Pročišćavanje zraka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2009
36
5
0
112
Ovo me malo muči.

01. Jel ormar treba biti hermetički zatvoren prilikom faze cvjetanja? Mislim da ako nije da bi smrad mogao izlaziti kroz te sitne otvore sa strane? Da začepim te sitne otvore spužvom ili pjenom?

02. Stavio bi ventilator unutar ormara da raspuhuje zrak, a kupio bi jedan od dolje navedenih pročišćavača zraka (molim savjet koji bi bio najbolji) da pročišćava taj zrak iz ormara u kuću. Izrezao bi donji dio ormara sukladno mjerama pročišćivača tako da nema prostora između već da bude air tight. Samim time, on bi usisavao zrak iz unutrašnje strane ormara i raspršivao anđeosku čistoću u kuću. Sad, moje pitanje je: jel ovo dobra ideja? Hoće li to u potpunosti eliminirati smrad?

Pročišćivači:

http://www.positiva.hr/ionizator.html

http://www.propero.hr/detalji_proiz...635b3.prociscivac_zraka_pa-400_ionizator.aspx

http://www.zena.hr/webshop/artikl/ionizator_i_prociscivac_zraka/7402.aspx

Koji je najbolji?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ormar bi trebao zatvoriti...najbolje nekom trakama koje mozes skidati kad ga hoces otvoriti..ipak taj zrak ima jak miris i bilo bi najbolje kad bi izlazio van samo kroz filter...

a sad...sto se filtera tice...

prvo - nisam skuzio da li ces staviti ventilator koji ce upuhivati zrak unutra??mislim,moras ... !!!

ti bi prvo trebao napraviti komoru,tj. filter od aktivnog ugljena koji bi ti neutralizirao vecinu mirisa..i onda dalje ako zelis spojis jedan od navedenih uredjaja...

bar sam ja takvu ideju imao i budem ju obistinio prije sljedece zime,sad nemam potrebe kad su prozori konstantno otvoreni...

ali kad bih uzimao ,


ovaj sam ja nasao..omjer cijene i kvalitete...mislim da bi bio ucinkovit...
http://www.svijet-medija.hr/heaven_fresh_xj-2000,10506,154.aspx

teoretski bi trebao funkcionirati jer zaustavlja cestice velicine 0.01 mikron...pa sad...uz ciscenje filtera svakih malo,mislim da bi ti to radilo...

najbolje bi bilo da kupis i da nam javis..da ja ne kupujem bezveze :) :)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
napravi prvo filter od aktivnog ugljena pa onda smisljaj nesto drugo ako ti se jos osjeti . . .;)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Che* je napisao(la):
ti bi prvo trebao napraviti komoru,tj. filter od aktivnog ugljena koji bi ti neutralizirao vecinu mirisa..i onda dalje ako zelis spojis jedan od navedenih uredjaja...

pa oba ova jeftinija u sebi imaju filter od aktivnog ugljena...
neznam.. ja sam za home-made filter od, vec spomenutog aktivnog ugljena, ali ako te DIY ne zanima, ova cuda bi mogla funkcionirat...
i nemoras imat vent za upuh zraka, moze bit pasivan ako imas dovoljno jak vent na izlazu koji ce povuc da zrak ne izlazi kroz te rupe.. ali takvi se cuju.. a tebi ocito treba stelth (pretpostavljam zbog ormara i ambicija za ovakvim uredjajima..).. i izlaz zraka radi na vrhu boxa, ako rupa bas mora bit na dnu ormara (stealth jel..), tjeraj neku cijev kroz box prema vrhu da tamo bere topli zrak...

edit: vidim da za ova cuda nigdje ne pise protok zraka po satu, pa misli na to da ako uzmes nes od tog, da ti je to jedini auspuh (inace si to dzabe stavljao, jelte..), sto pak povlaci mozebitne probleme sa temperaturama.. kolki ti je ormar, i kakvo je svjetlo u igri?
 
15.04.2009
36
5
0
112
Nisam namjeravao staviti ventilator koji upuhuje zrak izvana već će taj ventilator samo stajati unutra i jebiga - puhati. Ormar je 2 i pol metra visine, metar dubine i metar i pol širine. Ma previše mi je to za moje namjere. Mislim zasaditi jednu ili dvije maksimalno i to iz zdravstvenih razloga. Svjetlo je 400 ili 600 hps, nisam još odlučio. Koliko sam shvatio, ovaj predloženi pročišćivač zraka i djeluje kao auspuh, zato bi taj dio koji vuče zrak bio unutar ormara, a ovaj koji ispuhuje čisti zrak virio bi van ormara (to namjeravam postići rezanjem ormara). Sve u svemu, mislim da će ovo biti problem iz više razloga (veličina ormara, prozračnost ormara, rezanje ormara...itd). Užasno me jebe ta ventilacija, da se bar nekako može izbjeć. Još ako je pročišćivač bučan onda u *****... ova kuća kao da je od stakla napravljena...sve se čuje.

