Prisutnost na testiranju za vozače

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.09.2008
8
0
0
44
Pazi sad, ima nas koji već imamo neki dosje( posjedovanje), a to prilikom provjere oni odma vide!!!
Znači Grasak99 je potpuno u pravu!!
Prvo ti dadu da malo sliniš, i baš i ne vjerujem da možeš odbiti test jer se odma smatra da si nešto konzumirao, i fino dok čekaš rezultate još ti dadu i da malo frulaš!!
E stari moj i onda ti ne gine da ostaneš bez vozačke, da platiš pozamašnu svotu love, ili u najgorem slučaju fino te strpaju u rešt!!!
A što se tiče testara, tko ga ima ,a tko nema! Ja recimo Živim u jednom malom mjestu cirka 1500-2000 ljudi i naša murja ima taj tester!!
Stvar je u tome da nije skup, oko 40000 kuna tak da si ga svi mogu priuštiti!!!
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Mozes odbiti test, bez ikakvih problema, nitko te ne moze natjerati da ga radis, a to sto ces biti pod sumnjom da si nesto uzimao nista ne znaci jer se nije dokazalao. Nevin si sve dok se ne dokaze suprotno :icon_lol: E a ako je doslo do takve situacije, sta ces dalje i kako ces, to je vec druga prica...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Mozes odbiti, ali koja je svrha? Ti si pred zakonom tada isti kao i onaj koji ima vise od 1.5 promila ili opojne droge u organizmu! Zato bolje sliniti pa ti se mozda posreci :)


ibanez je napisao(la):
Pazi sad, ima nas koji već imamo neki dosje( posjedovanje), a to prilikom provjere oni odma vide!!!
Znači Grasak99 je potpuno u pravu!!
Prvo ti dadu da malo sliniš, i baš i ne vjerujem da možeš odbiti test jer se odma smatra da si nešto konzumirao, i fino dok čekaš rezultate još ti dadu i da malo frulaš!!
E stari moj i onda ti ne gine da ostaneš bez vozačke, da platiš pozamašnu svotu love, ili u najgorem slučaju fino te strpaju u rešt!!!
A što se tiče testara, tko ga ima ,a tko nema! Ja recimo Živim u jednom malom mjestu cirka 1500-2000 ljudi i naša murja ima taj tester!!
Stvar je u tome da nije skup, oko 40000 kuna tak da si ga svi mogu priuštiti!!!


Ma da?? Tako malo mjesto a imaju uredjaj? Predivno...:icon_mad:
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
ma tog se opce netreba bojat... jedino pazit kade duvas i voziš da te ond ne savataju...
mene prije tjedan dva gice stopale 2 veceri za redom na istom mjestu. i jos bio uduvan ko kokica i sam fino kulturno (imam vec na vozackoj da su mi ju uzimali zapisano) i konto garat cemi dat dreger kad ono lik vrati papire i aj bok. cirkam da se njima neda to radit taj test na droge jel tak dugo traje i tak to..

i jos ono sto kazete za odbit.
kolko sam ja upoznat stim kad odbijes testiranje na nesto onda se automatski gleda da si konzumiro i kriv si makar i nisi.
e i moram se pofalit da me gica startovala u amsterdamu :) reka mi gasi to i idi kuč pušit il u cofi šop il di te ja nevidim :) i ošo.
prejebenelegende
piš poz :)
 
13.01.2009
32
0
0
33
e ljudi, ja sam cuo da prije nekih 2 meseca jednu su ribu zaustavili plavi štrunfovi, ona vozila auto... štrunf joj kaze da ce je testirat na drogu, riba kako je odbila test i rekla ne tako metnuli lisice i u postaju bez grama srama... neznam dal je istina al kao po novom zakonu cim odbijes test na drogu odma te furaju u štrunfovu gajbu.... hhhhh jos cu se raspitati :callyou:
 
