Priprema zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Neizmjerno mi je drago to čuti....XD

Zbog dosta postova i hvaljenja Tera magme (ujedno i nemogućnost nabavke iste-ponuda/potražnja), u glavi sam si složio sliku da je to "vrh" ponude...ak ništ još jedna dilema je riješena... tnx Haze
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
evo moxx, karakteristike sto pisu na dzaku. ja sam kupio dzak od 60l i platio ga oko 15e

terra magma

PH-wert ( CaCl2 ) 5,7
Salzgehat ( KCl ) 1,9
300 mg/l N
300 mg/l P2O5
800 mg/l K2O

25% crnog treseta H5H8
31% belog treseta H2H5
5% komposta od kore
21% drvenog vlakna
15% komposta od zelenih delova biljke,granulat lave,mineralne gline
 
09.10.2010
12
0
1
zemlja: VALENTIN SUPSTRAT ZA LONCANICE
dusnik (N): 200-500 mg/l, fosfor (P2O5): 200-500 mg/l kalij (K2O): 300-1000 mg/l, Soli < 3 g/l, pH vrednost 5.5-6.5

molim nekog da mi pojasni kako se gleda odavde taj procenat NPK i da li je ova zemlja dobra za uzgajanje?
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
to ti je kolicina sastojaka na kolicinu zemlje(ako se ne varam)..pa lako onda izracunas sam postotak...NPiK..zemlju ne znam kakvaje je,netko ce drugi mozda znati..
 
12.03.2011
8
0
0
38
Ako je zemlja prekisela može se usmeriti prema alkalnom stanju dodavanjem pepela od drva,umesto fosfatnog pufera.Jedna puna kašičica pepela stavi se u 2.5 litra vode, dobro se izmeša i tom vodom polije zemlja. Stepen kiselosti povećava se dodavanjem crnog treseta
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
jel' neko imao iskustva sa ovom zemljom?
ispucao sam se sa parama,planirao sam Terr-u,ali sam u kompletu dobio ovu...a cini mi se da je o.k. ....
kaze 'vako-
klasmann potgrond H
Višenamenski supstrat za setvu i proizvodnju rasada povrća (paradajz, paprika, krastavac, lubenica, dinja).
Sastav: mešavina slabo razgradjenog belog treseta(H2-H5) i promrznutog crnog treseta(H6-H8).
Električna provodljiost - 40mS/m(+/-25%)
pH: 5,5-6,5
Ukupna količina NPK 14-16-18 1,5kg/m3

plus mikroel.
imam 70 litara,ne baca mi se...moze li ovo?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
drool,bal.slurp....video dovoljno,slobodno brisite temu,daj boze da 5 nedelje i meni tako bude bahato..aj,jajaaj...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
[h=2] potgrond H zemlja zelene boja omota, 70L naso u lokalnoj apoteci za 1100 dinara
[/h]a u onoj "specijalizovanoj" prodavnici na Dorcolu je 1600, cisto da vidite kolko deru :D

E sad imam pitanje, jel bi se pokvarila u medjuvremenu ako bi otvorio uzeo 10L pa opet
lepo zatvorio i istisnuo vazduh i koristio posle?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
HazeSeeker je napisao(la):
Evo u kratko što ja koristim .

Vrlo kvalitetnu zemlju po mogućnosti Teramgmu ili Composanu .
Baza je ključ , e sada dodatci znaju varirati ....još uvijek experimentiram.



Idealna kombinacija bi se za mene sastojala od Composane , TeraMagme, Perlita ili stiropora , mikroorganizama , kokosovog vlakna te jedne kapi supervita za vodu kojom bi zalio cijeli mix .


Da puno ne fantaziram radim po principu super soila od Subcoola , samo na našim prostorima proizvodi koje oni koriste nisu baš dostupni pa sam ja smixao nešto slično .

super soil.MOV - YouTube

Ako je zemlja dovoljno prozračna i rahla te sam zadovoljan njenom strukturom i omjerima onda prelazimo na mikro kulture



U zemlju dodajem Advanced N. Piranhu i Tarantulu . Njihova funkcija je jednostavna i Mislim da je svima poznato što rade benif. bakterije i gljivice .
Nakon što je zamješana cijela smjesa, ostaje ju samo zaliti sa vodom u koju sam prethodno dodao Voodo Juice i kap super vita.

Nije neka mudrost , bitno je samo izbjegavati vodu iz pipe , jer mališani koji su vrlo skupi i trebaju raditi sa korijenom ne provode se baš najbolje u vodi krcatoj klorom .

