Prisluškivanje mobitela

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
pa treba stalno mijenjat te "ključne riječi", bit maštovit,
ima riječi u rječniku kolko oćeš i još najbolje kad sam smisliš neku nebulozu :icon_lol:
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
stvar je u tome što kad si rješavam robu zovem minimalno 10 ljudi... od onih koji nikad nemaju do onih koji neprodaju ispod 10g i bave se sa svime i svačime... tak da me to prisluškivanje pomalo zabrinjava... i još sam na predplati... jbg.. tak da ono... malo paranoja.. jako puno ljudi pričaju o tim ključnim riječima..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Samo bih dodao....
Moj veoma veoma veoma dobar prijatelj (ko otac) bio je u muriji samo jer su mu prisluškivali mob. (Slučaj - Gaši i ostali u Sarajevu) u tom jednom razgovoru, samo što je rekao jednoj ženskoj osobi: Citiram: "Nemoj bona, ne budi glupa pa da svjedočiš, ubiće te kakav je..." ovo ubiće te misleći na batine, ali on je odrapio od 10.okt 2008 do 04.02.2009 i to SAMO i SAMO radi te rečenice. To je bilo dovoljno kao sudiji (tužilac tražio....) da ga pritvore, a taj čovjek, NIKAKVIH poslova, nema niti je imao (ilegalnih) sa Muhamedom Ali Gašijem, mene su zvali na int. razgovor, i morao sam se javljati na svako sudjenje...elem da ne dužim,
Nakon svega, Gaši je dobio 6 mjeseci USLOVNO!!!! i svi su pušteni do 10.02.2009

Et' šta je muriji dovoljno bilo da zatvore čovjeka koji ima nekih 60-tak godina.... naravno, mislim poznaju se, poznajem ga i ja (dovoljno)...
Al' hoći da kažem šta je našoj muriji bilo dovoljno da ga pritvore, teretili ih sve za org. kriminal, a njega kao "Utjecaj na svjedoke..."
 
09.02.2009
6
0
0
44
tehnichki je danas malo teže prisluškivati nego u vreme starih relejki ...
prvenstveno za prislushkivanje treba sudski nalog. isti tada neki od djelatnika agencije koja istražuje pojedinca donosi do TSP-a te je ovaj dužan u najkrachem roku ispostaviti vezu sa njihovim uredom gdje ovaj može slushati sve shto ga zanim.
pretpostavljam da je za tako neshto dobiti fakat morash bit velka riba ili se družit s velkim ribama...

isto je i sa SMS-om. u to ulaze i e-mail poruke i svi podatci koji su prošli s IP adrese (mislim na prachenu) pojedinca. sve se može danas u doba IP komunikacija...
svaki e-mail ostavlja za sobom trag iz kojega se vidi sa kojeg je rachunala poslan. chak ide do toga da se zna ako racunalo i promjeni mrežu u totalu! to se tehnichki zove MAC adresa.
svaki uređaj koji se koristi u telekomunikacijama bilo kojeg oblika(internet;mobilne komunikacije;fiksne telefonske mreže ama bash sve) ima MAC adresu.
da stvar bude bolja (sad skroz izazivam paranoju vjerovatno) postoje softveri koji mogu vidjeti sve tekstualne forme izmjenjene između dvoje ljudi dakle; MSN, ICQ, SKYPE isto tako nisu poželjni za izjnjivanje poruka takvog sadržaja.
taj softver (mislim na specifichni koji se koristi u mrežnim tehnologijama) može s neta skinuti bilo tko... na svu srechu ne može ga koristiti bilo tko jer je prilichno kompliciran i da bi se vidjel shto netko komunicira sa nekime (upload & download) taj netko mora biti online u istoj mreži kao i jedan od subjekata nadziranja i još k'tome cjelo vreme mora buljit u ekran.

svaka stranica koja na sebi ne sadrži https nije sigurna zato josh moramo zahvaliti programskim charobnjacima sa ovog foruma shto nas shtite od svih upada i tako to ...