04.05.2008
46
4
8
U pozegi kreteni ucestalo daju vozacima lizalice, vecinom budu dva plavca i jedan u civilu, ako si im imalo poznaat ili sumljiv odma dobijes lizalicu. al od toga svega nebude nista, mene su testali i dobio sam kaznu od 500 kuna, sva sreca pa nisam imo nista vutre u sebe, ali svejedno sam moro ici na spavanje u njihovu gajbu.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
pa kolko ja znam po tom prometnom zakonu čim ti odbiješ testiranje nije bitno jel u pitanju alkotest ili test na droge automastki ti se prišiva da si pozitivan...
rekla mi gica kad su me smarali kad sam autom bio i pito oču pirit i ja ono daj a i pitam ga sta ak odbijem i on kaze to se automatski piše kao da sam pio.. (nisam ga tio pitat za droga test jel sam bio navaren :)
tolko o onom nisi kriv dok ti ne dokazu suprotno...
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ako odbijes alkotest ili test na gudro, pisu ti kao da si maksimalno napuhao/polizao...
sto je i logicno, jer inace nitko normalan nebi pristao na test.
 
21.04.2009
1
0
0
43
poucno nema sta!malo sam u bedu oko toga svega al kad mi se pusi zapalit cu je i na policiskom koridoru,valjda nece mene
 

haZ

28.05.2007
4
0
1
34
c/p

[FONT=&quot]Po mreži odnedavno kruži mail (jedna od verzija istog priložena je u kurzivu na kraju članka) o šokantnim propustima testa koji se koristi na hrvatskim cestama - nažalost nije riječ o još jednoj urbanoj legendi. Testovi koji se koriste u otkrivanju prisutnosti droga, a zasnivaju se na EMIT metodi (Enzyme Multy Immunoassay Test) vrlo su nepouzdani jer otkrivaju određene kemijske strukture koje su karakteristične za određene opijate, ali također i za normalne, neopijatne lijekove koji se primjenjuju u svakodnevnom liječenju bolesti, počevši od najjednostavnije prehlade pa na dalje. [/FONT]

[FONT=&quot]Lijekove koji mogu utjecati na pozitivne rezultate kod testiranja se mogu podijeliti u skupine: [/FONT][FONT=&quot]

1) Antitusici (lijekovi protiv kašlja) – slični su po strukturi morfinu (Kodein, Noskapin, Etilmorfin)
2) Slabi analgetici (lijekovi protiv boli) – slični po strukturi THC-u (Ketoprofen, Ibuprofen, Naproksen)
3) Antibiotici – slični po strukturi kokainu (Klavocin, Augmentin, Amoksicilin, Amoxil)
4) Lokalni anestetici – primjenjuju se u stomatologiji, kokainske strukture (Lidokain, Benzokain, Novokain, Tetrakain)
5) Kapi za nos – amfetaminska struktura (Efedrin, Pseudoefedrin, Fenilefrin)
6) Nesteroidni analgetici – morfinske strukture (Tramadol, Tramundin, Tramal)

Do pozitivne reakcije na droge može čak doći i nakon konzumacije kolača od maka, zbog toga što se iz maka inače dobiva morfij pa je prisutna morfinska struktura koja će za posljedicu imati pozitivan test na droge. [/FONT]


Jedina pozitivna metoda kojim bi se, recimo, ibuprofen razlučio od THC-a jest plinska kromatografija i vezani sustav GC/MS. Da bi vozač dokazao da je u pitanju ibuprofen, a ne THC on bi morao zatražiti da ga pandurija vozi na vađenje krvi i urina u ambulantu. Njegovi uzorci bi morali biti poslani u Zagreb u Centar za kriminalistička vjestačenja u Kustošiji, gdje se nalazi GC/MS i tek tamo bi se nešto suvislo dokazalo. Al i tu ima problem....

Pravilnik o načinu i postupku vađenja krvi i uzimanja mokraće za analizu radi utvrđivanja koncentracije alkohola, opojnih droga i psihoaktivnih tvari (od 8. listopada 1999.) u članku 12. doslovno kaže:

"Uzorci krvi i mokraće pohranjuju se u hladnjaku na temperaturi od 40 C i čuvaju šest mjeseci od izvršene analize."