Jel hps žarulja dolazi sa direktnim kabelom za struju ili se moram igrat električara?
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Za taj prostor HPS400W ti je, po meni sasvim dovoljno, a da mi radila se moraš igrat električara jer ne radi bez određenih priključaka (prigušnica, starter, kabel....i obavezno poculansko grlo (ono koje izdrži visoke temperature jer će se grlo počet topit - da, TOLIKO je jaka i vruća)). To je problem ogroman kod mene npr. jer mi je prostor tvjih dimenzija za uzgoj a to je sve u sobi od cca8 kvadrata, niti tri venta mi nisu spuštala temp koja je znala bit 36 - lampa je bila udaljena i po metar i opet isto. Jedan vent je bio na vrhu - da izvlači toplinu iz lampe, drugi na dnu da duwa "sviježi zrak" u box i još jedan između biljaka i lampe i sve je otišlu u 3pm jer tog sviježeg zraka nije niti bilo - soba je premala tj. trebala bi bušit kuću/zid te sobe da stavim vent koji vuče zrak iz vana koji je zaista svijež, jer ovako nema smisla. Zbog toga growovi prpadaju, treba si full to izorganizirat jer inaće nemoj ni pokušavat - eto, uči iz moje greške. Ja bih to sve ali opet starci, ne daju da si stavim vent u sobu tj. da se buši kuća :(...a treba tako mala rupa i izgledalo bi "kupaonski", mislim stvarno.......eto, odužila se ja malo, heh, nadam se da si barem shvatio.
 
15.04.2009
36
5
0
112
Hey Highty, da shvatio sam. A nemam ni namjeru saditi dok ne riješim sve te probleme. E jebiga sad, ne mogu ni ja bušiti zid, to ne dolazi u obzir. Dakle, dodatni problem je vrućina te lampe koja, kako sama kažeš, doseže i 36 stupnjeva. A idealna temperatura za biljke je 26/7/8 stupnjeva, jel tako? Prava šteta jer to mi je jedini veliki problem s kojim sam suočen. Doduše, mora postojati neko riješenje, a opet nemam namjeru graditi jebeni laboratorij da posadim dvije biljke.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
gargamel...

filter i ionizatir imaju u sebi aktivan ugljen...samo sto ga ionizator ima jako malo .tj. nedovoljno..i ako misli staviti ionizator potreban mu je dodatni filter...isao sam ja po trgovinama i uvjerio se...to ugljena sto on '' ima u sebi'' je nista...


virtuos....

daj prouci dnevnike..ljudi su radili svasta i snasli se..upotrijebi malo maste,pa mozes taj topli zrak tjerati van na vise nacina...ulozi novaca i kupi opremu kao sto je cooltube ili ono sto smo MI radili ,provjereno je,i nitko mi ne moze reci da ne funkcionira...stavi komad stakla slicnih dimenzija kao i tvoj ormar ispod lampe,neke ventilatore koji bi preko lampe usmjerili zrak prema izlazu i to je to...
napravis poprecne nosace .od bilo cega,zeljeza,drveta(na koje ces staviti staklo)...da staklo ne bi puklo,spustis ga 15ak centometara od lampe,i sljaka...topal zrak ostaje gore

ali oept ,ako zelis imati grow ,moras to odraditi kvalitetno..
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ne vjerujem da ijedan ionizator moze ohladit hps. cak sam prilicno siguran u to...

@Che* ma bez obzira na to sto ga je malo, nevidim smisla u tome da ima oboje. ak mu filter od ugljena ni dost, znaci da je premali :thumb:.. kao sto vec rekoh, ja bi isao na home made filter
od ugljena posto je to opceprihvaceni i provjereni nacin uklanjanja smrada...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
istina..i ja sam uvijek za filter od ugljena...ali bar u mom slucaju..miris se osjeti kad dodje na vrhunac....
 
15.04.2009
36
5
0
112
Ekipa, hvala na odgovorima. Brijem da ću odjebat' ormar i napraviti neki uber grow box sa extra velikim komadima voća. Ono, ventilatori, ionizator, home made filter, ima da leti po sobi. Ormar je ionako prevelik za moje namjere.
 
15.04.2009
36
5
0
112
Tu si se zajebao u startu ;) Al, bez zajebancije, bolje da to odradim kako treba nego da sada brljam sa nekim ormarom u koji stane moja cijela familija.