evo kaj ja nebi radio nikako:
starci isto imaju komp koji ide na internet preko nekog zajednichkog uređaja
službena mreža neke radne organizacije
wireless reshanja mreža.

ako to ne radiš nemash se kaj brinut!!!!

ekipi koja najvishe koristi wireless reshenja za spajanje na internet savjetujem malo mrežnog shkolovanja kako bi zashtitili svoje podatke, vjerujem da bi ja mogao ovdje malo pomochi svakome koga bi eventualno zanimalo kako se zashtititi
http://computer.howstuffworks.com/firewall2.htm
eto tu malo i o vatrozidu


 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Bravo, konačno neko da posta pametan post, a ne da lupa gluposti ili ponavlja već rečeno....

a što se tiče OVOG foruma (sajta) admini su se potrudili da članovi se osjećaju što sigurnije, tako da ovdje slobodno, bez ikakve paranoje od upada murije i sl....(mogu se reg. i čitati, ali sve je to irelevantno, tj. bez dokaza... prema tome: "murjaci, drotovi, imate mahanje iz SA i nabijem vas na k-u-r-a-c i još vas zavrtim da se vrtite ko na balerini, svaki koji čita ovo!!!"

kao što vidite forum i stranica je prebačen na SSL (Secure Socket Layer) koji na početku umjesto http://www.vutra.org stoji https://www.vutra.org i odmah znate da ste na sigurnoj lokaciji što i browser može potvrditi malom ikonicom kao katanac (zaključano).
Takođe svaka stranica gdje kupujete nešto sa karticom, ako nema SSL (tj. na početku ne piše https://) nije sigurna, i ne pomišljajte da tu ostavite podatke... jer veoma lako možete ostati bez pfeninga!!!!
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
pa vi niste normalni, pa ko koga tu jebe u pakšu s prisluškivanjem... ono brate, brate gospođo, ono, ono, ono

pa jel vi uopće mozga imate
pazi sljedeće:
ajde da netreba muriji nalog a treba i teško ga dobit, ajde da svi operateri daju da se snima, a nedaju nikako; u minuti razovora snimano nikakvom kvalitetom se dobije 60kB podataka, ajde to * 3-5 miljuna koliko je aktivnih sim-a u hr (samo za hr), a i većinom se govori i do 5-10 min a i više ako su koji povjerljivi razgovori, ja nekad znam i do sat ipo prićat, ajmo uzet 2 min prosjek a nije; i da je manje podataka u min; minimalno 10 poziva dnevno=
10*100kB*4miljuna = 4000000MB-a dnevno - 4terabajta
mjesečno = 120TB
a reko je neko 6mj nešto da se ćuva, i ajde poruke ćemo raćunat mjesečno nekih 30-ak TB-a mjesečno
150TB * 6mj= 900TB-a u 6 mjeseci samo storanja,

a koji bi to procesor podnio da sprema to sve, a kamoli ono šta je reko onaj car da ti prepozna glas, pa to je znanstvena fantastika; to samo gledao u nekom filmu kao objekt radnje (malo teško podnosiš vutru pa ti se mješaju filmovi i realnost)

a da zaboravio sam sve dodatne informacije uz razgovore koje kompovi bezveze spremaju, dužina snimke, IMEI (koji ste spomenuli), broj koji se zove i ko zove, ajmo još mizernih 100TB u 6 mjeseci...
ajde braču CUT THE CRAP
ja znam neke likove koji više od 10godina raspačavaju preko istih mobova do količina od 500€, a nabavke su po kilo i više pa nikad nikome ništa

ova tema je apsurdna i kreirana pod paranojom nakon prekomjernog konzumiranja vutre :D
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa sta ti je 200TB podataka mjesecno?
za jednu kompaniju poput t-c.o.m.a.
pa to ne dodje ni parsto hiljada kuna mjesecno
imaju oni mashine za spremanje nije to bed

