Problem hitno - sve novo sto izraste je svijetlo zeleno /zuto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.12.2011
8
1
3
34
Molim pomoć... previše gnojenja, ph? trazio sam savjet jednu osobu kaze da je plamenjača....!?
Prva slika je domaja, druga Strawberry Haze. voda je obična na 5 l sam dodavao pola žlice limunske kiseline, gnojeno je kristalonom zaljevano , i zeolitom preko lisca.


[/IMG]



[/IMG]


Prema svemu sto sam procitao ovdje, previše gnojenja, ali kako da sad to riješim, nije indoor?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Vani je jako tesko pregnojiti.... Nest drugo ne stima... A vjerojatno je da je genetika u banani.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
pH! Vidi se iz aviona, bijele pjega na listovima. Žutilo je zato što biljka nije u mogućnosti uzimati hranjiva. Nemaš razloga stavljati limunsku u vodu kad uzgajaš vani, a osim toga, odakle ti ideja da će biti dobro samo smučkati to sve, bez da izmjeriš pH.
Koristi odstajalu vodu, nikako direkt iz vodovoda ili bunara.

Edit:
Ups! tek sad vidim da si ih prskao, pa možda nisu pjege od niskog pH, ali i dalje tvrdim da nema razloga za stavljanje limunske, pogotovo bez mjerenja pH.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Pola zlice limunske na 5l vode...obicno na litru ide jedan prstohvat...Tako da rafo nesreco, Ph ti je u brisucem letu..ispod radara haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and Z&N

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Donesi 50litara vode i isflasaj to kako znas,i isprskaj.Pod hitno prekini sa gnojenjem i s tim ph limuskim glupostima.
Drustvo ti je reklo outdoor mozes a i nemoras se zahebavat sa ph.
Kolko vidim imas problema sa magnezijem,dusikom,bromom,ph,bla bla.Prekini sve sto radis i obilno je zali,ne dolazi na site tjedan dana i onda vidi jel i dalje tako.Uzmi koprive jedno 1 kg,isjeckaj stavi u 10l vode i ostavi 2 tjedna,kad prode 2 tjedna procjedi tekucinu i tu tekicinu razrijedi 1l na 10l ciste vode,to ce im popravit zdravlje kako tako.
 
20.12.2011
8
1
3
34
Hvala na savjetima... davao sam duplo manje gnojiva nego sto pise, a i problem je u tome sto je pokraj, tj u blizini posadeno i paprika i paradajz, koji pokazuju iste simptome ( paradajz i paprika nisu gnojeni ). Pitao sam za savjet nekog tu i kazu da je plamenjača, jer je kao ovih noci bilo hladno, velika razlika u temp i ne znam ni ja šta.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Ma kakva crna plamenjaca...ona drugacije izgleda.Plamenjaca bas i nevoli razlike u temperaturi .
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
jesi siguran da paprika i paradajz nisu gnojeni. .,urea se vec uveliko koristi po poljima. uostalom, kod domaje ne vidim neki veliki problem,dok ova s pedigreom ja malo vise "dobila" zato sto je manja rastom. 2x po 10l. vode u razmaku od 2 dana i mislim da ce biti ok.