće: krompir, šargarepa, rotkva, luk, ...
- u stiroporskoj saksiji na sprat: jagoda, razne salate, spanać, ukrasno cveće,...

Inostrana ispitivanja pokazuju da se u čistom perlitu dobija oko 7% više prinosa nego u mineralnoj vuni.


http://www.termika.co.yu/proizvodi.htm
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
ljubisha_samardzic je napisao(la):
moze i mi reci koja je zemlja najbolja kupovna, u srbiji sto se moze naci.

kakva je ovo zemlja:
http://forum.hanfburg.de/upload/mountaingrower_indoor_hk_160.jpg

?

Ja sam uzeo klasmann substrate i kemira djubrivo imas detaljno na ovom linku http://www.agro-ferticrop.co.yu/klasmann.htm a skoro svaka poljoprivredna apoteka ima nesto od tih proiuzvoda. Sad da li ima boljih proizvoda ne znam, nemam dovoljno iskustva ali ih po mnogim forumima preporucuju i lako su dostupni.
 

ljubisha_samardzic

Aktivan Član
06.02.2007
67
7
0
69
www.google.com
nadam se da je sad slika ok


ovaj supstrat ide u kombinaciji sa stiroporom.
spreman je da udomi biljke koje su u vegetaciji

kakvo je vase misljenje u vezi njega?
da li je ok ova pH sto pise na njemu?
i da li ce biti u redu da se prehranjuje gnojivom za vegetaciju, bez obzira na sadrzaj npk supstrata?

hvala
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Jedno pitanje možda glupo:

Na zemlji koju san "zamirija" piše da je pH (u vodi) 5-6,5. Šta in ga sad to znači?
Ima li smisla kupit ovakvu zemlju?

Naša san čak i zemlju na koj piše da je ph 6-8?!?!?
Aj, pomoć. please.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Dva nacina merenja , u vodi i sa CaCO3 malo se razlikuju ali svejedno su to samo okvirne cifre, pomesaj te dve sto si gledao i meri ako je potrebno regulisi sa krecom ili necim drugim sto ima u radnjama da se kupi.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Eddie je napisao(la):
Dva nacina merenja , u vodi i sa CaCO3 malo se razlikuju ali svejedno su to samo okvirne cifre, pomesaj te dve sto si gledao i meri ako je potrebno regulisi sa krecom ili necim drugim sto ima u radnjama da se kupi.

Ma bi drage volje, ali iman neki analogni pH metar koji je otiša kvragu. Susid koji mi je posudija svoj digitalni profesionalni da mogu usporedit mjerenja i skužit da li je analogac OK ili ne, neda svoj. Jebiga, lik ima plastenike i to mu je za posal (nema čovik veze sa vutron) i nije mu jasno kojega ću sad ja tu vraga testirat pH zemlje za sobno cviće :icon_confused: .

Ajde, moliv stručnjake da mi malo pojasne te baze; u vodi i sa CaCO3, tako da se lakše snađen.