mislim da si i sa nalogom fulo
cajac sudiji samo kaze imam osnovanu sumnju i ovaj potpise papir :D

i onda ides radis, radis glupo pa te roknu
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ja sam uvijek gledo ta prisluškivanja više na jedan zdravo-seljački način:icon_lol: pošto je veoma teško/nemoguće doć do točnih i preciznih informacija, mislim, jedino da pitamo pandure, načelnike, operatere bla bla da nam odaju svoje skrivene metode:2flip::lock: onda ti ne preostaje puno nego stvorit neku logiku...plus šta se krećemo svaki dan među ljudima i gledamo tko pada, kada, na koji način i zašto... po meni, nalog je bitan jedino ako se on želi iskoristit na suđenju kao dokaz...al onda će neku veliku ribu fino sjebat uskok pa no problemos...za manje dilerčiće, ako pandur ima informacije, njemu ni ne treba nalog kad on s njima osobno se koristi...i zamisli da čovjek želi da padneš, da je vrijeme, da zna koje su ti buxe s ekipom, da te malo po malo mjesec dana prati i onda jednog dana hop, značka a ti si razbijaš glavu kako je on slučajno mogo naletit baš u tom krivom trenutku:costumed-smiley-027 jer ovaj zakon je tako nategnut i pun rupa, da pandur sve može izmislit i kasnije se izvlačit na osnovanu sumnju, glavno da bio osobno pored tebe:)



Jer ono, ako čovjek zaključi: ma ne, sve te paranoje su prekomplicirane, preskupe, prenemoguće opet ne valja...ako zaključi: oni sve mogu, prate nas, prisluškuju, za petama su nam i prepušteni smo njihovoj milosti nemilosti opet ne valja:rofl: ne znam, sredina je tu negdje...jer bogami, svaki dan vidim policiju barem 20tak puta, pa 2-3 civilna auta kako non stop cirkuliraju između 2 grada, pa ljudi svakodnevno padaju, dilaju, padaju nove buxe, ljudi završavaju po pritvorima...mislim, znam da su to budale šta se time bave uopće (oni koji dilaju), ali je činjenica da je murija zapravu non stop tu negdje i ne možeš si priuštit ni jednu jedinu pogrešku...odma najebeš, čekaju ko gladni psi:lock: tako da u svakom slučaju treba ih doživit kao nekog tko ima tehnologiju (barem ikakvu), kao nekog tko ima moć, želju da hvata ljude jer misli da mu je to neka životna misija i kanal pomoću kojeg će se iživljavat za "viši cilj", kao neko tko zapravo nas lovi a ne mi njega (za svoju jebenu statistiku). A još i danas svijet i tehnologija takvi da se non stop vrte prema sve većem tehnološkom nadzoru ljudi...čovječe, pa ljudima se već produktivnost mjeri u otkucajima srca, znojenju pri određenim zahtjevima, kamere svugdje, aparati svugdje, ne možeš se ni posrat bez da ti satelit ne provjeri šta si jeo:icon_lol: tako da moja neka poanta bila bi: čuvajte se što više, bez nekakvih opterećivanja šta i kako...jednostavno se čuvat i ne podcijenit policiju! (gotovo svaki pušač kojeg znam je danas pao, tako da)



Kako bi rekli hipiji, ako si paranoičan, onda znaš tek pol istine:rofl::vb_whip:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
plave gice i ostale službe..RH imaju vrlo "kompetentnu" prislušnu opremu
da klepe i najmanjeg pikzibnera od dilera da je to od "državnog interesa"...
al kolko tolko nije pa ok...
to je šo se tiće opreme&kapaciteta ipak smo tranziciska zemlja tj.
zadnja linija stoga su brodo naoružani...
a sad ja to govorim iz donekle proverenokonpetentnih izvora al ko što
rekoh par puta uvek ima ALI..:signs054:NEČEMO PARANOJEEE!!!
 