Obratite pozornost na onih 40 °C! 40!!!! A ne -40! Zbog šlampavosti i aljkavosti zakonodavca otvorena je velika rupa. Zašto? Pa ako se uzorak stavi na -40 krši se pravilnik, a ako se pohrani na 40 - biokemijski procesi ce učiniti svoje i nikom ništa -pojeo vuk magarca!

Uostalom, novi zakon je pun i prepun rupa koje su nastale baš zbog jako, jako nestručne izrade.

Rezultat: Testovi koje imamo nisu dovoljno pouzdani da bi davali dokaze koji se mogu koristiti u pravosudne svrhe. Naime, u USA je već bilo rušenja presuda na Vrhovnom sudu zbog - nepouzdanosti EMIT testova.
 
21.03.2009
6
1
0
48
ostaje varijanta da se uzdamo u glumu i informacije o tabletama koje smo pili pa kad se ispostavi "da si bolestan ko konj, bole te ledja i glava, a pojeo si i strudlin kolac kod bake" na sudu ti nemogu nista, u glavnom se treba skulirati sto vise, nasmjesen DRUGOVIMA das dokumenta, i kratko odgovaras na pitanja....
uglavnom lowprofil..... da nemas problema...
hvala na informacijama, korisno je znati lijekove
:bis:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
da da.. to je sve super ako si nevin pa je test slucajno reko da nisi.. a ako nisi nevin, pa jos pozitivan na testu, ides tako i tako na analizu krvi i mokrace i to je dokaz za sud...
 
21.01.2006
20
0
0
sad za vikend je u prokuplju bila akcija, zaustavljali su sve po redu na ulici, testirali i ortaku nasli prisutnost amfetamina u organizmu. da ne detaljisem, posto nisam pricao sa njim samo mi je to pomenuo... ocekujte nastavak ovih dana,
poz
 
21.01.2006
20
0
0
postavili su cunjeve i lampicom preusmeravali vozila i sve vozace testirali tako sto su uzimali uzorak pljuvacke. to je bilo 1 ili 2 dana nakon sto je pocela akcija 'morava'. ovom nasli prisustvo amfetamina u krvi, on ide na to da se vadi na efedrin.. (nisu ga terali da daje krv posto je negirao, samo su pisali kaznu, valjda..) takodje sam cuo da su iz bga panduri, posto nasi nemaju te narko test aparate.. i cuo sam jos da thc mogu provaliti samo ako si 2-3 h pre toga ispusio dzoru..
toliko za sada, ako znate jos neku informaciju javite
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
frend je tako pao na travu koju nije okusio tri tjedna prije toga, a i nije neki velki pusac.. i pao jos na heroin kojeg nije nikad okusio al dobro to su priznali kao neku gresku kazu da se to desava.. i kad su vidli rezultate testa jos su nam auto pretrazili... sve u svemu taj test je velika glupost al na sudu se prizna tak da.... sjebani smo.. najbolje kad vidis palicu stisnes gas, i ovo nije amerika pa te najvjerojatnije nece besomucno ganjat.. hehe al to je samo moje misljenje hehe
 
14.12.2013
10
2
3
28
Imao sam takvo iskustvo na NK Karlovac, izdvojen iz kolone i na pitanje : dali sam voljan u svojstvu vozača raditi test na opojne droge sam rekao DA, bez razmišljanja (a tek ugasio pljugu) , čekao 15 min dok su mi prekopavali po autu i stvarima i kad sam trebao raditi test, samo je rekao - vozi!
Mislim da rade po principu graničnih službenika, postavljaju pitanja i gledaju tvoju reakciju..uglavnom dobro sam prošao.. :)

Što se tiče uređaja za testiranje, čuo sam da nisu točni i da često znaju zajebat stvar, pogotovo ako osoba koja se testira koristi neke tablete iz raznoraznih raloga, više tableta - veći zajeb.