Negdje u drugom tj. cvjetanja radim čaj od Piranhe ,Enzima , Tarantule i Voodo Juice , ali tada ih sve mješam u vodi i dodajem smjesi Bud Candy . Volim im udvostručiti kolonije kada uđem u cvjetanje . Sve se to skupa zrači i kuha 2-3h prije nego napojim cure sa čajom .
Beneficial BREW KoMA style - YouTube



U kratko :

Piranha i Tarantula su sukp gljivica i bakterija koje rade u simbiozi sa korijenom i pomažu pri absorpciji hrane . Doziranje pri pripremi zemlje je kolko imaš :)
Mislim da sa količinom ne možete pretjerati , ali na kraju skup je to proizvod pa se mora malo stegnuti pojas . Osim toga ima i kalcija i magnezija pa je i ste strane dobar za našu biljku , s obzirom da one vole veće količine CaMg nego ostalo bilje . Možete ih koristi u svim fazama rasta i cvjetanja - Jednostavno nema greške sa mikrokulturama .

Voodo Juice
Jako koncentrirana količina mikroba i bacila za koje nikada nisam čuo , ali rezultati govore za sebe . Odličan booster za korijen . Posebno je dobar ako nemate prozračnu zemlju jer pomaže korijenu da diše . Laički rečeno . Doza 2ml / 1L

Super vit su aminokiseline i vitamini koje volim dati bilju od starta . Doza 1kap na 5L

Carbo Load/Bud Candy /Melasa su u osnovi proizvodi koji služe kao hrana za sve te silne mikrobe , bakterije i gljivice . Osim što se mikroorganizmi hrane sa starim korijenom i pretvaraju ga u hranu za bilje , treba im i malo McDonaldsa sa vremena na vrijeme . Ja volim mališane hraniti sa Carbo Loadom u fazi vege , a Bud Candy koristim u cvjetanju .
Doza 1,5ml /1L
edit: U cvjetanju doza Bud Candya ide i do 4ml/1L






Uz sve ovo bitno je da imate kvalitetnu vodu , ako je voda iz pipe onda je obavezno da odstoji 24-48h te da bude prozračena .
Za to je odlična jeftina akvarijska pumpica sa zračnim kamenom .





.
.......................................................................................................................................................................................
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Da li je dobro za pripremu sadnje dodati zemlji vodu sa koprivom i gavezom, i može li to smetati mladoj biljci?.. namjeravam ju posaditi outdoor, a znam da je mješavina koprive i gaveza dobro gnojivo i tjera gamad
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Haze je to super objasnio i skidam mu kapu, samo nije loše kupovnu zemlju obogatiti sa kokosovim kockama.....jel tako Haze :dada
 
22.02.2012
26
2
0
43
moze neko da mi pomogne oko zemljei svetla posto pocinjem tek imam nekih 10setak biljka I trebao bih da presadjujem, za zemlju koji sastav da uzmem sa o0nom obicnom zemljom za cvece , I koju I gde u srbiji novom saduu da kupim svetlo? hv ala unapred
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
kratko pitanjce, molim vas.

u kojem da omjeru izmiješam composanu i perlit?
imam samo to, nemam vermikulita ni fensi šmensi dodataka :( nema se love za prvi grow :(
hvala
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Samo Composana netreba ti perlit ona je savrsena i bez toga;) A ako se odlucis za dodavanje perlita onda je to odprilike 30%
 
22.02.2012
26
2
0
43
fat_troll je napisao(la):
kratko pitanjce, molim vas.

u kojem da omjeru izmiješam composanu i perlit?
imam samo to, nemam vermikulita ni fensi šmensi dodataka :( nema se love za prvi grow :(
hvala
10 pesak 20 25 stiropor I ostalo humus
 
25.07.2013
5
0
1
Pozdrav ljudi nisam htio otvorit novu temu zato sto sam pocetnik na ovom forumu (makar sam procito pun k.. toga i fakat sam puno naucio ) i nisam nigdje naso teme vezane za ovo ....pa me zanima sta vi mislite o uzgajanju u jutenim vrecama ili vrecama za smece dal se moze uredno u njima uzgajat, dal je iko imao iskustva sa njima ,dal su one puno gori odabir od vaza uglavnom osnovne stvari me zanimaju....jer mi se fakat nedaju trosit pare na vaze od 30l koje dodju po 50kn (sad lupam al tu je negdje cjena) :D