17.09.2007
41
2
0
38
sto se tice prisluskivanja mobilne telefoni tesko je izvesti.
jedino je moguce uz pomoc tetra sistama telekomunikacije koji se koristi u policiji.
uglavnom se koristi sistem baznih stanica.
u tom sistemu operativci policije dobiju listing od mobilnog operatera na kom je zabelezeno vreme poziva i vreme sms kao i brojeve od koga su pozivi i prema kome su upuceni, takodje je tako i za sms.

zavisno od sistema trazenja mogu biti 2 sistema trazenja:
1. preko ID broja mobilnog telefona
2. trazenje preko SIM broja (odnosno broja telefona)

u slucaju da dodje do zahteva da se koristi prvi sistem, svako ko ubaci bilo koju drugu karticu registruje se kod operatera i tacno uz pomoc baznih stanica se moze udvrditi reon na kome je koriscen mobilni (npr. bazna stanica Novi Beograd) i tako se utvrdjuje na kom se reonu nalazilo lice u odredjeno vreme.
kod drugog sistema to je isto ukljuceno, ali se samo proverava u odnosu na vas mobilni broj
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
ne kužim te, o kakvom traženju ti govoriš? ovdje je riječ o prisluškivanju. ajde ako znaš objasni malo taj tetra sistem za prisluškivanje.

@gaucho zašto bi oni snimali svih 3 milijuna korisnika? snimaju se pojedinci za koje sudac izda nalog, i u tom slučaju to je valjan dokaz na sudu. a za snimanje razgovora nekih 100, 200 ljudi ne triba memorija iz sf filmova.

jednom mom poznaniku je bio prisluškivan kućni telefon jer ga je često posjećivala jedna osoba, naravno umješana u neke kriminalne radnje. ovaj moj je bio čist, ali mu je taj drugi rođak i dobri su još od malih nogu. na kraju je bio još pozvan u policiju na razgovor, i tamo mu je sve objašnjeno o čemu se radi, i rekli su mu da su ga prisluškivali i da za sad nemaju ništa protiv njega, al' da im je i dalje sumnjiv. onaj drugi je završio u zatvoru na 6 mj. zbog svog nedjela (nije bilo ništa povezano s ilegalnim drogama).
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
Petar Pan je napisao(la):
@gaucho zašto bi oni snimali svih 3 milijuna korisnika?


netko je gore reko da se snima i sprema sve 6 mjeseci, od bilokoga, pa sam malo izračunao...
a i pretpostavljam da je nabavljaća vutre u rh oko 100.000-500.000, svak je uvjek preprodao bar 10kn, i šta, sad treba u sudca za svakog pojedinca tražit presluškivanje

naravno da se traži presluškivanje nekih velikih faca, a ne nas riba i ribica koji u 10 godina okrenu kao on u pola dana
zato se nema ko šta ovde bojat osim ako ima 100M2 grow halu
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
taj netko (SlaMar) je mislio na sms poruke, a ne na pozive, nisi dobro pročita pa si se džaba mučio računat :)

naravno da se traži presluškivanje nekih velikih faca, a ne nas riba i ribica koji u 10 godina okrenu kao on u pola dana
zato se nema ko šta ovde bojat osim ako ima 100M2 grow halu

slažem se u potpunosti :thumb:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Nisi u pravu laidback.Moras da menjas ceo telefon.Znaci stari bacis negde u tri lepe i nabavis novi,obavis par razgovora bacis i novi(naravno zajedno sa karticom) i onda opet nabavis novi i karticu.Tako je jedino sigurno da niko ne moze da te nahvata.Recept je proveren od strane organizovanih kriminalnih grupa.Ovde su telefone za takvu upotrebu zvali "specijali".
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ali zaista nema potrebe za paranojom.Niko od nas im nije interesantan.Nemaju oni ni resursa ni vremena da se zajebavaju sa obicnim duvachima na taj nacin.