ibanez je napisao(la):
Pazi sad, ima nas koji već imamo neki dosje( posjedovanje), a to prilikom provjere oni odma vide!!!
Znači Grasak99 je potpuno u pravu!!
Prvo ti dadu da malo sliniš, i baš i ne vjerujem da možeš odbiti test jer se odma smatra da si nešto konzumirao, i fino dok čekaš rezultate još ti dadu i da malo frulaš!!
E stari moj i onda ti ne gine da ostaneš bez vozačke, da platiš pozamašnu svotu love, ili u najgorem slučaju fino te strpaju u rešt!!!
A što se tiče testara, tko ga ima ,a tko nema! Ja recimo Živim u jednom malom mjestu cirka 1500-2000 ljudi i naša murja ima taj tester!!
Stvar je u tome da nije skup, oko 40000 kuna tak da si ga svi mogu priuštiti!!!
40 000 kn , ma daj molim te..pa kakav je to tester ?
I misliš da to svaka patrola ima (a ima ih dosta)...
Ima jeftinih testera koji uredno rade kao i ovi skupi ;) Koriste ih roditelji za kontrolu djece..vjeruj, iz iskustva govorim..evo link :
http://www.prilika.hr/clanak.php?id=Sumnjate+da+vam+se+dijete+drogira%3F+-+Napravite+test

Pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vlicpa

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Meni su frenda na naplatnim kućicama na autoputu zaustavili i pitali jeli voljan na testiranje sline. Znao je da će loše proći ako odbije pa je pristao iako je večer prije duvao i još je imao u autu par grama. Očekivao je kad je pristao da će ga testirati na licu mijesta al nisu nego su mu rekli da ih prati do policiske postaje pa je vozio za njima nekih 20-tak kilometara skroz do Slavonskog Broda. Dok se vozio u autu je imao čokoladu pa se sjetio ajd možda to pomogne i natrpao čokolade usta, žvakao i cuclao. Veli izašao iz auta u policisku postaju musav ko malo dijete, turili mu lizalicu usta i kad je izvukoše lizalica sva smeđa od čokolade, hehe. Drot kaže samo odnijeo lizalicu sa strane provjerio i negativna. Neki ljudi jednostavno imaj u sreće ;)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
To s cokoladom je prica za malu djecu kao i price s mljekom itd itd...ako si konzumirali bilo što na "treack testerima" vidljivo je unazad 1 tjedna a nijansa pokazane boje pokazuje vremensko razdoblje (okvirno) testeri su 99%precizni i zakon ih priznaje kao valjan dokaz.
U kofercicu su svi moguci testeri na razne droge koje policija obavi na licu mjesta...ako se odbije testiranje policija je dužna automatski vas privesti na daljnju obradu,ako se odbija i dati krv tad se zapisuje da ste pod utjecajem i ta rijeć je valjana na sudu.
Opremljeni su svim i svacim,imaju cak i pos uređaje u autu pa kaznu možete na licu mjesta platit i karticom na rate lol...nadalje...kao covijek koji je prosao svašta savijetujem vam "Poštovanje dobro veće dećki" od samog starta...ne proturijecit biti pristojan priznat prekršaj i ostalo..priznat kaznu...riješit to s vremenom i gotovo...zalažem se da ljudi pod utjecajem bilo cega ne sjedaju voziti
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
No Joke je napisao(la):
Meni su frenda... nego su mu rekli da ih prati do policiske postaje pa je vozio za njima nekih 20-tak kilometara skroz do Slavonskog Broda
Mislim da tvoj frend priča lovačke priče jer mi nema logike. Ako se ja vozim autom za potrebu recimo idem po rođaka, ženu, brata, nekog negdje ne može on meni oduzeti sat vremena(i da me netko zbog njih čeka) da vozim za njim na testiranje i natrag jer to je protupravno oduzimanje slobode da se tako izrazim. Ili imaš taj tester u sebe i ako postoji osnovana sumnja onda testiraš i hajde to traje max 5-10min al da se on vozi jok jer ako več postoji sumnja ne smije ti dati voziti isto kao šta ne smiješ dalje ako si pozitivan. Kužiš?
Mene su jednom testirali i znam da sam bio pozitivan jer sam duvnuo pola sata prije ali sam išao jednostavnom logikom a to je da posišem sve s testera umjesto da tester posiše s mene. E sad dali je to uspjelo ili su nešto zajebali nemam pojma ali mi je dobra škola da ne sjedam u auto ako u sebi imam nešto zabranjeno.