Pripreme i nabava, pls dajte savjet...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.07.2006
2
0
1
Prije svega pozdrav svima!

Da odmah krenem i da se ispricam jer vjerujem da jos koji put sve prelistam i sam bi dosao do zakljucka, ali sto vise listam, to se vise odvajam od saznanja :)

dakle, ono sto mi pruza najvise brige je naravno nabavka lampi...

Ono sto me buni jest to da je opisano i objasnjeno pa valjda milion vrsti lampi, ali vecina ima nedostataka u ovom ili onom smislu...

Koliko sam shvatio, dvije lampe su dovoljne za cijeli grow biljke -

hpc koji daje crveni spektar i koristi se u fazi cvjetanja i ???? koje imaju plavi spektar i koriste se u sveukupnom razvoju biljke?

dakle, pitanje je - koja svijetla da pitam ako imaju u luminisu u rijeci (jer mislim da bi se najlakse nabavilo tako nekim shopom), koliko sam shvatio nekih 400 i mozda malo vise wata bi mi bilo potrebno za hpc, dok za ??? neznam :)

nadam se da ce netko odvojit koji sek vremena i pomoci mi u pocetku nabave :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
HPS,dovoljna za rast i cvjetanje,MH nije ni potrebna osim ako imaš baš viška para.Treba ti prigušnica i starter za pokreniti i grlo e40.
Ukratko,treba ti ovo,i naruđba je sigurna i dolazi kroz 2-3 dana -http://www.***********/Product.aspx?prod=16&cat=5
Jednostavnije nego da tražiš a ovo je provjereno.
-Nadam se da nisan više lud nego li sam šta odgovaram jer tu na forumu ima svega,po kategorijama...
 
22.07.2006
2
0
1
Znaci to je cijeli paket u kojem je sve sto mi je potrebno za kompletan razvoj vjerojatno 3 biljke (pretpostavljam da bi se u ormaru koji mislim koristit vise biljaka svadjalo)...

a za prva 2/3 tjedna mozda nesto slabije ili mogu sa tom lampom svijetlit i na samom pocetku?

p.s

nisi lud, znam da ima svega na forumu i jesam listao puno, ali ovaj shop ne bi vidio do prekosutra :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Od početka do kraja,bez brige,stane i više od 3 biljke,specifikacije kažu da pokriva 1,2m2,potpuno efektivno sigurno 1m2,ja bi ih nagura 9:icon_biggrin: !Imaš i kompletiš i od 600w,pa biraj.
Ovaj ti je shop usput ušteda vremena da ne tražiš okolo,možda mrvicu skuplje ali je ključ u ruke.
Imaš i sve ostalo usput,gnjojiva recimo,ovo,ono...
-može i za početak nešto slabije naravno,opet ovisi šta,ali hps ti do samoga kraja negine...