problem hawaiin snow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Imam problem ovoga tipa i tipa visine.... -naime ovo nije list moje biljke nego skinuto s neta ali imam isti problem sa vrhovima koji su ispod cooltube iako više nego dovoljno udaljeni da bi se uvako uvijali s time da su neki vrhovi druge dvije biljke na istoj udaljenosti od lampe pa čak i bliže a uopče ne pokazuju znakove da im je vruče.ovi najviši vrhovi su se takodjer tako uvijali i žutili i čim sam ih udaljio od lampe su poprimili zelenu boju. lampu nemogu više dignuti a HS ne prestaje rasti, a još sam odvlačio grane dalje od lampe.sad ima preko 120cm a još je lst-ran.a do kraja cvijetanja još pun k...c.sad su u 5 tj.cvijetanja....sad je tek počeo pupati u cvijetovima nadam se da če prestati sa rastom inače neznam šta..ako netko ima neki savijet molio bih...evo situacije

for mjesečar:ma nije u gnojenju problem 100%.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Možeš joj probati davati manje dušika, to bi joj trebalo usporiti stretch. Tako se kod sativastih biljaka od početka može malo utjetcati na stretch.
 
27.06.2008
21
0
0
44
Ako su u petoj nedelji cvetanja one ce jos malo prestati rasti i sva energija ici ce u hedove
ako ima mesta savi vrh dok ne prestane rasti
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Možda je problem što ta sorta voli više rasti outdoor pa genetski jednostavno raste visoko. Nisam baš neki stručnjak ali mislim da bi trebao malo skratit na visini, tako bi ja rješio problem. Ovo savijanje listova se i kod mene pojavilo u početku i pretposavljam da je to zbog nedovoljne cirkulacije zraka jer nakon što sam postavio ventilator listovi su se oporavili.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
nemora znaciti da ce prtestati rasti ako je u 5nedelji cvjetanja jos sativa raste kao luda i pred kraj cvjetanja,dobro su ti rekli cropaj to i pojacaj ventilaciju..sretno
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
prebacio sam ovaj veliki vent koji mi je dosada tukao u visini vrhova biljki točno ispod problematičnog dijela HS-a tako da tijera toplinu prema gore pa ču da vidim hoče li biti bolje sada,a što se tiče visine malo sam još isavijao ove najvisočije vrhove pomoču improviziranih utega koje sam objesio pri vrhovima.jer stvarno nemam srca cropat....jebote,uzmem krenem savijati da cu polomiti i nemogu,nemogu,nemogu.jbg.prirasle mi srcu....A AKO BAŠ BUDEM MORAO NEČE BITI DRUGE NEGO LOMITI.pozz i hvala na savjetima....
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Ponovno problemi sa havajcem...u ponedjeljak sam ih sve zadjubrio sa 5 litara vode s dodatkom composana djubriva, malo vecom dozom nego sto inace dajem,po litra i pol na nje tri.Ove dvije ne pokazuju da im smeta nego upravo suprotno napunile su se u zadnijh par dana.Sad neznam dvoumim se izmedju dvije stvari sto se tice problema s havajcem ili joj je zasmetala ta malo jaca doza gnojiva ili joj ne odgovara ph zemlje.jucer sam ju mao obiljnije zalio nego inace sa 2,5 litre vode s dodatkom peroxida.Ne pokazuje neko poboljsanje nego imam blagi filing da se situacija pogorsava.Pa kako bih to sto prije rijesio molio bih Vas vjerne vutroljupce za pokoji pametan savjet.Meni ovo izgleda kao nedostatak fosfora koji je prouzrokovan nepravilnim ph.E sad dal da ju isperem, dal da ju ostavim da se osusi zemlja od prethodnog zaljevanja pa da ju sa 10-15 litara isperem i onda zadjubrim sa uobicajenom dozom komposane da se fino raspodijeli na mokru zemlju poslje ispriranja,posude su od 13litara.Jos bi trebala biti nekih 30 dana tu gdje je po mojoj nekoj procijeni pa pod noz.

osjetljiv ovaj HS u K..c!!
bc7.gif
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
nikako nemoj pretjerivat sa peroxidom! što baš misliš kad kažeš "malo više"
kad jednom ubiješ mikrofaunu zemlje nema povratka
nikako više od 2.5-3ml na litar vode!
sačekaj da se osuši pa isperi vodom ispravnog ph i čekaj
i nikako kombinacija h2o2 + gnojiva! bzvz organska ili mineralna
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
#34 je napisao(la):
nikako nemoj pretjerivat sa peroxidom! što baš misliš kad kažeš "malo više"
kad jednom ubiješ mikrofaunu zemlje nema povratka
nikako više od 2.5-3ml na litar vode!
sačekaj da se osuši pa isperi vodom ispravnog ph i čekaj
i nikako kombinacija h2o2 + gnojiva! bzvz organska ili mineralna

jbt. sad kad si mi rekao dda nikako ne mjesati peroxid i gnojivo sjetio sam se da sam bas to napravio prije dva tjedna i samo kod hAVAJCA sam to napravio pa postoji velika mogucnost da je bas to izazvalo problem ,a sto se tice gnojiva kad bolje razmislim nema sanse da sam presolio jer na boci pise cep na dvije litre a ja sam stavio malo jace od cepa na 5 litara
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale sve kemije koje dodaješ napravi razmak bar jedno zaljevanje između,bio to Peroxid ili neko đubrivo....

Kažeš da si zalio đubrom i odma sljedeće Pereoxid ako sam dobro skužio.....
Ja mislim da to nije pametno idem uvjek sa šemom zaljevanje 1 ili 2 između i uvjek zalijem malo više vode nakon đubrenja...

Kako ti reče i #34 ubijaš mikrofaunu,shvati da korjen mora malo da se ispere običnom vodom i uzme je koliko treba nakon đubra ili Peroxida.... Zato ti kažem ako si đubrio sa normalnom dozom đubra+voda onda nakon dan zalij opet jače vodom pričekaj malo da se suhne 2-3 dana pa onda Peroxid....
Mislim da i obrnuto neće biti problem prvo Peroxid pa onda voda (jača količina) pa đubrivo...

Ali te oće sa tim Grow-om i jest sigur da si malo previše sorti zado sebi za starta ali naučit ćeš ti nedaj da ti ubije volju.....

I da ja bi reko da toj biljki fali željeza više nego ičeg drugog i naravno svježeg zraka sigurno radi genetike.....

Sretno !!!!!!!!!!!!!!!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
evo ti savjet iz prve ruke, ja sam svoju havaju zavrsio prije 1 mj.

1. zajebi perxid! probao sam stavit min kolicinu, i nije dobro reagirala
2. NIKAD, ALI NIKAD NECE PRESTAT RAST! ja sam svaku granu super cropao bar 8 puta!
3. nemoj spustat ph! nek ti bude oko 6.8 min ! ja sam prvo radio sa 6.2-6.5 i potpuno je isto izgledala!
4. FLUSH, FLUSH, FLUSH! havaja brzo raste, i jako upija govna iz zemlje, meni je zemlje odurno izgledala, nakon flusha vidno bi mi biljka bolje izgledala, nakon flusha obavezno prihrani

evo ti moj dnevnik na kojem mos skinut slike sa sjelog grow-a pa vidi

https://forums.vutra.org/threads/5989-Havaiian-Snow-250w